۴۵grand مرکز تناسب اندام منحصر به فرد نایک واقع در نیویورک

0 7
۰
(۰)

طراحی این مجموعه در فضایی انجام شده است که پیش از این مرکز آهنگری بوده است..در قسمتی که قبل از این درب گاراژ بوده است دیواری منحنی مانند از اکریلیک مات قرار گرفته است که امکان دید جزئی به آن سمت فضا ایجاد می کند.در قسمت جلوی دیواره منحنی شکل صندلی هایی به شکل ۶ ضلعی برای استقرار و استراحت مهمانان فراهم شده اند.
نورپردازی به رنگ آبی فضایی آرامش بخش و مناسب را برای ورزش کردن فراهم می آورد و علاوه بر این طراحی ورودی به شکلی منحنی و با دید بصری جزئی توجه عابران را به خود جلب می کند.

rafael de cárdenas در همکاری با jen brill طراحی فضای پروژه را انجام دادند.برای این کار نیاز به تیمی بود که نقطه نظر مورد نیاز برای طراحی را متوجه شوند.حساسیت حضور مهمانان و مصرف کنندگان و نیاز به شکستن بعضی از مرز ها از عوامل مهم برای طراحی این پروژه بود.
در مسیر به سمت طبقه پایین ، یکی از راهرو ها به سمت استودیوی مرکزی می رود.در این راهروها ۸ ویترین وجود دارد که به منزله نمایشگاه هایی است که حضور نایک را در بزرگترین لحظات ورزش بانوان نشان می دهد.
خدمات این مجموعه شامل باشگاه تمرین نایک،دو و میدانی نایک،تجزیه و تحلیل و برنامه های ورزشی و … می باشد.
در بخش هایی از مجموعه محصولات و تولیدات جدید نایک به نمایش گذاشته شده است.

بخش پذیرش پوشیده شده از صفحه های آلومینیومی در انتهای راهرو پذیرای مهمانان است.
بزرگترین فضا در ۴۵ grand مرکز تناسب اندام است که با نور طبیعی که از نورگیر بزرگ بالا وارد می شود پر شده است.این مرکز تناسب اندام هسته پروژه است و مرکز فعالیت ها وبرنامه های تمرینی منحصر به فرد این مجموعه است.
در رختکن قفل هایی تعبیه شده است که صفحه نمایشی دارند که نام شخص مورد نظر و پیام های مرتبط با او را نشان می دهند.
فضایی برای استراحت و ملاقات های غیر رسمی در طبقه بالا پیش بینی شده است.
منبع:
http://www.designboom.com

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد