۲۴ رسم عجیب شروع سال نو از سراسر جهان

16
۰
(۰)
شکستن ظروف و پریدن از صندلی در کشور دانمارک
شکستن ظروف و پریدن از صندلی در کشور دانمارک

۲۴.شکستن ظروف و پریدن از صندلی در کشور دانمارک

شکستن ظروف در کشور دانمارک یکی از آداب و رسوم آنها برای شروع سال نو است، مردم این کشور تمام ظروف و بشقاب‌های خود را که تا روز سی ‌و یک ماه دسامبر استفاده نکرده‌اند، برای نشان دادن علاقه و مهر و محبت خودشان نسبت به دوستان و یا خانواده‌هایشان به سمت در خانه آنها پرتاب می‌کنند و می‌شکنند.

یکی دیگر از رسم‌های عجیبی که مردم کشور دانمارک دارند، پرش از ارتفاع است. دانمارکی‌ها به بالای صندلی می‌روند و به صورت جدی و به معنای واقعی می‌پرند. در واقع آنها با انجام این کار اعتقاد دارند که شادی و خوش‌شانسی را به سال جدید وارد می‌کنند.

سوزاندن مترسک در کشور اکوادور

سوزاندن مترسک در کشور اکوادور

۲۳-سوزاندن مترسک در کشور اکوادور

رسم عجیب و جالبی مردم کشور اکوادور با شروع سال نو دارند، این است که آن‌ها سال نو را با سوزاندن مترسک‌های کاغذی در نیمه‌شب جشن می‌گیرند. اکوادوری‌ها عقیده دارند با این کار آثار تمام اتفاقات بد در سال گذشته از بین می‌رود. همچنین آنها عکس‌های سال گذشته خود را به امید خوش شانسی در سال جدید می‌سوزانند.

خوردن 12 انگور در کشور اسپانیا

خوردن ۱۲ انگور در کشور اسپانیا

۲۲.خوردن ۱۲ انگور در کشور اسپانیا

یکی از سنت‌های مردم کشور اسپانیا با آغاز سال نو این است که در اطراف سینی انگور چرخ بزنند و اگر در نیمه‌شب سال نو ۱۲ عدد انگور بخورند، در سال آینده موفق خواهند شد. ۱۲ دانه انگور نشان دهنده ۱۲ ماه سال است. این رسم بیش از ۱۰۰ سال است که در این کشور اجرا می‌شود.
اشیا و اجسام گرد در کشور فیلیپین
اشیا و اجسام گرد در کشور فیلیپین

۲۱-اشیا و اجسام گرد در کشور فیلیپین

فیلیپینی‌ها بر این باورند که باید با نزدیک شدن به سال نو اشیاء و اجسامی که همانند سکه گرد است را جمع‌آوری کنند. مواد غذایی گرد، لباس‌های گرد، میوه‌های گرد و هر چیزی که همانند سکه گرد باشد، در سال جدید برای مردم این کشور پول و ثروت به ارمغان می‌آورد.

لباس‌ رنگی در آمریکای جنوبی

لباس‌ رنگی در آمریکای جنوبی

۲۰-لباس‌ رنگی در آمریکای جنوبی

مردم برخی از نقاط کشورهای آمریکای جنوبی بر این باور هستند که با پوشیدن لباس‌های رنگی می‌توانند سرنوشت خودشان را برای سال جدید تعیین کنند. پوشیدن لباس‌ قرمز به معنی عشق است، لباس‌ به رنگ طلایی به این معنا است که ثروتمند می‌شوند و لباس سفید به معنای صلح است.

مثلا در برزیل پوشیدن لباس سفید در سال نو مرسوم است. گفته می‌شود این رنگ سیاهی و ارواح شیطانی را می‌ترساند و در سال جدید برای شما موفقیت به ارمغان می‌آورد. با درنظر گرفتن گرمای برزیل در دسامبر پوشیدن لباس سفید راهی خوب برای خنک ماندن است.

به صدا درآوردن زنگ‌ها در ژاپن

به صدا درآوردن زنگ‌ها در ژاپن

۱۹-به صدا درآوردن زنگ‌ها در ژاپن

در کشور ژاپن برای پیروی از اعتقادات و آیین‌ بودائی در شب سال نو ۱۰۸ بار زنگ‌ها را به صدا در می‌آورند. آنها بر این باورند که این کار پاکیزگی را به ارمغان می‌آورد. همچنین مردم در زمان تحویل سال نو سعی می‌کنند لبخند بر صورت خود داشته باشند زیرا اعتقاد دارند این حرکت برایشان شانس و موفقیت می‌آورد.

جشنواره Takanakuy در کشور پرو

جشنواره Takanakuy در کشور پرو

۱۸.جشنواره Takanakuy در کشور پرو

رسم عجیب کشور پرو این است که هر ساله در پایان ماه دسامبر در دهکده کوچک در استان چامبیویلیکاس مردم با یکدیگر بر سر اختلافاتی که دارند مبارزه می‌کنند تا سال جدید را بدون هیچ اختلافی آغاز کنند!
انداختن بستنی در کشور سوئیس
انداختن بستنی در کشور سوئیس

۱۷-انداختن بستنی در کشور سوئیس

اگر تا الآن فکر می‌کردید با افتادن بستنی بر روی زمین آدم بدشانسی هستید شما را با یکی از رسم‌های کشور سوئیس آشنا می‌کنیم. یکی از رسم‌های شیرین کشور سوئیس در شروع سال نو انداختن بستنی به روی زمین است، مردم سوئیس بر عکس کشورهای دیگر که حتما باید در آغاز سال نو خوراکی‌های متنوع بخورند با انداختن بستنی شروع سال نو را جشن می‌گیرند.

کشور رومانی

کشور رومانی

۱۶-پرتاب سکه طلایی در کشور رومانی

مردم رومانی آداب و رسوم خاص خودشان را دارند که تفاوت زیادی با سایر کشورها دارند. یکی از رسم‌های عجیب و جالب آنها در شروع سال نو پرتاب سکه‌های طلایی است. ساکنان کشور رومانی برای رسیدن به موفقیت در سال جدید سکه‌های اضافی خود را به رودخانه می‌اندازند.

البته این تنها سنت رومانیایی‌ها نیست، در روستاهایی که احتمال دیدن خرس زیاد است، «رقص خرس» سالانه برگزار می‌شود. محلی‌ها بهترین لباس خرسشان را می‌پوشند و می‌رقصند تا ارواح شیطانی را برانند.

همچنین کشاورزان رومانی با شروع سال نو سعی می‌کنند با گاوهای خود ارتباط برقرار کنند. اگر آنها موفق به این کار شوند، این بدان معنا است که سال خوبی خواهند داشت.

حتما درمورد فال قهوه چیزهایی شنیده‌اید، اما از فال پیاز چه‌طور؟ در رومانی، روز ۳۱ام ماه انتهایی سال محلی‌ها پیاز پوست می‌کنند، رویش نمک می‌ریزند و بعد پوستش را بررسی می‌کنند تا بفهمند هوا در سال پیش رو چه وضعیتی دارد.

ریختن سطل آب در کشور پورتوریکو

ریختن سطل آب در کشور پورتوریکو

۱۵-ریختن سطل آب در کشور پورتوریکو

کشورها هرچقدر هم که در علم و تکنولوژی پیشرفت کنند، مردم اعتقادات خود را فراموش نمی‌کنند. کشور پورتوریکو رسم منحصربه‌فردی دارد که در این کشور در شروع سال نو مردم سطل‌هایی پر شده از آب را به بیرون می‌ریزند تا طلسم و ارواح بد را از خود دور کنند و از بین ببرند.

گاوها در کشور بلژیک

گاوها در کشور بلژیک

۱۴-گاوها در کشور بلژیک

یکی از رسم‌های خیلی جالب روستاییان کشور بلژیک مانند رومانیایی‌ها توجه به دام‌هایشان است. مردم این کشور دام‌های خود را جدی می‌گیرند و به آنها اهمیت می‌دهند به حدی که کشاورزان سال خوبی را برای دام‌هایشان آرزو می‌کنند و تمام تلاششان را می‌کنند که آنها را خوشحال کنند.

سکه‌های شیرین در کشور بولیوی

سکه‌های شیرین در کشور بولیوی

۱۳-سکه‌های شیرین در کشور بولیوی

رسم عجیبی کشور بولیوی برای آغاز سال نو دارد، پختن شیرینی و پنهان کردن سکه درون آن است. به این صورت که سکه‌ها را در خمیر کیک قرار می‌دهند و بعد از پخته شدن، کیک‌ها را در کنار اعضای خانواده می‌خورند. آنها اعتقاد دارند که هر کسی در شب سال نو این سکه‌ها را پیدا کند سال جدید برای او خوش‌شانسی و موفقیت می‌آورد.
پنکیک در کشور فرانسه
پنکیک در کشور فرانسه

۱۲-پنکیک در کشور فرانسه

اگر با مردم فرانسه آشنایی داشته باشید می‌دانید که مردم این کشور دارای ذائقه متنوعی هستند، همیشه به دنبال غذاهای خوشمزه و جذاب هستند بر همین اساس، عادت آنها در شب سال نو نیز فراموش نشده است. فرانسوی‌ها خوراکی‌های ساده و خوشمزه را دوست دارند و شروع سال نو را با یک بسته پنکیک آغاز می‌کنند.

چمدان‌ها در کشور کلمبیا

چمدان‌ها در کشور کلمبیا

۱۱-چمدان‌ها در کشور کلمبیا

از بین تمامی رسم‌ها و اعتقادات کشورهای مختلف، مردم کشور کلمبیا جالب‌ترین آداب و رسوم را در شروع سال نو دارند. مردم کشور کلمبیا اعتقاد دارند که، اگر می‌خواهید سال جدید، یک سال پر سفر باشد، از همان روز اول سال چمدان‌های خود را ببندید. به همین دلیل مردم این کشور روز اول سال نو را با چمدان‌های خود در سطح شهر حرکت می‌کنند.

ریختن آب در کشور تایلند

ریختن آب در کشور تایلند

۱۰-ریختن آب در کشور تایلند

یکی از رسم‌های جالب کشور تایلند در آغاز سال نو ریختن آب بر سر یکدیگر است که به جشن آب معروف است. آنها اعتقاد دارند که این کار بدی‌ها و ناپاکی‌های سال گذشته را از بین می‌برد.

خوابیدن در قبرستان در کشور شیلی

خوابیدن در قبرستان در کشور شیلی

۹-خوابیدن در قبرستان در کشور شیلی

یکی از رسم‌های عجیب و ترسناک کشور شیلی با آغاز سال نو، خوابیدن در قبرستان است. مردم کشور شیلی شب سال نو را در کنار عزیزان از دست رفته‌شان در قبرستان جشن می‌گیرند چرا که اعتقاد دارند عزیزان از دست رفته‌شان در این شب منتظر آنها هستند.

اگر می‌خواهید سال پرنعمتی داشته باشید بهتر است سال را با عدس شروع کنید. شیلیایی‌ها ر۱س ساعت ۱۲، قاشقی پر از عدس می‌خورند تا مطمئن شوند سالی پر از کار و پول خواهند داشت.

قدرت نان در کشور ایرلند

قدرت نان در کشور ایرلند

۸-قدرت نان در کشور ایرلند

رسم خیلی عجیبی که مردم کشور ایرلند با شروع سال نو دارند ضربه زدن نان به دیوار است. ایرلندی‌ها با این کار می‌خواهند از شر ارواح بد و خبیث خلاص شوند و از فقر و تنگدستی به دور بمانند.

به دور انداختن مبلمان‌های قدیمی در آفریقای جنوبی

به دور انداختن مبلمان‌های قدیمی در آفریقای جنوبی

۷-به دور انداختن مبلمان‌ قدیمی در آفریقای جنوبی

در برخی از مناطق آفریقای جنوبی مردم اعتقاد دارند در سال جدید خانه‌شان باید تمیز باشد؛ البته آنها فقط با تمیز کردن خانه راضی نمی‌شوند و طبق آداب و رسومی سنتی که دارند مبلمان‌ قدیمی خود را از پنجره به بیرون می‌اندازند.

دریاچه‌های منجمد و یخ‌زده در کشور سیبری

دریاچه‌های منجمد و یخ‌زده در کشور سیبری

۶-دریاچه‌های منجمد و یخ‌زده در کشور سیبری

همان‌طور که می‌دانیم سیبری یکی از کشورهای سردسیر است. مردم این منطقه بر این باور هستند که با شیرجه زدن در دریاچه‌های منجمد و یخ‌زده در سال جدید دیگر بیمار نمی‌شوند. آنها تنه درختی با خود به درون دریاچه حمل می‌کنند و سعی می‌کنند مدت زمان بیشتری درون آب بمانند.

فلزات مذاب در کشور فنلاند

فلزات مذاب در کشور فنلاند

۵-فلزات مذاب در کشور فنلاند

مردم کشور فنلاند آداب و رسوم مختلفی برای شروع سال نو دارند؛ اما یکی از عجیب‌ترین آنها این است فلز را ذوب می‌کنند، در سطلی می‌ریزند و سعی می‌کنند شکل ایجاد شده را تفسیر و آینده خود را در سال جدید با توجه به آن شکل پیش‌بینی کنند.

اولین مهمان در کشور اسکاتلند

اولین مهمان در کشور اسکاتلند

۴-اولین مهمان در کشور اسکاتلند

مردم کشور اسکاتلند رسم خوبی با شروع سال نو دارند. رسم آنها این است که اولین فردی که به عنوان مهمان به خانه آنها می‌آید باید یک هدیه به نیت خوش‌یمنی و موفقیت به صاحب‌خانه هدیه کند.

خوراکی‌های فراوان در کشور استونی

خوراکی‌های فراوان در کشور استونی

۳-خوراکی‌های فراوان در کشور استونی

در کشور استونی سال نو را با پرخوری آغاز می‌کنند آنها اعتقاد دارند که اگر هفت وعده در روز سال نو غذا بخورند سال جدید برای آنها سرشار از برکت و فراوانی خواهد شد. معمولاً در تمام مراسم و جشن‌هایی که در این کشور برای سال جدید برگزار می‌شود، غذا در آن نقش پر رنگی دارد.

بلاروس

بلاروس

۲-ذرت و خروس در بلاروس

پرتاب کردن دسته گل را فراموش کنید: در بلاروس خروس مشخص می‌کند کدام خانم‌ها سال آینده ازدواج می‌کنند. همه زنان دایره‌ای می‌نشینند و هر کدام مقداری ذرت جلوی‌شان دارند. بانوی خوش‌شانسی که ذرتش اول خورده شود وسط می‌نشیند و اولین کسی است که ازدواج می‌کند.

ورود خوش اقبال در آرژانتین

ورود خوش اقبال در آرژانتین

۱-ورود خوش اقبال در آرژانتین

در آرژانتین رسم است که نیمه‌شب همه اولین قدم‌شان را با پای راست برمی‌دارند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.