۷ راه برای استفاده از آبی کلاسیک، رنگ منتخب ۲۰۲۰

0 15
۰
(۰)
آبی کلاسیک یک آبی واقعی
آبی کلاسیک یک آبی واقعی
آبی کلاسیک یک آبی واقعی است که هیچ ته‌ مایه‌ سبز یا بنفش در آن دیده نمی‌شود. از سرمه‌ای روشن‌تر است و از آبی آسمانی تیره تر. مانند شلوار‌های جین آبی که می‌توانید با هر رنگی به راحتی ست کنید؛ برای دیزاین خانه هم کار با آن بسیار راحت است. زیرا به راحتی با دیگر رنگ‌ها ست می‌شود و هم می توان با آن یک دکور سنتی و هم یک دکور مدرن داشت.
مبلمان و وسایل آشپزخانه
مبلمان و وسایل آشپزخانه

مبلمان و وسایل آشپزخانه

اخیرا داشتن وسایل رنگی برای آشپرخانه‌ هم مد شده است. این هود آبی زیبا بسیار آشپز خانه را جذاب کرده. البته این را هم در نظر داشته باشید که این وسایل رنگی مخصوصا اگر برند باشند قیمت بالایی دارند. اما به هر حال به کانون توجه آشپزخانه تبدیل می‌شوند.
سرویس بهداشتی
سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی

معلوم است که این آبی زیبا فقط سهم آشپزخانه نیست. برای مثال کاشی‌های جذاب این سرویس بهداشتی و ببینید. آبی یک انتخاب هوشمندانه برای سرویس بهداشتی است چون ما را یاد آسمان و دریا می‌اندازد. اگر می‌خواهید فکر کنید در خانه‌تان در یک سفر تعطیلاتی دائمی به سر می‌برید آبی رنگ مخصوص شماست.

کابینت‌های آشپزخانه

کابینت‌های آشپزخانه

کابینت‌های آشپزخانه

اخیرا سرمه‌ای یک رنگ پرطرفدار برای کابینت‌های آشپزخانه بوده است اما با آمدن دیگر طیف‌های آبی مثل آبی کلاسیک وقتش شده است که سرمه‌ای را بازنشست کنیم. برای مثال برای این آشپزخانه‌ی سفید با کف چوبی، آبی کلاسیک یک حس گیرا و لوکس به دکور بخشیده است. اگر می‌خواهید آشپزخانه روشن‌تر باشد آبی کلاسیک را فقط برای کابینت‌های زیری یا جزیره استفاده کنید. این گونه یک آشپز خانه‌ سفید تمیز دارید که کلی چیز رنگی هم در آن به کار رفته است.

اتاق خواب

اتاق خواب

اتاق خواب

اگر جز کسانی هستید که در آخر روز احساس خستگی و استرس می‌کنید، آبی رنگ مناسبی برای اتاق خوابتان است. پپدر این کاغذ دیواری فقط به یک آبی ساده اکتفا نشده و یک طرح ساده، کار خود را کرده است؛ چون استفاده از رنگ آبی تنها، برای دیوار مخصوصا اگر مات باشد و هیچ تزئینی نداشته باشد، خیلی ساده است. همچنین می‌توانید برای این که اتاق بزرگ‌تر به نظر برسد فقط یک قسمت دیوار را به رنگ آبی درآورید و بقیه را سفید باقی بگذارید.
مبلمان و دکور
مبلمان و دکور

مبلمان و دکور

در اتاق نشیمن می‌توانید به میزان کمی به دکوراسیون خانه خود آبی را اضافه کنید. مثلا از یک مبل کوچک یا یک اثر هنری به رنگ آبی استفاده کنید. در کل این یکی از آسان‌ترین راه‌هایی است که می توانید رنگ را به دکور خود اضافه کنید؛ مخصوصا اگر از آن دسته کسانی هستید که دوست دارید با تغییر مد رنگ وسایل خود را عوض کنید.

کف

کف

کف

البته این را همیشه در نظر داشته باشید که یک رنگ را چون مد است، انتخاب نکنید. اما اگر رنگی را که دوست دارید رنگ سال شده است خوب چه بهتر! چون پیدا کردن وسایل به آن رنگ راحت‌تر است. برای مثال کف خانه رنگی نیست که هر سال بتوانید به راحتی عوض کنید پس قبل از انتخاب کردن از تصمیمتان مطئمن شوید.البته اگر می‌خواهید به طور موقت رنگ کف را عوض کنید می‌توانید از فرش استفاده کنید و اگر از آن خسته شدید به راحتی می‌توانید عوضش کنید.
بیرون خانه
بیرون خانه

بیرون خانه

آبی و سبز رنگ ‌هایی هستند که کنار هم عالی می‌شوند برای مثال می‌توانید از آن‌ها برای حیاط استفاده کنید. حتی اضافه کردن کمی رنگ آبی به نمای بیرونی خانه تغییر زیادی را ایجاد می‌کند. برای مثال می‌توانید در بیرونی یا پنجره‌های خانه را به رنگ آبی درآورید. البته این را هم در نظر داشته باشید که این رنگ‌ها در معرض افتاب زود آسیب می‌بینند و نیاز به ترمیم پیدا می کنند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد