یک چرت عصرگاهی اینجوری میچسبه

0 102
۵
(۱)

با بالا رفتن سن، نیاز بدن به استراحت و خواب بیشتر می‌شود. مخصوصا اگر بازنشسته هستید و طبق عادت سی سال یا بیشتر کار کردن، عادت به سحرخیزی دارید. گرمای هوای روزهای بهار و تابستان و سرمای زمستان، آدم را برای یک چرت کوتاه سرظهر وسوسه می‌کنند. اما روزها معمولا خانه و به‌ویژه بیرون خانه شلوغ و پررفت‌و‌آمد است و برای یک خواب راحت بهتر است یک گوشه دنج برای خود داشته باشید.

این گوشه دنج هر جایی از خانه می‌تواند باشد به این شرط که سروصدای رفت‌وآمد مردم کوچه یا دیگر اعضای خانواده مزاحمت ایجاد نکند. پس ما دنبال چند پیشنهاد برای یک خواب عمیق‌تر هستیم تا ادامه روز را با انرژی بیشتری در کنار خانواده باشید.

اتاق خواب بهترین پیشنهاد برای خواب ظهر

اتاق خواب بهترین پیشنهاد برای خواب ظهر

اگر اتاق مخصوصی برای خواب دارید، بهتر است برای خواب ظهر همان اتاق خوابتان را انتخاب کنید. با بستن در و پنجره اتاق می‌شود یک فضای ساکت و آرام برای خواب ظهر فراهم کرد. مخصوصا اگر اتاق، پنجره‌ای نورگیر دارد و هنگام خواب می‌توانید تن را به گرمای آفتاب مهمان‌شده در اتاق، گرم کنید.

مبل راحتی برای خواب ظهرانه جلو تلویزیون

یکی از عادت‌های بد همه ما، خوابیدن جلو تلویزیون است ولی از حق نگذریم خواب ظهر جلو تلویزیون دلچسب‌تر از هر چیز دیگری است. اگر شما هم این عادت را به برنامه هر روز ظهر خود تبدیل کرده‌اید، بهتر است یک مبل راحت یا صندلی مخصوص برای خود تهیه کنید تا بعد از خواب ظهر دچار گردن‌درد و کمردرد نشوید.

معمولا کاناپه را برای خواب انتخاب می‌کنند ولی خواب ظهر بی‌خبر سراغ آدم می‌آید و بهتر است صندلی راحت‌تری داشته باشید که اگر ناخودآگاه اسیر خواب شدید، بدن در هنگام خواب موقعیت بهتری داشته باشد. صندلی‌های تک نفره که می‌تواند سر و گردن شما را در حالت خوبی نگه دارد، برای خود تهیه کنید و در بهترین موقعیت خانه آن را قرار دهید تا خوابی راحت داشته باشید.

برای آشنایی با انواع کاناپه می‌توانید به مطلب انواع کاناپه را بشناسید سر بزنید.

مبل راحتی برای خواب ظهرانه جلو تلویزیون

مبل راحتی برای خواب ظهرانه جلو تلویزیون

مبل راحتی برای خواب ظهرانه جلو تلویزیون

صندلی راکینگ برای چرت‌های نیم‌روزی

راکینگ صندلی کلاسیک و قدیمی است که همه را به یاد پدربزرگ‌ها و مخصوصا مادربزرگ‌ها می‌اندازد. همه تصویری از یک مادربزرگ را در ذهن داریم که در سرمای زمستان روی صندلی راکینگ خود نشسته است و در حال بافتن یک شال یا دستکش است.

شاید مهم‌ترین دلیلی که این صندلی را برای خانه انتخاب می‌کنیم همین حس نوستالژی آن است. بنابراین یک انتخاب خوب برای استراحت و چرت‌های کوتاه در طول روز، صندلی راکینگ است که با یک متکا و روانداز راحتی بیشتری را برای استراحت به شما هدیه می‌کند. صندلی راکینگ مدل‌های مختلفی دارد و اگر قصد خرید این صندلی را دارید بهتر است میزان راحتی چند مدل را آزمایش کنید و بعد بهترین صندلی را بخرید.

برای اینکه بیشتر با صندلی راکینگ و مزیت‌ها و معایب آن آشنا شوید، می‌توانید به مطلب مزایا و معایب صندلی راک قیمت مناسب چیست؟ سر بزنید.

صندلی راکینگ برای چرت‌های نیم‌روزی

استراحت روی صندلی

صندلی راکینگ برای چرت‌های نیم‌روزی

ظهرهای خنک زیرزمینی در گرمای تابستان  

خانه‌های قدیمی برای نگه‌داشتن خوراکی‌ها در گرمای تابستان یک زیرزمین تاریک و خنک دارند. اگر هنوز به جمعیت آپارتمان‌نشین‌ها نپیوستید یک انتخاب ایده‌آل برای چرت‌های نیمروزی در روزهای گرم تابستان دارید. کافی است یک تخت در گوشه خلوت زیرزمین بگذارید و کمی فضای زیرزمین را مرتب کنید و بدون نیاز به پنکه یا کولر ساعتی را در تاریکی و سرمای زیرزمین خلوت کنید.

ظهرهای خنک زیرزمینی در گرمای تابستان

صفای گوشه حیاط یا بالکن زیر سایه درختان

انسان ذاتا طبیعت را دوست دارد و در فضای سبز آراسته شده با گل و درختان، احساس آرامش بیشتری دارد.

اگر حیاط سرسبز یا بالکن بزرگی دارید، در فصل‌های گرم سال می‌توانید از فضای باز آن‌ها برای استراحت در زیر سایه درختان یا سقف بالکن استفاده کنید. اگر حیاط خانه شخصی است و درختان بزرگ و تنومندی دارد، می‌توانید برای خود یک تور خواب تهیه کنید و از آرامش طبیعت برای چرت عصرگاهی، حداکثر بهره را ببرید. 

صفای گوشه حیاط یا بالکن زیر سایه درختان

اگر هم به خواب روی تخت عادت دارید می‌توانید یک تخت چوبی سنتی را در گوشه‌ای از حیاط که بیشترین سایه را دارد، بگذارید و از سایه نیمروز آن برای استراحت استفاده کنید. تخت‌های چوبی برای خواب شب در تابستان هم مناسب هستند و شما می‌توانید کلا بعدازظهرهای تابستان و بهار خود را در حیاط بگذرانید.

خوابیدن روی تخت

خوابیدن روی تخت

استراحت در حیاط

شما چه ایده ای برای خواب بعدازظهر دارید؟

معمولا هر کدام از ما با توجه به شرایط خانه و عادت‌هایی که داریم یک مکان دنج برای چرت‌های کوتاه بعدازظهر پیدا می‌کنیم. اگر دوست دارید می‌توانید ایده خواب عصرگاهی‌تان را با ما از طریق کامنت به اشتراک بگذارید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۵ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

نظر بدهید