Dorja Benussi یک صندلی آرامش بخش و تسکین دهنده را برای کودکان طراحی کرده است .

0 14
۰
(۰)

“درجا بنوسی” در توضیح کالای طراحی شده برای کودکان دارای مشکلات احساسی ، می گوید که تلاش بر این بوده است که این صندلی کلاسی ، تمامی نیاز های اصلی و اساسی اینگونه کودکان را برآورده نماید ، ضمن آنکه برای کودکان با احساس نرمال نیز می تواند به عنوان بخشی از بازی و تفریح به کار گرفته شود.

اصول پیوستگی حسی تشویق و رشد ، تنها مخصوص موسسات پزشکی نیست، و حرکت و بازی به یک دوره معالجه و استراحت محدود نمی باشد. تعامل کودکان با فضای کلاس همواره و تا حد زیادی رشد و توسعه ذهنی را به دنبال خواهد داشت و در توانایی تمرکز حافظه و یادگیری تاثیر بسیار می گذارد.

هرچند این صندلی برای استفاده کودکانی که مشکلات شدید احساسی دارند طراحی شده است ، اما استفاده از این صندلی می تواند بر اصلاح خلق و خوی هر کودکی تاثیر گذار باشد.

در حالت ایده آل این صندلی طراحی شده می باید که تمامی حواس را تشویق و اصلاح کند. اما در درجه اول مسئول ارتقاء حس عمقی لامسه می باشد.

رویکرد فراگیر این محصول در طراحی مبلمان حسی و تنظیم آن برای کودکان معلول حسی است. با این حال در مجموع این امکان را برای تمامی کودکان تشویق می کند و در نتیجه نباید گران قیمت و منحصر به فرد باشد ، باید بتوان از آن برای درمان و هم به عنوان اسباب بازی استفاده کرد. حالت ایده آل مبلمان حسی این خواهد بود که در همه جا حاضر و مقرون به صرفه و برای استفاده همگان باشد .

این طراح کروات می گوید که کودکان عادی نیز از این وسیله می توانند برای بازی و یادگیری استفاده نمایند و به همین دلیل سفارشات اولیه دریافتی برای فضاهای عمومی و استفاده همه کودکان بوده است . .

هرچند این محصول بر اساس نیازهای حسی “شدید” طراحی شده است، لیکن این نوع از مبلمان بر خلق و خوی هر کودک تاثیر مثبت می گذارد و در حالت ایده آل می تواند تمامی حواس را تشویق کند. اما حس عمقی لامسه ، در درجه اول مسئول کیفیت حافظه و یادگیری است و محیط مدرسه و وسائل و مبلمان موجود نیز باید در درجه اول این حس را تحریک کند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد