۶ مسابقه جهانی رایگان طراحی مبلمان ۲۰۱۹

3
۰
(۰)
مسابقه جهانی رایگان طراحی کتابخانه مدولار
مسابقه جهانی رایگان طراحی کتابخانه مدولار

۶-مسابقه جهانی رایگان طراحی کتابخانه مدولار

ددلاین: ۲۹ آذر

شرکت تولیدی ایتالیایی Alba Components به تازگی طراحی جدیدی داشته است به نام Modular Bookcase Design بر همین اساس Metalmeccanica Alba مسابقه بین اللمللی را با عنوان طراحی کتابخانه مدولار برگزار کرده است. آلبا از طراحان با استعداد و خلاقِ بالای ۱۸ سال دعوت کرده است که در این مسابقه شرکت کنند. شرکت کنندگان تا تاریخ ۲۰ / ۱۲ / ۲۰۱۹ مهلت ثبت نام دارند. هدف شرکت از این مسابقه، طراحی یک قفسه کتاب مدولار و ساده با قیمت متوسط است که می تواند خود را از رقبا متمایز کند.

شرایط طراحی در این مسابقه

 • از شرکت کنندگان خواسته شده است که با توجه به نام تجاری Alba Components، کتابخانه ای مدرن، دارای سبک فنی، زیبایی و با توجه به جزئیات طراحی کنند.
 • ققسه کتاب طراحی شده باید دارای چندین قفسه و مجهز به چراغ‌های LED و همچنین دارای قابلیت نصب بر روی دیوار، کف یا سقف را داشته باشد و به راحتی قابل جدا شدن باشد.
 • این قفسه کتاب باید عرضی به اندازه ۶۰ سانتی متر و ارتقاع ۱۰۰ سانتی متر داشته باشد.
 • کتابخانه ممکن است با مواد مختلفی از جمله آهن، آلومینیوم، چوب و یا پلاستیک ساخته شود اما طراحان باید توجه کنند که هزینه تولید انبوه این محصول باید پایین باشد.
 • قیمت تمام شده این کتابخانه چهارطبقه (به علاوه مالیات بر ارزش افزوده) باید حدود ۴۰۰ یورو شود.
 • این کتابخانه باید برای استفاده در محیط داخلی و فضای بسته همانند خانه، مدارس، اداره طراحی شود.

معیارهای ارزیابی

این طرح با توجه به مدولار بودن طرح، زیبایی شناسی، نوآوری، مطابقت با نام تجاری سنجیده می شود. به نفر اول این مسابقه ۴۰۰۰ دلار پرداخت خواهد شد.

مسابقه جهانی رایگان طراحی صندلی

مسابقه جهانی رایگان طراحی صندلی

۵-مسابقه جهانی رایگان طراحی صندلی

ددلاین: ۸ آذر

مسابقه طراحی صندلی ۲۰۱۹ Andreu توسط شرکت Andreu World, S.A آغاز شده است و شرکت کنندگان تا تاریخ ۲۰۱۹/۱۱/۲۹ مهلت ثبت نام دارند. در این مسابقه از دانشجویان و متخصصان طراحی بدون هیچ محدودیت سنی دعوت شده است که با طراحی یک صندلی و یا یک میزی با طراحی نوآورانه و پایدار و با رعایت تمامی مشخصات گفته شده ارائه دهند. این رویداد می تواند سکوی پرتابی باشد برای هنرمندان جدیدی که به تازگی پا در عرصه طراحی گذاشته اند.

شرایط طراحی در این مسابقه

 • طراحان این صندلی را می توانند به صورت صندلی راحتی، چهارپایه و یا نیمکت با استفاده از متریالی از جنس چوب راش، زبان گنجشک، بلوط و یا گردو طراحی کنند؛ اما باید توجه داشته باشند، متریالی که برای میز استفاده می کنند دارای چگالی و تراکم بالایی داشته باشد. البته استفاده از مواد دیگر مانند فلز و آلومینیوم، سنگ، تخته سه لایه، شیشه نیز پذیرفته خواهد شد.
 • شرکت کنندگان باید علاوه بر شیت های طراحی، یک نمونه ماکت طرح اولیه خود را در مقیاس ۱:۵ به همراه یک گزارش کلی از روند طراحی ارائه دهند.
 • تمامی طرح ها باید نسخه اصلی باشند و کپی از نمونه های دیگر نباشد و همچنین نباید قبل از تاریخ مسابقه تبلیغ و به بازار ارائه شوند.
 • از شرکت کننده گان خواسته شده است با ارائه یک ویدئوی خلاقانه ۲ دقیقه ای پروژه را توضیح دهند و به معرفی آن بپردازند.

مراسم اعطای جوایز در دسامبر ۲۰۱۹ برگزار خواهد شد. جوایز این مسابقه توسط هیئت داوران متشکل از متخصصان بخش های مختلف اعطا خواهد شد، جایزه نفر اول ۴۰۰۰ یورو و جایزه نفر دوم ۲۰۰۰ یورو است.

مسابقه جهانی رایگان طراحی میز و کمد

مسابقه جهانی رایگان طراحی میز و کمد

۴-مسابقه جهانی رایگان طراحی میز و کمد

ددلاین: ۱۷ آبان

شرکت POLI.design که توسط PORADA ARREDI Srl تاسیس شده است به تازگی مسابقه رایگانی را برگزار کرده است. پلی این رقابت را برای شناسایی مفاهیم نوآورانه جدید در طراحی میز و یا کمدهایی که به طور خالص از چوب ساخته شده اند؛ به راه انداخته است. مهلت ارسال آثار در این رقابت ۰۸ / ۱۱ / ۲۰۱۹ است. در این رقابت طراحان حرفه ای، دانشجویان و فارغ التحصیلانی که به تازگی درسشان تمام شده می توانند شرکت کنند.

شرایط طراحی در این مسابقه

 • طرح های ارائه شده باید نسخه اصلی باشند و جایی منتشر نشده باشند.
 • آثار باید با استانداردهای ایمنی موجود مطابقت داشته باشد و همچنین باید به الزامات طراحی ارگونومیک، محیط زیست و پایداری احترام بگذارد.
 • هر شرکت کننده باید نقشه ها و شیت ها را به صورت سه برد A۳ با فرمت PDF و یک گزارش مختصری حداکثر ۳۰۰۰ کلمه ای که ویژگی های کلی طرح را بیان می کند، به صورت PDF به نام relazione_codice ارائه دهد.

معیارهار ارزیابی

این پروژه بر اساس اصالت طرح، میزان نوآوری، آزمایشات مربوط به مواد و پوشش های سطحی بررسی می شود. این رقابت در دو دسته حرفه ای ها و دانشجویان داوری می شود. در گروه حرفه ای ها نفر اول ۳۰۰۰ یورو، نفر دوم ۲۰۰۰ یورو، نفر سوم ۱۰۰۰ یورو و در گروه دانشجویان نفر اول ۲۰۰۰ یورو، نفر دوم ۱۲۰۰ یورو و به نفر سوم ۸۰۰ یوروهدیه دریافت می کنند. شرکت Porada حق تولید نمونه های اولیه پروژه های برنده را دارد و احتمالا آنها را در خط تولید قرار می دهد.

مسابقه جهانی رایگان طراحی پارک

مسابقه جهانی رایگان طراحی پارک

۳-مسابقه جهانی رایگان طراحی پارک

ددلاین: ۱۸ شهریور

جدیدا شرکت ایتالیایی MetaFin مسابقه جدیدی به صورت رایگان برای طراحان با استعداد بالای ۱۸ سال در سراسر جهان برگزار کرده و از همه طراحان خواسته است که برای یک منطقه تفریحی ایده های جدیدی ارائه دهند. این مسابقه مستقیما به طراحی مبلمان مربوط نیست اما از آنجا که به طراحی فضای عمومی اختصاص دارد در این فهرست قرار گرفته است. این فضا قرار است به عنوان محل تجمعی برای خانواده‌ها، زمین‌بازی برای کودکان، منطقه‌ای برای ورزش و فضایی برای گردهمایی های انجمنی و مناسبتی اختصاص داده شود. این مسابقه تا تاریخ ۰۹ / ۰۹ / ۲۰۱۹ مهلت ثبت نام دارد. منطقه‌ای که برای این پروژه اختصاص‌ داده شده ‌است در شهر Marcon در ونیز ایتالیا قرار دارد، مساحت آن ۲۰۰۰۰ متر مربع است که بخشی از آن برای پارکینگ اختصاص داده می شود.

شرایط طراحی در این مسابقه

 • از طراحان خواسته شده است برای مبلمان و فضای بازی پارک از محصولات موجود در بازار استفاده کنند.
 • شرکت کنندگان باید پارک را با توجه به این ملزومات و فضاها طراحی کنند:
 • ۱۵ میز با طول ۱۰ تا ۱۵ متر برای ۳۰ نفر، ۱۵ باربیکیو با اندازه متوسط، ۴۰ تاب بازی برای کودکان، سه زمین فوتسال با حداقل طول ۲۵ متر و حداقل عرض ۱۵ متر و همچنین ۳ زمین بازی بادی برای کودکان به اندازه ۱۰ تا ۱۲ مترمربع و در آخر یک پارک اسکیت با اندازه کوچک البته به عنوان فضای اختیاری
 • ورودی پارک باید دارای یک کابین فروش بلیط باشد و در خروجی که سمت شرق قرار دارد یک نمایش گر ال ای دی قرار گیرد. در این بخش باید آمفی تئاتری با ۳۰۰ صندلی به طوری طراحی شود که صندلی ها از ورودی قابل مشاهده نباشند.
 • طراحان باید در این پارک ۳ فضا را به عنوان سرویس بهداشتی در نظر بگیرند که در هرکدام ۲۰ حمام داشته باشد.
 • در این پارک باید ۸ تا ۱۰ فضای پیش ساخته در حدود ۱۰۰ متر مربع، برای غرفه های تجاری و برگزاری رویدادها قرار گیرد.
 • علاوه بر موارد بالا طراحان باید فضایی را برای کاشت درختان در نظر بگیرند و همچنین کل منطقه باید حصار بندی شود و نورپردازی و آبگیرها و همچنین پیاده‌روها مشخص شوند.

معیارهای ارزیایی

این طراحی بر اساس قابلیت استفاده، زیبایی شناسی، سازگاری با محیط زیست، نحوه ارائه پروژه و پایداری اقتصادی بررسی خواهد شد. نفر اول این مسابقه جایزه ای به ارزش ۵۰۰۰ یورو دریافت خواهد کرد.

مسابقه جهانی رایگان طراحی هود

مسابقه جهانی رایگان طراحی هود

۲-مسابقه جهانی رایگان طراحی هود

ددلاین: ۲۷ تیر

شرکت ایتالیایی معروفی به نام Falme مسابقه رایگانی با عنوان Falmec Life inspired برگزار کرده است که تنها تا تاریخ ۱۸ / ۰۷ / ۲۰۱۹ مهلت ثبت نام دارند. این شرکت از تمامی طراحان خلاق و با استعداد بین اللملی بالای ۱۸ سال خواسته است که در مسابقه جدید طراحی محصولاتی با عنوان “Falmec Life Inspirated” شرکت کنند و محصول جدیدی وارد بازار کنند. این شرکت به دنبال طراحی وسایل جانبی برای هود است که قابلیت استفاده و طراحی آنها را بهبود ببخشد.

شرایط طراحی در این مسابقه

 • در این مسابقه از طراحان خواسته شده است که یک یا چند وسیله جانبی را که سازگار با مدل های مختلف هود است طراحی کنند.
 • لوازم جانبی پیشنهاد شده می تواند به صورت آویزان و یا ثابت بر روی هود قرار بگیرد و همچنین شرکت کنندگان می توانند لوازمی طراحی کنند که به تنهایی نیز کاربردی باشند.
 • هود می تواند وظایفی فراتر از مکش هوا داشته باشد بر همین اساس لوازم جانبی که طراحی می شود می توانند عملکردهای مختلفی داشته باشند، همانند، نورپردازی، تایمر، سازماندهی ظروف ادویه و یا عملکردهایی که باعث بهبود مکش هوا شوند و بر روی زیبایی هود تاثیر بگذارد.
 • هیچ محدودیتی برای اندازه لوازم جانبی مطرح نیست و تا زمانی که با هود سازگار باشند قابل قبول هستند.
 • طراحان آزاد هستند که از هر متریالی استفاده کنند اما بهتر است که از مواد سازگار با محیط‌زیست و مواد طبیعی استفاده شود. به طور کلی پیشنهاد می شود از فولاد، چوب، شیشه و سرامیک استفاده کنند و همچنین بر روی رنگ های خنثی، سفید یا سیاه تمرکز کنند و سایه‌هایی را انتخاب کنند که بافت فلز (خاکستری) را برجسته می‌ کند.
 • حتما طراحان توجه کنند که لوازم جانبی باید به طور کامل سبک Falmec را نشان دهند و در صورت تمایل می توانند آرم Falmec را در داخل پروژه خود قرار دهند.
 • مخاطبان هدف علاقه مندان به آشپزی و محیط زیست‌ هستند و از این روست که طرح باید با ارزش های پایه ای شرکت Falmec مطابقت داشته باشد.

معیارهای ارزیابی

این طرح با توجه به کارکرد، تنوع محصول، نوآوری، مطابق با نام تجاری سنجیده می شود. نفر اول این مسابقه ۴۰۰۰ یورو دریافت خواهد کرد.

مسابقه جهانی رایگان طراحی رادیاتور

مسابقه جهانی رایگان طراحی رادیاتور

۱-مسابقه جهانی رایگان طراحی رادیاتور

ددلاین: ۱۳ تیر

IRSAP یکی از کمپانی های بزرگ تولید محصولات گرمایشی در اروپا و ایتالیا است که اخیرا مسابقه رایگانی را برای طراحی محصول جدیدش برگزار کرده است. این کمپانی از طراحان خلاق بالای ۱۸ سال خواسته است دو رادیاتور برای استفاده خانگی و حمام طراحی کنند. رادیاتورها علاوه بر کاربرد باید به عنوان یک عنصر زیبایی شناسانه مطرح شوند. شرکت کنندگان تنها تا پایان روز ۲۰۱۹/۰۷/۰۴ مهلت شرکت دارند.

شرایط طراحی در این مسابقه

 • با توجه به فضایی که رادیاتورها نصب می شوند، ممکن است دارای ویژگی های خاصی باشند: به عنوان مثال رادیاتوری که برای حمام استفاده می شود تنها وظیفه گرم کردن حوله ها را دارد اما از رادیاتوری که در اتاق نشیمن استفاده می شود علاوه بر گرمای محیط می توان در نورپردازی هم استفاده کرد.
 • طراحان باید توجه کنند که هر دو رادیاتور باید دارای یک سبک باشند و تنها در برخی از ویژگی هایی که دارند متمایز شوند، به طور مثال می توان یک پوشش جدا برای خشک کردن حوله ها برای رادیاتور حمام در نظر گرفت.
 • طراحان باید به اندازه رادیاتورها توجه کنند، اندازه هر رادیاتور نباید بیش از ۲۰۰ cm برای ارتفاع و ۷۵cm برای عرض باشد.
 • متریال استفاده شده برای رادیاتورها باید از فولاد، آلومینیوم یا سایر مواد مناسب باشد، استفاده از شیشه، چوب یا سنگ مجاز نیست.
 • رادیاتورهایی که طراحی می کنند باید با توجه به صنعتی شدن آنها، راحتی نصب آنها در نظر گرفته شود.
 • طراحان باید لوگوی IRSAP را هنرمندانه و به طوری که خیلی واضح نباشد در محصول وارد کنند.

معیارهای ارزیابی

این طرح با توجه به زیباشناسی، نوآوری، سازگاری با شرایط استفاده و محیط، مطابقت با نام تجاری سنجیده می شود. نفر اول این مسابقه ۵۰۰۰ یورو دریافت خواهد کرد.

برای آگاهی بیشتر از مسابقات جهانی طراحی مبلمان می توانیداینجا را ببینید.

منبع: خوگرنیوز

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.