مبلمان کلاسیک و مدرن را همزمان به کار ببرید

54
۱.۷
(۳)

اگر شما هم به دنبال شیوه ‌ای هستید که طراحی ساده، جذاب و در عین حال منحصر به خودتان را داشته باشید بهتر است از ترکیب مبلمان مدرن و کلاسیک استفاده کنید. این ترکیب به شما قدرت بسیاری در طراحی ‌های مختلف و هماهنگی ‌های بسیار جالب در تمامی وسایل منزل می‌دهد. سپس می توانید وسایل منزل را طوری انتخاب کنید که به بهترین شکل با یکدیگر هماهنگی و همخوانی داشته باشند. این کار به شما قدرت مانور بیشتری در طراحی ‌ها می دهد و همچنین رنگ ‌و ‌بویی از شما و سلایق شخصیتان در طراحی اعمال می شود. در ادامه به شما خواهیم گفت که چگونه می ‌توانید ترکیب سبک مدرن کلاسیک در مبلمان را به کار ببرید و قدم به قدم برای دستیابی به یک طراحی منحصر به فرد با هم پیش خواهیم رفت.

ترکیب سبک مدرن کلاسیک در مبلمان

از یک تنالیته رنگی استفاده کنید

شما می‌ توانید از تعدادی مبل راحتی مدرن در چیدمان منزل که فضای بیشتری را پر می ‌کنند استفاده کنید و در کنار آنها چند مبل تک نفره استیل و یا کلاسیک قرار دهید. به این نکته توجه کنید که مبلمان نباید چندین رنگ مختلف داشته باشند چون در گام اول شما یک اصل را شکسته‌ اید و این اصل استفاده عادی از یک ترکیب مبلمان ساده است. بنابراین برای ایجاد تنوع رنگی بهتر است از تنالیته رنگی مشابه استفاده کنید مثلا ترکیب رنگ زغالی با خاکستری روشن و یا سفید.

ترکیب سبک مدرن کلاسیک در مبلمان

قانون بی قانونی

از قانون خاصی پیروی نکنید. شاید این جمله در نگاه اول برای شما ترسناک باشد. اما نکته مهم اینجاست که شما می‌ توانید با استفاده از این جمله با آزادی عمل بیشتری پیش بروید. در ترکیب مبلمان بهتر است کمی دست و دلباز باشید و تمامی قواعد را زیر پا بگذارید مثلا در کنار یک کاناپه بزرگ مدرن و تک رنگ از چند صندلی چوبی ساده و کلاسیک استفاده کنید و در این ترکیب استفاده از چوب در دیگر وسایل منزلتان می ‌تواند به شما امکانات بیشتری در ترکیبات خلاقانه و البته خارق‌ العاده بدهد. پس از ریسک کردن نترسید.

ترکیب سبک مدرن کلاسیک در مبلمان

خلاقیت به خرج دهید

شاید شما دلتان بخواهد از یک صندوقچه قدیمی با یک کفی نرم و پارچه‌ای در کنار دیگر مبلمانتان استفاده کنید. هیچ ایرادی ندارد فقط باید به این نکته توجه کنید که این ترکیب خارج از اصول صحیح چیدمان نباشد. به طور مثال در لحظه ورود به اتاق نشیمن نگاه ‌ها به سمت صندوقچه می رود. اما می‌ توانید با یک روکش و کفی ساده که در ترکیب مناسب با دیگر مبلمان منزلتان وجود دارد این ترکیب تازه را ایجاد کنید. پس خلاقیت خود را گسترش دهید.

ترکیب سبک مدرن کلاسیک در مبلمان

از نیمکت به جای مبل های حجیم استفاده کنید

راهکار دیگر سادگی در چیدمان است. شما می‌ توانید با استفاده از یک نیمکت ساده و بزرگ در قسمتی از نشیمن و  صندلی های مدرن پشت بلند و پایه کوتاه قسمت های دیگر را پر کنید. باید توجه داشته باشید که وجود یک نیمکت ساده می ‌تواند به شما این اجازه را دهد که از رنگ ‌های بیشتری استفاده کنید. چون شما از ترکیبات عجیب و غریب و یا شلوغ استفاده نکرده ‌اید پس قدرت مانور رنگی بیشتری در پارچه ‌ها و یا تزیینات اضافی خواهید داشت.

ترکیب سبک مدرن کلاسیک در مبلمان

آنتیک‌ ها را دور نریزید

اگر شما تعدادی صندلی آنتیک دارید پیشنهاد می ‌کنیم آنها را نگه دارید و دوباره استفاده کنید. هیچ چیز را دور نریزید. از ترکیب آنها کنار وسایل مدرن و مبلمان دیگر منزلتان به طرحی خواهید رسید که برای همه جالب خواهد بود پس با این کار خواهید دید که همه جذب خلاقیت شما می‌ شوند و ممکن است بارها این جمله را بشنوید «چه جالب این همان صندلی‌ قدیمیتان است و چه مناسب در اینجا از آن استفاده شده است» اما حواستان باشد که ترکیبات را خیلی شلوغ نکنید و سادگی را اصل قرار دهید.

ترکیب سبک مدرن کلاسیک در مبلمان

روح کلاسیک در کنار هنر مدرن

شاید شما هم بار‌ها برایتان پیش آمده باشد که با دیدن وسایل آنتیک حس کنید روح زندگی در آنها جریان دارد و یا آن وسیله با شما صحبت می ‌کند و به شما حسی عمیق را منتقل می‌ کند. همچنین وجود وسایل مدرن سرزندگی، هیجان و امید به زندگی را به شما انتقال می دهد. حال به ترکیب این دو فکر کنید. فقط لحظه ‌ای تفکر کافیست تا بتوانید به این نتیجه برسید که ترکیب این دو کنار هم بهترین ایده برای منزل شماست. پس چیزی را که همیشه در منزلتان کم داشته‌ اید با این کار به خود هدیه دهید. به این فکر نکنید که ترکیبات شما چقدر باید دقیق باشند کافیست در شما حس و حالی را که در زندگیتان کم بوده ایجاد کنند.

ترکیب سبک مدرن کلاسیک در مبلمان

استفاده از چوب

کافیست دو قطعه چوب ساده را در کنار مبلمان یک خانه بسیار مدرن به کار بگیرید، آن وقت به این نتیجه خواهید رسید که در کنار شلوغی و استرس زندگی امروزه چقدر می ‌توان از وسایل سنتی و کلاسیک برای القای آرامش استفاده کرد. پس از صندلی ‌های چوبی کلاسیک و یا مبلمان قدیمی با پایه ‌های چوبی حتی به تعداد خیلی کم و یا یک جفت در کنار این مبلمان و ترکیبات مدرن استفاده کنید و گرما و صمیمیت را از نزدیک حس کنید.

ترکیب سبک مدرن کلاسیک در مبلمان

پارچه مناسب انتخاب کنید

به جز فرم و رنگ مبلمان بهتر است از ترکیبات مناسب جنس ‌های مختلف پارچه‌ استفاده کنید. مثلا استفاده از یک روکش کتان کبریتی برای مبلمان کلاسیک و استفاده از روکش کتان ساده با همان ترکیب رنگ در مبلمان مدرن می ‌تواند به شما ترکیبی مناسب بدهد.

ترکیب سبک مدرن کلاسیک در مبلمان

طرح ‌های کلاسیک را دوباره زنده کنید

در طرح‌ های پارچه‌ های مبلمانتان از الگو‌های کلاسیک الهام بگیرید. مثلا گل ‌های ریز در پارچه ‌ای کرم رنگ در ترکیب با مبلمان مدرن ساده در مقایسه با پارچه بدون طرح و یا شلوغ ترکیبی چشم ‌نواز ایجاد می‌ کند. به این ترتیب شما از یک جنس پارچه با دو طرح متضاد استفاده کرده ‌اید که هم حس و حال مدرن و کلاسیک را به صورت مجزا نشان می دهد و هم آنها را به هم نزدیک کرده و در چیدمان مناسب قرار می‌ دهد.

ترکیب سبک مدرن کلاسیک در مبلمان

دست به تغییرات بزنید

یک صندلی کلاسیک فرانسوی را در روکش بسیار مدرن و شیک قرار دهید. در این صورت فرمی کلاسیک در پوششی مدرن خواهید داشت. این گونه ترکیبات جالب به شما فرم‌ های خارج از عرف می ‌دهد و ترکیب سبک مدرن کلاسیک در مبلمان را تحقق می بخشد.

با این چند روش ساده شما می‌ توانید بیشمار ایده برای ترکیب سبک مدرن کلاسیک در مبلمان داشته باشید. فقط همیشه به این نکته توجه کنید که از خلاقیت به خرج دادن هرگز نباید ترسید. همیشه ذهنتان را برای هر حرکت غیر‌معمولی آماده کنید و به خود هدیه‌ های بزرگی بدهید. مهمترین قانون، بی ‌قانونی و بازنگری در هر چیزی است. به هر وسیله قدیمیتان بارها و بارها بنگرید و بالاخره آن تصمیم درستی را که همیشه شما را قلقلک داده است بگیرید. هیچ وسیله‌ ای دور ریختنی نیست بلکه باید بتوان بین هنر کلاسیک و مدرن توازن ایجاد کرد درست آن زمان است که تأثیر چشمگیر این امر را در زندگیتان خواهید دید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۱.۷ / ۵. تعداد نظرات: ۳

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.