Organic Chair ، صندلی ارگانیک نتیجه همکاری Charles Eames و Eero Saarinen

14
۰
(۰)

Charles Eames،چارلز اماز در سال ۱۹۰۷در سنت لوئیس، میسوری متولد شد. ، تحصیلات دانشگاهی را در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس در رشته معماری به انجام رساند و دفتر کار خود را همراه با Charles M. Gray، چارلز ام گری در سال ۱۹۳۰ افتتاح کرد

در سال ۱۹۳۵ یکی دیگر از شرکت های معماری را با رابرت تی والش افتتاح نمود . او پس از دریافت کمک هزینه تحصیلی در سال ۱۹۳۸ از آکادمی کرانبروک هنر، به میشیگان نقل مکان کرد و در سال بعد با موقعیت تدریس در بخش طراحی را به عهده گرفت. در سال ۱۹۴۰ ایمز رئیس بخش طراحی صنعتی در کرانبروک شد.

Eero Saarinen ، در سال ۱۹۱۰ در Kirkkonummi، فنلاند به دنیا آمد، به عنوان پسر معمار Eliel Saarinen، پیش از تحصیل معماری در دانشگاه ییل در نیوهیون تا سال ۱۹۳۴. در سال ۱۹۲۹ و ۱۹۳۰ در Académie de la Grande Chaumière در زمینه مجسمه سازی در پاریس به تحصیل مشغول شد. کمک هزینه تحصیلی دانشگاه Yale او را قادر کرد که در قاره اروپا یک سفر مطالعاتی داشته باشد.

در سال ۱۹۳۶، او به ایالات متحده آمریکا بازگشت و در مرکز معماری پدرش کار می کرد و همچنین در آکادمی کرانبروک در Bloomfield Hills به تدریس مشغول بود. در اینجا بود که Saarinen با Eames ، ملاقات نمود . و ایندو همراه هم به مطالعه و طراحی مشغول شدند،

در نتیجه مطالعات مشترک ایندو نفر به نتایجی در فرم مبلمان های جدید دست یافتند و تجربه های جدیدی در این زمینه ارائه نمودند و در اثر این مطالعات مشترک، به طور کلی در فرم مبلمان راههائی برای تجدید نظر ارائه کردند. اولین طرح برای مبلمان که با این روش جدید ساخته شد، از تولیدات تخته سه لا اجرا شد.

قبل از آنکه به مورد اصلی این مقاله که صندلی معروف طراحی مشترک ایندو طراح مشهور بپردازیم ترجیح می دهیم که چند تصویر از یکی از ساختمانهائی را که Charles Eames و Eero Saarinen با مفاهیم جدید خود در سال ۱۹۴۹ طراحی نمودند، به نمایش درآوریم ، این ساختمان معروف با ساختار اسکلت فلزی ، در حال حاضر به یک مهمانخانه با ۸۸۵ متر مربع مساحت تبدیل شده است و چندی پیش به مبلغ ۱۶ میلیون دلار به فروش رفته است.

و این هم چند تصویر از دکوراسیون داخلی این ساختمان زیبا

و حالا به ارائه صندلی که این دو طراح معروف خلق نموده اند، بپردازیم :
صندلی ارگانیک، یک صندلی کوچک و راحت برای مطالعه بود که در سال ۱۹۴۰ در چندین نسخه برای ارائه به مسابقه “طراحی ارگانیک در مبلمان خانه”، ارائه شد، این مسابقه ای بود که توسط موزه هنر مدرن در نیویورک ترتیب داده شده بود.

این صندلی فرم مجسمه ای داشت و طراحی آن، بسیار جلوتر از سطح طراحی در آن زمان بود و به دلیل عدم وجود تکنیک های ساخت مناسب، در آن زمان به تولید نرسید.

اما در سال ۱۹۵۰ که امکان تولید آن فراهم شد، در تیراژ زیاد به بازار عرضه شد.

صندلی ارگانیک همچنین در ورژنی دیگر با پشت بلند و جای دست گسترده تر نیز عرضه شد

نسخه کنفرانسی این صندلی ارگانیک نیز می تواند به عنوان صندلی پشت میز مورد استفاده قرار گیرد. به دلیل فرم مناسب طراحی، این صندلی تاکنون نیز توسط تولید کنندگان مختلف به بازار عرضه می گردد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.