۲۰ ایده خلاقانه برای استفاده از فضای پرت گوشه‌ها

400
۲.۷
(۱۶)

هر فضای کوچک و بزرگی در طراحی دکوراسیون داخلی اهمیت دارد.

معمولا ما فضاهای باز و بزرگ را در اولویت قرار می دهیم و آنها را با مبلمان و وسایل تزیینی پر می کنیم. درست زمانیکه خسته از جابه جایی وسایل خانه و تغییر دکوراسیون، کمی به عقب می روید و از زاویه پهن تری به خانه نگاه می کنید، چیزی طراحی بی نقص شما را زیر سوال می برد.

بله گوشه های خانه و فضاهای پرتی که هنگام چیدمان مبلمان از نظر پنهان شده بودند، حالا بیش از هر جای دیگری خودنمایی می کنند. به نظر شما چگونه می توان گوشه های خانه را تزیین کرد؟

در ادامه با هم چند ایده کاربردی برای گوشه ها را لیست کرده ایم تا متناسب با فضای پرتی که در خانه دارید، یکی از این ایده ها را برای خودد اجرا کنید و از دکوراسیون زیبای خانه لذت ببرید.

۱.قفسه‌های باز در کنج اتاق

این قفسه‌های چوبی باز برای کنج، بسیار کاربردی هستند و از این فضا می‌توانید استفاده مناسبی برای ذخیره کردن لوازم خود داشته باشید و هم لوازم کاربردی و هم دکوری را داخل آن قرار دهید.

قفسه های باز برای کنج خالی خانه

قفسه های دیواری برای گوشه خالی خانه

شلف های دیواری برای گوشه خالی

پر کردن گوشه خالی با طبقه ها و سلف ها

۲.برجی از کفش‌ها

اگر به دنبال راه‌حلی ارزان برای مرتب کردن کفش‌های خود هستید، می‌توانید در گوشه پرت پشت در، با قفسه‌ها کنجی برای کفش‌های خود بسازید و در هنگام لزوم به آسانی به آنها دسترسی داشته باشید.

جاکفشی باز برای فضای پرت

تبدیل کوچکترین فضا به جاکفشی

۳.پر کردن گوشه‌ها با گل

همه ما به خوبی می دانیم حضور گل های آپارتمانی به سرسبزی محیط و انرژی بیشتر خانه کمک می کند. شاید ناخواسته از گلدان های سرسبز گل های آپارتمانی برای پر کردن همین فضاهای خالی استفاده کرده باشیم ولی حالا که صحبت از ایده هایی برای پر کردن گوشه های پرت است، نمی شود این ایده موثر را کنار بگذاریم.

مزیت این ایده در این است که برای خانه های کوچک و بزرگ کاربرد دارد و حتی اگر خانه کوچک شما میزبان نور طبیعی کمی در طول روز است ولی باز هم  گل های مقاومی که به نور کمی برای سرسبز ماندن، احتیاج دارند در خانه شما جای دارند.

گوشه های سرسبز با گلدان های طبیعی

پر کردن گوشه خالی با گل اپارتمانی

گل اپارتمانی مقاوم برای فضای پرت

گل طبیعی در گوشه خانه

۴.آویزان کردن گل

یکی از ایده های جذاب برای طرفدارهای گیاهان آپارتمانی، پر کردن فضاهای پرت با آویزهای گل است. در این روش می توانید فضای بیشتری برای نگهداری گیاهان مقاوم آپارتمانی داشته باشید.

آویز کردن گل در فضای پرت

پر کردن فضای خالی با گل های اویز

گل های اویز برای گوشه خالی

اویز کردن گل ها در فضای خالی گلخانه

۵.میز چرخدار قهوه‌خوری

این همان گوشه‌ای است که دوستداران قهوه هرگز از آن دور نمی‌شوند. در این گوشه از اتاق یک میز چرخدار قرار دارد که تمامی ملزومات برای درست کردن و سرو این نوشیدنی انرژی‌زا وجود دارد. دستگاه قهوه‌ساز در بالای میز قرار دارد و ظروف در قفسه‌های پایینی قرار گرفته‌اند.

میز چرخدار قهوه برای گوشه خالی

میز قهوه در گوشه پرت

میز چرخدار قهوه

۶.کنجی برای قهوه‌

این گوشه طوری دکوربندی شده است که انگار همیشه بوی تند قهوه می‌دهد. چند قفسه باز روی دیوار نصب شده تا ظروف داخل آن قرار داده شوند و فنجان‌ها از آن آویزان شوند. از میز تغییر کاربری داده شده نیز برای گذاشتن دستگاه قهوه جوش و دیگر ملزومات استفاده شده است. یک آباژور نیز به فضای این میز زیبایی خاصی می‌دهد، آباژور فضای این میز را هنگام شب یا صبح زود رویایی می‌سازد.

پر کردن گوشه خالی با میز کافه

میز کافه در خانه

۷.آینه دارای قاب

این آینه‌ها با چارچوب های زیبایی که دارند، خودشان به تنهایی می‌توانند به عنوان یک شیء دکوری جذاب در گوشه اتاق مورد استفاده قرار گیرند.

اینه قاب دار در گوشه خالی

۸.آینه قدی

آینه‌های قدی در گوشه‌های کنار بسیار کاربردی هستند، چرا که این فرصت را به افراد می‌دهد تا پیش از خروج از منزل برای بار آخر ظاهر و لباسشان را بررسی کنند. اگر اینه قدی را در جای درستی از خانه قرار دهید می توانید خانه را بزرگتر از پانچه هست نمایش دهید. برای درک بعتر تاثیر اینه در فضای خانه حتما به مطلب خانه ای زیباتر با آینه ها سر یزنید.
اینه قدی

۹.کنج موسیقایی

این گوشه برای دوستداران موسیقی‌های قدیمی عالی است. از عکس‌های قدیمی قاب‌شده می‌توانید روی دیوار استفاده کنید تا فضا نوستالژیک تر شود حتی می‌توانید میزی برای دستگاه ضبط صوت خود فراهم کنید. چراغی برای روشنایی بهتر و تابیدن نور به گرامافون بر جلوه این فضا می‌افزاید.

ابزارهای موسیقی برای کنج خانه

پر کردن خانه با ایتم های موسیقی

فضای خالی با ابزارالات موسیقی

۱۰.گوشه‌ای دنج برای خوردن صبحانه

استفاده از گوشه اتاق برای گذاشتن میز گرد و نیمکت‌های کناری آن برای نشستن و خوردن صبحانه از آن ایده‌هاست که به کل هویت دکوراسیون این بخش از خانه تان را تغییر خواهد داد. می‌توانید از تشک و بالش برای راحتی بیشتر استفاده کنید و روی دیوار نیز قفسه نصب کنید.

گوشه ای دنج برای صبحانه

پر کردن گوشه دنج برای صبحانه

گوشه خالی راحت خانه

میزناهارخوری کوچک برای گوشه خالی

ساخت میز و صندلی ثابت در گوشه خالی خانه

۱۱.نیمکت کنج اتاق برای نشستن و ذخیره‌سازی

کنج خانه به خاطر اینکه بین دو دیوار محصور شده به بسیاری از افراد احساس اطمینان خاطر و آرامش بیشتری می‌دهد، اگر این کنج، کنار پنجره هم باشد جان میدهد برای نشستن و کتاب خواندن.

نیمکت در کنج خانه

پر کردن کنج خانه با نیمکت

نیمکت کنار پنجره برای گوشه خانه

۱۲.کنجی برای آویزان کردن لباس‌ها

گوشه‌ها برای آویزان کردن لباس‌هایی که برای جشن‌ها و نمایش‌ها استفاده می‌شوند، عالی به نظر می‌رسد. از یک قاب زیبا روی دیوار استفاده کنید و رویش قلاب‌های آویز لباس را نصب کنید تا بتوانید لباس‌های بازی بچه‌ها یا هر لباس دیگری را از آن آویزان کنید.

جالباسی برای کنج خالی خانه

کمد لباس در گوشه خالی

پرکردن گوشه خالی با لباس ها

کمد لباس ها در گوشه خالی خانه

۱۳.رخت‌آویز کنج دیوار

اگر در گوشه اتاق خود فضای خالی دارید لازم نیست برای پیدا کردن لباس‌های خود در کمد جستجو کنید. می‌توانید قفسه‌ای به همراه رخت‌آویز زیر آن به کنج دیوار نصب کنید تا لباس‌های شما کاملا در دسترس‌تان باشند.

رخت اویز برای کنج دیوار

پر کردن گوشه خالی با رخت اویز

۱۴.صندلی‌‎ آویزان از کنج سقف

استفاده از کنج دیوار برای نصب کردن صندلی که از سقف آویزان شود معمولا کمتر به ذهن مردم خطور می‌کند اما اگر چنین کاری انجام دهید در واقع موفق شده‌اید تا به بهترین شکل از فضای پرت گوشه اتاق خود استفاده کنید. صندلی‌های گهواره ای همیشه مورد استقبال مهمانان و صدالبته کودکان قرار می‌گیرند و مناسب هستند برای خواب کوتاه عصرگاهی.

صندلی اویز برای گوشه خالی

۱۵.میز‎ آویزان از کنج سقف

میز آویز ترکیبی کمی عجیب است. چنین میزی را می توان با یک قطعه چوب که سطح صافی دارد و کمی طناب و یک دریل به راحتی ساخت. البته که این میز برای این نیست که بتوانید رویش چیزی بنویسید یا لپتاپ و وسایل سنگین قرار دهید. اما با قرار دادن یک کتاب یا چند شی دکوری روی آن می‌توان یک گوشه خالی را به صورت خلاقانه‌ای تزیین کرد.

میز دکوری آویز

گوشه خالی برای اویز کردن میز

۱۶.نظم دهنده

این فضای بدون استفاده به همین راحتی به یک مکان منحصر به فرد تبدیل شده تا وسایل مورد استفاده تان را سامان دهی کنید؛ چیزهایی مانند عینک، لوازم التحریر و ابرازآلات خیاطی و … . با این کار در زمانتان صرفه جویی کرده، زیرا مجبور نیستید مدام اطراف خانه دنبال وسایلتان باشید. وسایل عمومی تر مثل کنترل، ریموت‌، موبایل و … هم می‌توانند در ظرفی محصوص در این کنج جای بگیرند تا وقت نیاز به سراغشان بروید.

نظم دهنده برای گوشه خالی

۱۷.دفترکار خانگی

همانطور که می‌بینید با یک صندلی گوشه کوچک بدون استفاده به فضایی کاملا کاربردی تبدیل شده. همچنین با یک تخته چوبی به عنوان صفحه میز تا آنجا که ممکن بوده، از فضای گوشه اتاق استفاده شده است.

دفتر کار خانگی برای گوشه خالی

پر کردن فضای پرت با میز دیواری

۱۸.گالری دیواری

نصب تابلوهای عکس بر روی دیوار علاوه بر حس و حال خاطره انگیزی که ایجاد می‌کند، یکی از روش‌های قدمت‌دار برای تزئین و شخصی سازی فضای خانه است. از طرفی اگر تابلوها و تصاویر به صورت پراکنده بر روی دیوار نصب شوند، ممکن است خود را به خوبی نشان ندهند و اغتشاش بصری ایجاد کنند. برای همین معمولا عکس‌ها را روی یک دیوار مشخص نصب می‌کنند و یک گالری دیواری می‌سازند. کنج‌های بدون استفاده یکی از بهترین دیوارها برای تبدیل شدن به گالری دیواری هستند.
برای اینکه با اصول و قوانین نصب تابلو روی دیوار بیشتر اشنا شوید تا بتوانید مجموعه زیباتری از تابلوها روی داشته باشید، حتما به اصول نصب تابلو روی دیوار را بخوانید.

گالری دیواری برای پر کردن گوشه خالی

گوشه خالی و ایجاد گالری عکس

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۲.۷ / ۵. تعداد نظرات: ۱۶

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.