DUBAI DESIGN DISTRICT MASTERPLAN ( طرح منطقه جامع دبی )

22
۰
(۰)

در منطقه ای به مساحت ۲۰۰ هکتار، طرح جامع مرکز جهانی طراحی دبی جهت ایجاد رشد بالائی در زمینه مد، زندگی لوکس و هنر ایجاد می گردد.

با اجرای این طرح در دبی سعی بر این است که این شهر به عنوان یک مرکز جهانی طراحی در میان پایتخت های جهان شناخته شود، طرح مجموعه اهدافی نظیررشدی بالا در طراحی مد ، ایجاد بازاری برای هنرهای لوکس با ترکیبی از کالاهای صنعتی، محصولات دکوراسیون داخلی، معماری، طراحی مفهومی در گرافیک و همچنین طراحی های دیجیتال را دنبال می کند . البته این طرح جامع ،خود بخشی از یک برنامه گسترده تر برای “EXPO 2020” می باشد، اجرای این طرح فرصتی مناسب برای صنایع طراحی، مد، هنر لوکس و گسترش خرده فروشی و بهره گیری از هنر مهمان نوازی(توریسم) و همچنین کانالی برای کشف استعدادهای موجود و در حال ظهور در خاور میانه و پرورش این استعدادها فراهم می آورد.

تیم طراحی شهری ” Woods Bagot’s” به منظور ارائه طرحی جامع، از مراحل اولیه این پروژه همکاری نزدیکی را با کارفرما ایجاد کرده است و اجازه می دهد که کارفرما با آزادی نسبی خلاقیت خود را در ارائه پیشنهادات بروز دهد و در نهایت یک برنامه جامع برای دستیابی به اهداف برجسته و تصویر جهانی از توسعه حاصل گردد.

ایجاد یک موسسه آموزش طراحی ، موزه ها وگالری های متعدد و استودیو های طراحی و همچنین یک تفرجگاه عظیم و یک اسکله به طول ۲ کیلومتر به طور هماهنگ، طراحی متوازنی را ایجاد می نماید.

محل : دبی، امارات متحده عربی
آدرس: جاده آل خیل، دبی
مساحت سایت: – ۲۰۰ هکتار
ارزش تقریبی پروژه : ۱.۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰ دلار
تاریخ اتمام فاز ۱ : ۲۰۱۵
کارفرما: Tamdeen و TECOM – قسمتی از گروه هولدینگ دبی
تیم رهبری: آلفرد سیلینگ ، ابراهیم آل نعمه ، سمر ظریفی ، گرانت بلایندل ، متی انگل ، نور عبد حمید

ایجاد یک زبان طراحی پیوسته و نگاهی یکدست از بالا به این مجموعه ، چشم انداز زیبائی را در مجموع طرح ایجاد نموده است ، ضمن آنکه توپوگرافی مصنوعی ایجاد شده نیز با همنوائی با تالاب موجود زیبائی را دو چندان می نماید .

محله جدید دبی دارای بخشهای مسکونی ، تجاری و مال های متعدد است ، همچنین فضاهای عمومی متمایز، مبلمان و دکوراسیون های منحصر به فرد ، خیابان و گردشگاههای سایه دار نیز از سایر خصوصیات منحصر به فرد این مجموعه می باشد. توسعه تفرجگاهی که در امتداد نهر به سمت هتل های بین المللی جریان می یابد و محل های خاص رسانه ها ، بوتیک ها، سالن های پذیرائی که مواد غذایی و آشامیدنی های منحصر به فرد ارائه می نمایند، و همچنین آمفی تئاتر در فضای باز با برنامه ریزی مناسب در مورد ایجاد شرایط مناسب تهویه، همراه با فضاهای عمومی دیگرکه در این مجموعه پیش بینی شده است از دیگر ویژگی های آن می باشد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.