Feilden Clegg Bradley Studios، مشهور برای ساخت مدرسه

2
۰
(۰)

این شرکت کار خود را با ساختن خانه‌هایی با مصرف انرژی کم شروع کرد ولی در طی دو دهه بعد از شروع به فعالیتش جوایز بسیاری در رابطه با طراحی و ساخت فضاهای آموزشی دریافت کرد و شهرت بسیاری در این زمینه پیدا کرد. همچنین این گروه در طراحی خورشیدی و طراحی پایدار نیز شناخته‌شده است.
این استودیو در طی بیش از ۳۵ سال تجربیات زیادی درزمینهٔ طراحی فضاهای آموزشی، مسکونی و حتی طراحی شهری داشته است. این طرح‌ها نقطه مشترکی دارند و آن هماهنگی آن‌ها بافرهنگ و اجتماع است و هرکدام از آن‌ها می‌توانند تأثیرات مثبتی بر جامعه داشته. و همچنین تمامی این ساختمان‌ها برمبنای نیاز‌های فضا و انسان ساخته‌شده‌اند و برای رشد آماده‌اند و در عین زیبایی در دسترس، کاربردی و دارای مفهوم هستند.

کتاب‌خانه دانشگاه Worcester با همکاری شورای شهر
مکان: انگلستان
سال اتمام: ۲۰۱۲
این کتاب‌خانه با همکاری شورای شهر و دانشگاه Worcester ساخته شده‌است و مکانی عمومی و دانشگاهی است و هدف ساخت بنایی با دسترسی راحت برای تمام اقشار بوده‌است.

مدرسه راهنمایی Onwards and Upwards
مکان: اوگاندا
سال اتمام: ۲۰۰۸
این مدرسه یا همکاری سازمان (PEAS (Promoting Equality in African Schools) ساخته شده‌است و هدف این سازمان ارائه آموزش خوب و ساخت مدارس با کیفیت مناسب اما هزینه‌های کم در مناطق محروم آفریقا است. این مدرسه در اوگاندا مبنای استاندارد طراحی مدارس در این کشور قرارگرفته‌است.

پیش‌دبستانی Westminster
مکان: انگلستان
سال اتمام: ۲۰۱۳
این مدرسه ۵ طبقه در ابتدا یک ساختمان اداری ۳ طبقه بوده است که با تغییرات در طول زمان به شکل امروزی خود درآمده‌است و ساختمان اولیه آن در سال ۱۹۳۰ ساخته شده است اما در بازسازی اتاق‌ها و راهرو‌های جدید و پنجره‌هایی به آن افزوده شده‌است و همچنین تغییراتی برای صرفه‌جویی در انرژی در آن صورت گرفته‌است.

کالج علوم انسانی Highfield
مکان: انگلستان
سال اتمام: ۲۰۱۳
این بنا مدرسه‌ای برای دانش‌آموزان بین ۱۱ تا ۱۶ سال است. در طراحی این بنا به صورت یک بنای واحد درنظر گرفته‌شده‌است و بر یک فضای اصلی یا همان “اتاق بزرگ” تاکید شده است یعنی جایی که معلمان و دانش‌آموزان در یک فضای یکسان حضور دارند و به طور مشترک استفاده می‌کنند و بقیه فضاها به این فضای اصلی متصل هستند. به طور کلی می‌توان گفت طراحی این فضا از هسته آن به سمت بیرون است.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.