۲۴ ایده جذاب برای تزئین سقف؛ فراموش شده ترین بخش خانه

4
۰
(۰)
با اضافه کردن صفحات و قطعات، فضا را شیک کنید
با اضافه کردن صفحات و قطعات، فضا را شیک کنید

با اضافه کردن صفحات و قطعات، فضا را شیک کنید

 1. پیدا کردن متعادل‌ترین حالت هندسی ممکن میان عناصر تزئینی یک اتاق، چالش بزرگ خیلی از طراحان و معماران است. ریچارد هلبرگ طراح داخلی، تحت تاثیر معماری اسپانیایی و مراکشی سقف خانه‌اش در نیویورک را با چوب‌های هندسی تزئین کرده و ظاهری ارگانیک و جذاب به آن داده است.
 2. گاهی آمدن نور به خانه، می‌تواند یک فضای عادی را به «خانه»ای تبدیل کند که هیچکس دوست ندارد از آن بیرون برود. این سقف که ترکیب کار دو معمار بزرگ یعنی یان پوپوسوی و بوگدان پرداسات است، در این خانه رومانیایی ظاهری رویایی به قسمت بالایی اتاق داده.
 3. کاشی‌ها فقط برای کف نیستند. پدیده جذاب «کاشی سقفی» یکی از توصیه‌های آنتونی لینزی طراح داخلی است که با گذاشتن آن می‌توانید هربار به بالا نگاه می‌کنید رنگ‌ها و نقش‌های جذاب ببینید.
 4. مایکل سالیوان در خانه‌اش در اوکلند سقفی طراحی کرده که شکل تیغ‌های ماهی را به یاد ما می‌اندازد. این طراحی کمیاب چشم را مشغول می‌کند و فضا را از یکنواختی درمی‌آورد.
پترن و الگو، نجات‌دهنده سقف‌های خسته‌کننده
پترن و الگو، نجات‌دهنده سقف‌های خسته‌کننده

پترن و الگو، نجات‌دهنده سقف‌های خسته‌کننده

 1. طرفدار اوریگامی هستید؟ هنر مورد علاقه‌تان را روی سقف خانه بیاورید. گروه طراحان آر-زیرو با ایجاد سقف اوریگامی شکلِ چوبی روی یک خانه حس عمیق گرما و نور به آن بخشیده‌اند.
 2. برای یک سقف چه چیزی بهتر از شکل دانه برف است؟ طراحی چوبی در خانه‌ای ساحلی در فلوریدا به سادگی، یک خانه چوبی عادی را به مکان مناسبی برای تخیل و خوش‌گذرانی درمورد برف تبدیل کرده، حتی در گرم‌ترین فصل‌ها!
 3. هندسه شگفت‌انگیز است، مخصوصا وقتی در طراحی خانه به کمک ما می‌آید. این چندضلعی‌های جذاب که کار آک وودوکرز هستند، الگویی کاشی‌مانند تولید کرده‎اند که منحصر به فرد و بامزه است.
 4. این سقف منحنی و مشبک را ببینید. مگر می‌شود به آن توجه نکرد؟ این آشپزخانه با کاشی‌های کوچکی که کار طراحانش است فضایی رومانتیک پیدا کرده.
با نورپردازی‌های خاص همیشه خانه پرنور و شاد داشته باشید
با نورپردازی‌های خاص همیشه خانه پرنور و شاد داشته باشید

با نورپردازی‌های خاص همیشه خانه پرنور و شاد داشته باشید

 1. با معماری اسکاندیناوی می‌توانید نورهای خاص را به خانه بیاورید. آشپزخانه شیک و مدرن تصویر پایینی سمت چپ، سقف جالبی دارد. در طراحی اسکاندیناوی نور حرف اول را می‌زند، آن هم نورهای روشن و طبیعی.
 2. سقف بیشتر خانه‌ها مسطح و خسته‌کننده هستند. چرا با اضافه کردن چند قطعه هیجان‌انگیزشان نکنیم؟ در پروژه بازسازی بعدی‌تان از این آپارتمان سان فرانسیسکویی ایده بگیرید و سیستم نورپردازی را به صورت افقی روی سقف قرار بدهید. با انعکاس نورها، سقف به نظر عمیق و پر پیچ و خم خواهد آمد
 3. بانصب این چراغ‌های کوچک هرشب سفری به دنیای ستاره‌ها داشته باشید. این خانه در مسکو حس و حال سوار شدن به یک کشتی تفریحی لوکس روی آب را می‌دهد.
 4. از لوستر غافل نشوید، اگر اتاق‌های بزرگ دارید لوسترهای بزرگ و اغراق‌شده نه تنها زشت نیستند بلکه استایل خاصی به سقفتان اضافه می‌کنند و خب، روشنایی هم می‌بخشند.
کاغذدیواری یا کاغذسقفی؟
کاغذدیواری یا کاغذسقفی؟

کاغذدیواری یا کاغذسقفی؟

۱.کاغذدیواری‌های بامزه با طرح نقشه جهان را یادتان هست؟ حالا می‌توانید آن را روی سقف اجرا کنید. سرتان را بالا بگیرید و به دور دنیا سفر کنید.
۲.الگوی جسورانه تصویر وسطی مربوط به خانه گیدئون مندلسون طراح نیویورکی است که اول آن را روی پارچه نقاشی کرد و بعد به سقف چسباند. ۳.داشتن الگو روی سقف ممکن است کمی چشم را خسته کند اما قطعا اتاق را از یکنواختی درمی‌آورد! اگر سقف‌تان را مثل نمونه شبیه به تصویر به طرح چهارخانه سبزرنگ درآوردید شاید بهتر باشد به جذابیت در نگاه اول بسنده کنید و خیلی به سقف اتاقتان خیره نشوید!

۴. باز هم آپارتمان دیگری در نیویورک و ستِ هوشمندانه بین کاغذ روی سقف و طرح دیوارها که انعکاسی جذاب به آشپزخانه داده‌اند.

گچبری، کلاسیک ولی فراموش‌نشدنی
گچبری، کلاسیک ولی فراموش‌نشدنی

گچبری، کلاسیک ولی فراموش‌نشدنی

 1. گچبری همیشه مساوی با فضای سنتی نیست. کنار گچبری‌های معمول اتاق‌هایتان رنگ را اضافه کنید و از مدرن بودن فضا لذت ببرید.
 2. می‌توانید برای گچبری الگوهای مختلف در نظر بگیرید، از مربع تا دایره.
 3. روی سقف‌های ساده قطعات کوچک با کارهای گچی ظریف نصب کنید. اینطوری سقف هم تک رنگ است، هم تزئین شده!
 4. گچ و چوب را ترکیب کنید. سردی گچ در کنار گرما و صمیمیت چوب، فضا را دوست‌داشتنی خواهند کرد.
نقاشی و رنگ‌آمیزی کنید
نقاشی و رنگ‌آمیزی کنید

نقاشی و رنگ‌آمیزی کنید

 1. نقاشی روی سقف همیشه فضاهای لوکس را به یادمان می‌آورند. نقاشی‌های معروف یا حتی شخصی‌تان را روی سقف پیاده کنید و خانه‌ای منحصر به فرد داشته باشید.
 2. رنگ سقف را با وسایل یا دیوارها هماهنگ کنید و فضایی یکدست داشته باشید که چشمتان هم در آن خسته نمی‌شود.
 3. به رنگ لاکی سقف این آپارتمان خوب دقت کنید. فیلیپ گوریوان با تندترین رنگ‌ها، آرامبخش‌ترین فضا را به وجود آورده است.
 4. از نقاشی‌های معروف ایده بگیرید. چرا شبِ ستاره باران ونگوگ نباید روی سقف خانه شما بدرخشد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.