با دیزاین دفتر کار به برندسازی شرکت کمک کنیم

0 98
۰
(۰)

تصور کنید به‌عنوان مدیر یک کسب‌وکار برای بستن قرارداد با یک شرکت تبلیغاتی و طراحی، حضوری به آن شرکت مراجعه می‌کنید. در لحظه اول ورود، طراحی دکوراسیون فضای داخلی توجه شما را جلب می‌کند. به‌نظرتان یک طراحی خلاقانه برای دکوراسیون با ترکیب رنگ‌های درست چه تاثیری بر شما برای همکاری با این شرکت خواهد داشت؟

سعی کنید همین تاثیر را در یک نیروی متخصص و باتجربه که برای مصاحبه استخدامی به شرکت شما آمده است، پیش‌بینی کنید. همان‌طور که مشخص است دیزاین دفتر کار بر شخصیت برند شما و ذهنیت افراد از اعتبار کسب‌وکارتان تاثیر دارد. اگر هنوز برای تغییر دکوراسیون مطابق با برند کسب‌وکار مردد هستید، می‌توانید دلایل اهمیت دکوراسیون داخلی برای کسب‌وکارها را بخوانید و طراحی‌های چند شرکت معتبر را مشاهده کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی برای یک کسب‌وکار چه اهمیتی دارد؟

دکوراسیون داخلی یک فضای اداری چقدر می‌تواند به ذهنیت کارکنان و مشتری‌ها از برند و کسب‌وکار شما تاثیر بگذارد؟  پیش از پاسخ به این سوال، اجازه دهید کمی از عینک کارکنان و افرادی که به هر دلیلی به شرکت شما می‌آیند، نگاه کنیم.

کارمندان حداقل هشت ساعت از روز را در فضای کار هستند و بخش مهمی از زندگی روزانه خود را در شرکت شما می‌گذرانند. پس آراستگی فضای کار و در نظر گرفتن امکانات رفاهی مختلف می‌تواند در حس تعلق خاطر به کسب‌وکار شما و بهبود بهره‌وری آن‌ها تاثیرگذار باشد. 

در مقابل افرادی که به دلایلی مختلفی مانند مصاحبه کاری، آشنایی با شرکت و بستن قرارداد کاری یا تحت عنوان مشتری برای دریافت خدمات یا محصولات مشخص وارد محیط اداری کسب‌وکارتان می‌شوند، با دیدن دکوراسیون داخلی، تصویری از برندتان را در ذهن ثبت می‌کنند. اگر دیزاین دفتر کار ویژه و چشمگیر باشد، اعتبار زیادی به برند شما می‌دهند ولی اگر خلاف آن باشد به میزان زیادی اطمینان آن‌ها به برندتان را از دست خواهید داد. 

حال به صورت موردی تاثیرات دیزاین دفتر کار را برای شما بررسی می کنیم.

  • بهبود عملکرد کارکنان با دکوراسیون داخلی ایدئال

معمولا کارکنان بیشتر از زمانی که در خانه هستند را در محیط کاری می‌گذرانند. حال تصور کنید میز و صندلی‌های اداری راحت، فضای کاری شاد با طراحی دکوراسیون داخلی که متناسب با نوع فعالیت‌های کاری آن‌هاست، استفاده از امکانات رفاهی مختلف مانند اتاق بازی و استراحت یا اتاق سیگار می‌تواند به اثربخشی و کارایی آن‌ها تاثیر مثبت بگذارد. رعایت کردن همین چند نکته می‌تواند تاثیر مثبتی بر روحیه کارکنان و در نتیجه بهبود عملکرد آن‌ها داشته باشد.

در واقع، دکوراسیون داخلی به نوعی فرهنگ سازمانی شما را نشان می‌دهد که این فرهنگ بر روحیه، میزان تعهد کارکنان بر شرکت و خلاقیت آنها برای انجام کارها تاثیر دارد.

  • رفاه بیشتر برای کار عمیق‌تر در دفتر کار استاندارد

اگر فضاهای مختلفی که در محیط کار وجود دارد، از نظر بصری طراحی مناسبی نداشته باشد، خستگی و فرسودگی را به‌همراه خواهد داشت. مثلا فرض کنید اتاق استراحت و بازی برای رفاه کارمندان و استراحت فکری در نظر گرفته‌اید ولی چیدمان این اتاق درست مانند اتاق جلسه یا اتاق‌های کار است. درنتیجه نمی‌توان توقع داشت کارمندان حس خوبی را در شرکت تجربه کنند و با تمرکز بالایی، وظایف و مسئولیت‌های هر روز را انجام دهند. 

برخی شرکت‌ها بسته به نیاز کارمندان از طراحی کلاسیک و اتاق‌های مجزا برای هر فرد استفاده می‌کنند تا امکان تمرکز بالا را فراهم آورند. برخی شرکت‌ها که خلاقیت و مشارکت افراد در قالب تیم های کاری، شرط اصلی به ثمر رسیدن فعالیت‌هاست، برای طراحی دکوراسیون داخلی شرکت فضای کار مشترک را انتخاب می‌کنند. 

  • انتقال هویت بصری برند در فضای داخلی شرکت

دیزاین دفتر کار در محیط اداری بهتر است متناسب با هویت بصری برند باشد. همان‌طور که هویت بصری برند قرار است پیامی را به مخاطبان اصلی و مشتری‌ها منتقل کند، باید همین پیام را هم در فضای کار داشته باشید. اگر قرار است مشتری شما را به‌عنوان یک برند خلاق بشناسد، باید خلاقیت برای کارکنان شما یک اصل اساسی باشد. به کمک طراحی درست دکوراسیون داخلی شرکت، هویت برند را به کارکنان یادآوری می‌کنید.

  • جلب اعتماد بیشتر در اتاق جلسه و کنفرانس

اتاق جلسه، اتاق مدیریت و حتی اتاق کنفرانس که بیشتر افراد خارج از شرکت به آن رفت‌وآمد دارند، نقش ویترین یک فروشگاه را برای کسب‌وکارتان دارند. اگر طراحی ویژه‌ای برای این اتاق‌ها که هماهنگ با دیگر بخش‌های شرکت است، داشته باشید؛ راحت‌تر می‌توانید بر نظر مشتری برای بستن قرارداد تاثیر بگذارید. در ناخودآگاه همه این باور وجود دارد که شرکت‌های حرفه‌ای، فضای کاری متفاوتی برای کارکنان خود فراهم می‌کنند. 

حتی در مصاحبه‌های کاری برای جذب یک نیروی متخصص و باتجربه، همین دیزاین دفتر کار و اتاق جلسه می‌تواند راحت‌تر کارجو را به همکاری با شما متقاعد کند؛ چون همان‌طور که در بالا گفتیم، دکوراسیون داخلی، فرهنگ سازمانی را نشان می‌دهد و طراحی ویژه برای فضای کار یعنی کارمند در سیستم شما جایگاه ویژه‌ای دارد.

چند نمونه از شرکت‌های ایرانی که دکوراسیون فضای کار خود را مطابق با برند تغییر داده‌اند

با کمی جست‌وجو می‌توانیم لیست بلند بالایی از شرکت‌هایی که طراحی داخلی را متناسب با برند تغییر داده‌اند را پیدا کنیم. شاید تجربه مشترک تمام این شرکت‌ها بعد از تغییر دکوراسیون داخلی، سریع‌تر شدن روند جذب نیروی متخصص بوده است. در پایان این بحث، چند نمونه طراحی داخلی از شرکت‌های موفق را بررسی می‌کنیم.

پروژه برندینگ ساختمان مجموعه علی‌بابا

علی‌بابا به‌عنوان یکی از بزرگترین کسب‌وکارهای داخلی که زیرمجموعه‌های بسیاری دارد، یک ساختمان وسیعی را برای استقرار کارکنان در نظر گرفته است. دکوراسیون داخلی این ساختمان با هدف ایجاد تجربه بصری یکپارچه برای افراد داخل و خارج سازمان و نمایش فرهنگ سازمانی به صورت دفتر کار باز اجرا شده است. 

در این مجموعه با توجه به ماهیت گردشگری کسب‌وکار، فضاهای مختلف براساس مناطق گردشگری و استان‌ها نام‌گذاری شده‌اند. رنگ برند به خوبی در تمام بخش‌های ساختمان استفاده و سعی شده است که انرژی بیشتری در محیط جاری شود. با در نظر گرفتن اهمیت نیروی انسانی در موفقیت این مجموعه، طراح دکوراسیون سعی کرده است تمام امکانات رفاهی مانند اتاق بازی، اتاق استراحت، فضای مخصوص برای سیگار کشیدن و اتاق‌های جلسه متعدد را مطابق با اصول و استانداردها طراحی کند.

اتاق جلسه دفتر علی بابا
اتاق جلسه دفتر علی بابا
ایجاد هویت بصری در فضای داخلی شرکت
ایجاد هویت بصری در فضای داخلی شرکت
دیزاین دفتر کار
فرهنگ سازی در طراحی داخلی اداری
طراحی داخلی شرکت
استفاده درست از رنگ برند در دیزاین دفتر کار علی بابا
دکوراسیون اداری شرکت
طراحی استاندارد اپن آفیس در دفتر علی بابا

دیزاین دفتر کار شرکت ابر آروان متناسب با برند

ابرآروان شرکتی نوپاست که در زمینه ارائه زیرساخت یکپارچه ابری فعالیت می‌کند. در این شرکت دانش تخصصی و ارائه ایده‌های جدید برای برطرف کردن مشکلات حرف اول را می‌زند. به‌همین دلیل سعی شده است در طراحی دکوراسیون داخلی، امکانات رفاهی برای کارکنان در نظر گرفته شود تا شرایط تمرکز و کار عمیق در ساعت‌های کاری برای کارکنان فراهم شود. رنگ برند در طراحی دکوراسیون داخلی و حتی نمای بیرون ساختمان ابرآروان به‌صورت مشخص استفاده شده است و انرژی و پویایی را به مخاطب منتقل می‌کند.

طراحی دفتر کار
رنگ برند در دیزاین دفتر کار ابر آروان

دکوراسیون اداری شرکت

دفتر کار
طراحی دکوراسیون اداری متناسب با نوع فعالیت ابر آروان

طراحی خلاقانه برای آژانس خلاقیت وبسیما

وبسیما شرکتی جوان با چشم‌انداز ایجاد تغییر و تحول در فضای وب ایران است. آنچه که در دکوراسیون داخلی این مجموعه به‌خوبی ترسیم شده است، همین خلاقیت و تمایز در مقایسه با دیگران است. کوچکترین وسایل در فضای کاری این مجموعه با دقت و وسواس انتخاب شده اند و نشان‌دهنده فرهنگ سازمانی جوان، خلاق و صمیمی است. انتخاب درست رنگ‌ها و ترکیب آن‌ها در دیزاین دفتر کار، چیدمان وسایل اداری مانند میز و صندلی‌ها و فضای اتاق‌های کار و جلسه، همگی تمایز این مجموعه را در شما القا می‌کنند. 

دکوراسیون اپن افیس
دیزاین دفتر کار باز وبسیما
طراحی دفتر کار
توجه به تمام نیازهای دفتر کار وبسیما
دکوراسیون شرکت
رنگ ها در دیزاین دفتر کار وبسیما
طراحی دکوراسیون اداری
طراحی مدرن دفتر کار وبسیما

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد افراد امتیاز دهنده: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد