۵ غرفه برتر در اکسپو میلان ۲۰۱۵

0 11
۰
(۰)

پنج غرفه ای که تصاویر آنها به نمایش در می آید به ترتیب عبارتند از
۱- انگلستان
۲-اتریش
۳- برزیل
۴-امارات متحده عربی
۵- جمهوری کره

با ادغام کامل هنر ، مهندسی و معماری غرفه کاملا مفهومی کندوی عسل انگلستان با استفاده از ۱۶۹۳۰۰ قطعه فلزی نصب شده در این غرفه و بهره گیری از تکنیک های نور و صدا به طور کامل بر احساس بینندگان اثر می گذارند .

غرفته انگلستان -۲

غرفه انگلستان -۳

غرفه انگلستان -۴

غرفه انگلستان -۵

غرفه انگلستان -۶

غرفه انگلستان -۷

در میانه نمایشگاه اکسپو ۲۰۱۵ غرفه اتریش شما را دعوت به شارژ باتری خود و تنفس هوای تازه در جنگل مینیاتوری می کندکه درجه حرارت آن حدود ۶ درجه کمتر از حرارت عمومی فضاست. این بخش به عنوان حبابی از اکسیژن در شهر گرم و هوای آلوده میلان عمل می کند، این یکی از معدود غرفه هائی است که می توانیم با تمام حواس خود آنرا تجربه کنیم .

غرفه اتریش -۲

غرفه اتریش -۳

غرفه اتریش -۴

غرفه اتریش -۵

غرفه اتریش -۶

با ادغام معماری و نقاشی معمول پرده های نمایش، غرفه برزیل پویا ترین و مفرح ترین بخشهای اکسپو را ایجاد می کند . شبکه های فلزی سفت و سخت مسیری را ایجاد می کنند که دراین فضا به عنوان یک جاذبه و تحریک کننده حس کنجکاوی مداوم عمل می کند.

غرفه برزیل -۲

غرفه برزیل -۳

غرفه برزیل -۴

غرفه برزیل -۵

غرفه برزیل -۶

نورمن فاستر غرفه امارات متحده عربی را بصورت نقاشی پرده های نمایش بی عیب و نقصی را طراحی نموده است که اساس آن بر کنتراست قوی بین نور و سایه استوار است. دو دیوار با بافت های غول پیکر (با ۱۲ متر ارتفاع ) ایجاد کننده یک مسیربرای اهل تفریح و بازی است، اما درواقع بیننده را به سمت یک سالن بازدید راهنمائی می کنند که تالار فلز طلا نامیده می شود. این یکی از چند غرفه ای است که با قصد باقی ماندن حتی پس از اتمام نمایشگاه طراحی شده است. لباس پوشیدن میزبانان در لباس های سنتی سیاه و سفید نیز به ایجاد تاثیر بصری خاص از صحنه کمک می کند.

غرفه امارات متحده عربی -۳

غرفه امارات متحده عربی -۲

غرفه امارات متحده عربی – ۴

غرفه امارات متحده عربی -۵

غرفه امارات متحده عربی -۶

غرفه امارات متحده عربی -۷

با موضوع ساده ” آنچه که ما می خوریم،” عمارت کلاه فرنگی کره ای نمایش یکی از غرفه های درون گرایانه است. که با الهام از گلدان سنتی “شیشه ماه” طراحی شده است و سادگی ، ظرافت و استفاده از منحنی های مختلف تعریف کلی از ساختار این غرفه را بدست می دهد.

غرفه کره -۲

غرفه کره -۳

غرفه کره -۴

غرفه کره -۵

غرفه کره -۶

غرفه کره -۷

غرفه کره -۸

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد