ایده دکوراسیون خانه با مبلمان سفید

0 3,307
۲.۵
(۲)

سفید در کنار هر رنگی می تواند خودش را به زیبایی نشان دهد و با همه سازگار است. در این بین دکوراسیون با مبلمان سفید یکی از محبوب‌ترین طراحی های داخلی است که طرفدارهای زیادی دارد. مهره اصلی در این سبک از دکوراسیون، مبلمان سفید رنگ است که بدون آن داشتن خانه‌ای سفید معنایی ندارد.

اگر شما هم یکی از طرفدارهای خانه‌های رویایی سفید هستید ولی هنوز جسارت خرید مبل سفید را ندارید با ما همراه باشید تا رازهای ساده و آشکار دکوراسیون با مبلمان سفید را توضیح دهیم. مطمئنا بعد از دیدن چند نمونه عالی از چیدمان خانه با مبل سفید، هیچ شک و تردیدی برای خرید مبل سفید به دل راه نخواهید داد.

۱.دکوراسیون مونوکروم با مبل راحتی سفید

برای دکوراسیون داخلی در سبک مونوکروم، فقط از یک رنگ استفاده می‌شود.

رنگ سفید یکی از انتخاب‌های موثر برای دکوراسیون به سبک مونوکروم است. در خانه رویایی سفید، دیوارها و مبلمان به رنگ سفید هستند که با استفاده از اکسسوری‌هایی با رنگ‌های مکمل و خاص مانند طلایی، نقره ای یا رنگ چوب می‌توانید گرمی خانه را بیشتر کنید.

در نمونه زیر صاحب‌خانه مبل راحتی سفید را در اتاق سفیدپوش قرار داده است که از آینه طلایی، کنسول چوبی و قاب مشکی تابلو دیواری به‌عنوان رنگ‌های مکمل استفاده کرده است.

دکوراسیون مونوکروم با مبل راحتی سفید

در چیدمان مبلمان راحتی سفید در یک فضای خنثی باید حواستان باشد، سادگی را اصل و مبنای ایده‌های خود قرار دهید. در این فضا هرچه از جزییات و تضاد رنگی کمتری استفاده کنید، در چیدمان دکوراسیون سفید موفق‌تر خواهید بود.

دکوراسیون مونوکروم با مبل راحتی سفید

در نمونه دیگری از دکوراسیون مونوکروم با سفید، طراح دکوراسیون داخلی ترجیح داده است از طیف رنگی مشکی و خاکستری برای ترکیب با سفید استفاده کند. این ترکیب ساده که کمترین جزییات را دارد، احساس آرامش و راحتی را در ساکنین خانه ایجاد می‌کند.

۲.ترکیب مبل سفید در دکوراسیون چوبی

خانه‌ای تصور کنید که کف آن پارکت و چارچوب‌های در و پنجره، چوبی است؛ در چنین خانه‌ای که چوب با رنگ قهوه‌ای، حرف اول را می‌زند یک مبلمان سفید می‌تواند جایگاه ویژه‌ای در دکوراسیون برای خود پیدا کند

ترکیب چوب با رنگ سفید یک ترکیب موفق در دکوراسیون خانه است که اگر چنین فضایی را در خانه خود دارید، بدون هیچ تردیدی به سراغ خرید مبلمان سفید رنگ بروید.

ترکیب مبل سفید در دکوراسیون چوبی

در خانه زیر که چوب عنصر اصلی در دکوراسیون است، مبل راحتی سفید خاکستری با پایه چوب و فرشی که طرح آن با روکش مبل هماهنگ شده است، تمایز ویژ‌ه‌ای ایجاد کرده است. البته استفاده از رنگ سفید خاکستری به مبل و فرش محدود نشده است، اگر در تصویر دقت کنید متوجه می‌شوید که انواع گلدان‌ها، کوسن و آباژور سفید هم در بخش‌های مختلف خانه وجود دارد.

ترکیب مبل سفید در دکوراسیون چوبی

۳.کنتراست در خانه با مبلمان سفید

ترکیب سفید و سیاه در دکوراسیون خانه، یکی از ترکیب‌های قدیمی و البته محبوب است. این روزها بیشتر خانه‎‌هایی که سبک مدرن را برای دکوراسیون انتخاب کرده‌اند، از ترکیب مبلمان سفید با جزییات مشکی برای ایجاد کنتراست در خانه و دکوراسیونی متفاوت بهره می‌برند.

در زیر بهترین نمونه‌ای که برای دکوراسیون سفید و مشکی می‌توانید بررسی کنید را نشان داده‌ایم. طراح در این دکوراسیون سعی کرده است نسبت برابری برای پخش رنگ سفید و مشکی رعایت کند و با آینه و لوستر طلایی، گرمی این چیدمان را تامین کند.

کنتراست در خانه با مبلمان سفید

اگر مجذوب دکوراسیون به سبک مونوکروم شده‌اید ولی از ترکیب کلاسیک سیاه و سفید هم نمی‌توانید چشم‌پوشی کنید، به سبک مونوکروم با ترکیب سفید و مشکی برای خانه فکر کنید. در زیر سادگی وسایل و رنگ قالب سفید را در کل فضا می‌بینید که در کنار مبل سفید با پایه قهوه ای از میز و کوسن مشکی به‌عنوان رنگ مکمل استفاده شده است.

۴.اتاق شلوغ را با مبل سفید صدفی خلوت کنید

اگر یک اتاق شلوغ دارید که وسایل زیادی را با طرح و رنگ‌های متنوع در بر گرفته است، حتما به یک کاناپه یا مبل سفید برای خلوت‌کردن این فضا فکر کنید. بدون هیچ حرفی این ایده را در خانه زیر نشان میدهیم.

تابلو، کوسن و حتی فرش طرح‌دار در این بخش از خانه کمی فضا را شلوغ جلوه می‌دهند که با آرامش رنگ سفید مبلمان، کمی نظم در خانه حاکم شده است.

کنتراست در خانه با مبلمان سفید

در خانه زیر هم همین شلوغی را مشاهده می‌کنید ولی چون کمی رنگ‌های انتخاب‌شده برای وسایل مختلف، لطیف‌تر هستند ممکن است نسبت به نمونه قبل کمتر شلوغی را احساس کنید. اما برای همین ترکیب رنگ‌ها هم مبل سفید بهترین انتخابی است که فضای بازتری را برای اتاق ایجاد کرده است.

اتاق شلوغ را با مبل سفید صدفی خلوت کنید

۵.مبل راحتی سفید را با الگوهای شلوغ ترکیب کنید

در ایده بالا گفتیم اگر محیط شلوغی در خانه دارید می‌توانید به کمک مبلمان سفید، نظم بیشتری به وسایل خانه بدهید.

در این بخش می‌خواهیم ایده بالا را معکوس اجرا کنیم؛ یعنی اگر نمی‌دانید مبلمان راحتی سفید را با چه اکسسوری‌هایی در خانه زیباتر کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از طرح‌های شلوغ و رنگ‌های پررنگ در کنار مبل ساده و سفید استفاده کنید تا دکوراسیونی متفاوت داشته باشید.

مبل راحتی سفید را با الگوهای شلوغ ترکیب کنید

به‌عنوان راهنما برای انتخاب رنگ وسایل اتاق و اکسسوری‌ها می‌توانید به رنگ‌های اصلی فکر کنید. البته چون بیشتر خانه‌های سفید با رنگ‌های طلایی و نقره‌ای تکمیل شده‌اند، ممکن است در استفاده از رنگ‌ها برای چیدمان خانه کمی تردید کنید. اگر نور خوبی از طریق پنجره‌های بزرگ به خانه وارد می‌شود، بهترین ایده برای دکوراسیون خانه با مبلمان سفید، تنوع رنگی زیاد در دکوراسیون است.

۶.کاناپه سفید چرمی در اتاق‌های کوچک

فرض کنید یک اتاق کار کوچک دارید که باید مبلمان راحتی در آن داشته باشید تا بتوانید با آرامش بیشتری وظایف و مسئولیت‌های کاری را انجام دهید. اتاق‌های کار معمولا وسایل زیادی را در خود جای می‌دهند که باعث شلوغی یا آشفتگی فضای اتاق می شود.

اگر اتاقتان کمی کوچک است و دوست دارید به کمک اصول دکوراسیون داخلی اتاق را بزرگتر جلوه دهید، می‌توانید به یک کاناپه سفید برای ترکیب با اتاق کار فکر کنید. سفیدی کاناپه راحتی باعث می‌شود فضا بزرگتر و مرتب‌تر دیده شود.

کاناپه سفید چرمی در اتاق‌های کوچک

۷.مبلمان سفید را تزیین کنید

مبل راحتی با چوب سفید کمی خلوت به نظر می‌رسد و ممکن است چندان موافق چیدمان خانه با مبل‌های تماما سفید نباشید. در این ایده به شما پیشنهاد می‌کنیم سادگی و خلوتی مبلمان سفید را با کوسن‌های طرح‌دار یا پتوهای روی مبلی تزیین کنید و کمی رنگ به خانه‌های رویایی بپاشید.

البته طرح و رنگ کوسن‌ها به نظر شما بستگی دارد، ممکن است رنگ‌های شاد و تیره را برای ایجاد تضاد رنگی در نظر بگیرید ولی گاهی افراد ترجیح می‌دهند از همان طیف رنگی خنثی برای زیبا کردن مبلمان سفید استفاده کنند. در این جا حق انتخاب با شماست و می‌توانید بر اساس سلیقه خودتان، دکوراسیون خانه را تکمیل کنید.

مبلمان سفید را تزیین کنید

مبلمان سفید را تزیین کنید

۸.مبلمان سفید در سبک دکوراسیون بوهمیان

امروزه سبک بوهمیان یکی از سبک‌های محبوب در خانه‌های ما ایرانی‌ها شده است. سبکی که نشان‌دهنده فرهنگ یک منطقه است و با رنگ و لعاب وسایل، بوی زندگی از تمام نقاط خانه به مشام می‌رسد. در این سبک گل‌های آپارتمانی و مبلمان سفید بیش از هر چیز دیگری در خانه‌ها تکرار می‌شود. پس اگر طرفدار نگه‌داری از گیاهان آپارتمانی در خانه هستید و کلکسیونی از هنرهای دستی مناطق مختلف دارید، به راحتی می توانید به کمک مبلمان سفید ،سبک بوهمیان را در خانه خود اجرا کنید.

مبلمان سفید در سبک دکوراسیون بوهمیان

۹.مبل سفید طلایی سلطنتی

آخرین ایده را هم به مبلمان سلطنتی اختصاص داده‌ایم که هنوز طرفدارهای زیادی در کشور ما دارد. اگر فضای خانه به ما اجازه دهد، حتما یک دست مبل سلطنتی و یک دست مبل راحتی برای خانه می‌خریم. اما اگر اصرار دارید در خانه آپارتمانی و کوچکتان حتما مبل سلطنتی داشته باشید، به‌دنبال مبل سلطنتی با روکش سفید که دسته‌های طلایی دارد، باشید.

با انتخاب مبل سلطنتی سفید می‌توانید با دست باز دکوراسیون پذیرایی خود را طراحی کنید و رنگ طلایی روی دسته‌ها هم به شکیل‌شدن فضای خانه کمک می‌کند.

با خیال راحت به دکوراسیون داخلی به مبل راحتی سفید فکر کنید

شاید همه دوست داشته باشیم که یک مبل راحتی سفید یا مبل سلطنتی سفید طلایی در خانه داشته باشیم ولی از اینکه قرار است با دیگر وسایل خانه سازگار باشد یا خیر چندان مطمئن نیستیم.

در بالا خانه های بسیاری را بررسی کردیم که در چیدمان اتاق‌ها از مبلمان سفید استفاده کرده بودند و دیدیم که این نوع از مبلمان هیچ تناقضی با دکوراسیون خانه‌های متفاوت ندارند. پس شما هم میتوانید بدون نگرانی به‌دنبال یک دست مبل سفید راحتی یا حتی سلطنتی باشید و با کمی خوش سلیقگی بهترین چیدمان را برای خانه خود با آن بسازید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۲.۵ / ۵. تعداد افراد امتیاز دهنده: ۲

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد