۱۰ مبلمان خاص ۲۰۱۸ به انتخاب وبسایت مطرح دزین

11
۰
(۰)
طراحی تخت Delaktig با همکاری Tom Dixonو IKEA
طراحی تخت Delaktig با همکاری Tom Dixonو IKEA

۱-طراحی تخت Delaktig با همکاری تام دیکسون و ایکیا

ایکیا (IKEA) در سال ۲۰۱۸ تعدادی از انواع مبلمان‌ با طرح‌های خاص و چشمگیری داشته است که می‌توانیم از پیشگام‌ترین آنها تخت Delaktig را نام ببریم که کمپانی IKEA با همکاری تام دیکسون (Tom Dixon) این مبلمان را ساخته‌اند. تخت Delaktig، تخت مدولاری است که سازگار با هر دکوراسیون و محیطی است. در طول استفاده از این مبلمان می‌توان آن را به مدل‌های مختلف تغییر داد و اجزای دیگری را به آن اضافه کرد. با اضافه کردن میزها و آباژورهایی به پایه اصلی و ثابت این تخت می‌توان آن را به یک مبلمان خاص و زیبا تبدیل کرد. تام دیکسون این تخت را به یک پلت‌فرم زندگی توصیف کرده است.

طراحی مبلمان‌ها با الگوهای پیچیده‌ای توسط Gufram

طراحی مبلمان‌ها با الگوهای پیچیده‌ای توسط Gufram

۲-طراحی مبلمان با الگوهای پیچیده‌ توسط گوفرام

در سال ۲۰۱۸، شاهد طراحی مبلمانی توسط یک شرکت ایتالیایی به نام گوفرام (Gufram) بودیم که مبلمانی با الهام از انرژی و شادی موجود در دیسکو را تولید کرد و انواع مختلفی از مبلمان‌ با الگوهای پیچیده‌ای که در دهه ۱۹۷۰ طراحی شده بود را به یاد آورد. این مجموعه شامل میزها، کابینت‌ها و صندلی‌های تزیین شده با الهام از صندلی‌های دیسکو در سال ۱۹۷۰ و همچنین مجموعه‌ای از فرش‌هایی با الگوهای هندسی طراحی شده است.

مبلمانی با طراحی وگان توسط Erez Nevi Pana

مبلمانی با طراحی وگان توسط Erez Nevi Pana

۳-مبلمانی با طراحی وگان توسط ارز نِوی پانا

در سال ۲۰۱۸ طراحی و تولید مبلمانی از جنس پوست و چرم حیوانات کم شد و طراحی به نام ارز نوی پانا (Erez Nevi Pana) یکی از اولین طراحان بود که تولید مبلمان‌ گیاهی را گسترش داد. این طراح با استفاده از نمک و خاک، مبلمان‌ و وسایل گوناگون را در صنعت مبلمان طراحی کرده است. پانا با استفاده از گیاهان و مواد معدنی مختلف مبلمان‌ خاصی را برای نمایشگاه گیاهخواری طراحی کرد که می‌توان به چهارپایه‌ای پوشیده شده از نمک سدیم کربنات سنگین اشاره کنیم.

طراحی میزی به شکل ستاره دریایی توسط Misha Kahn

طراحی میزی به شکل ستاره دریایی توسط Misha Kahn

۴-طراحی میزی به شکل ستاره دریایی توسط میشا کان

میشا کان (Misha Kahn) هنرمند و طراح آمریکایی در نمایشگاه موناکو نماد (Nomad Monaco) سال ۲۰۱۸، از مجموعه طراحی مبلمان‌ خود شامل میزهای نگین‌دار و پرزرق‌وبرق و صندلی‌های متحرک، رونمایی کرد. قطعه‌ای که مورد توجه عموم قرار گرفت یک میز جلومبلی به شکل ستاره دریایی است، از جنس فولاد ضدزنگ با مقیاس بزرگ. این میز BackBend Starfish نام دارد. میشا کان آن میز را با شیشه‌های رنگی همانند جواهرات؛ به شکل درخشان و خیره‌کننده‌ای تزئین کرده بود.

طراحی صندلی‌های متفاوتی از Anna Aagaard Jensen

طراحی صندلی‌های متفاوتی از Anna Aagaard Jensen

۵-طراحی صندلی‌های متفاوتی از آنا جنسن

آکادمی طراحی آیندهوون و آنا جنسن (Anna Aagaard Jensen) یک مجموعه از صندلی‌های رنگی را برای به چالش کشیدن و برانگیختن هنجارهای اجتماعی طراحی کرده‌اند و زنان را تشویق می‌کند تا فضای بیشتری را با بدن خود اشغال کنند. طراحی این صندلی‌ها که شکل متفاوتی دارند، زنان را تشویق می‌کند تا پاهای خود را برای نشستن باز کنند و به هیچ عنوان مردان اجازه نشستن بر روی این صندلی‌ها را ندارند.

طراحی نیمکت HEER مخصوص مادران شیرده طرحی از استودیوی 52hours

طراحی نیمکت HEER مخصوص مادران شیرده طرحی از استودیوی ۵۲hours

۶-طراحی نیمکت HEER مخصوص مادران شیرده طرحی از استودیوی ۵۲hours

اگر چه تغذیه با شیر مادر در جامعه پذیرفته شده است، اما به دلایل مختلف فرهنگی، بسیاری از مادران هنوز احساس ناراحتی می‌کنند و راحت نیستند. از سوی دیگر، مکان‌های تعیین شده برای تغذیه با شیر مادر بسیار کم طراحی شده است؛ اما در سال ۲۰۱۸ استودیوی طراحی واقع در پراگ با هدف مقابله با این موضوع صندلی مخصوص مادرانی طراحی کرده است که بتوانند به راحتی در فضاهای عمومی با حفظ حریم خصوصی به کودکان خود شیر دهند. صندلی صورتی با دسته‌های بلند منحنی و قابلیت چرخش به مادران اجازه می‌دهد که موقعیتی مناسب خود را انتخاب کنند و همچنین به آرامی به عقب و جلو حرکت کنند تا کودک خود را آرام کنند، نیمکتی در مجاورت صندلی صورتی به عنوان فضایی برای نشستن همراهان مادر قرار گرفته است.

اسباب‌بازی‌های پلاستیکی بازیافت شده توسط Ecobirdy

اسباب‌بازی‌های پلاستیکی بازیافت شده توسط Ecobirdy

۷-اسباب‌بازی‌های پلاستیکی بازیافت شده توسط Ecobirdy

اسباب‌بازی‌های پلاستیکی قدیمی بازیافت شده کودکان به لطف Ecobirdy اجازه زندگی جدید را به عنوان مبلمانی رنگارنگ برای کودکان پیدا کرده‌اند. بسیاری از طراحان مبلمان در سال ۲۰۱۸ تلاش کرده‌اند که طراحی‌های خود را بر اساس پایداری و حفظ محیط‌زیست طراحی کنند که در این بین می‌توان از برند Ecobirdy نام برد. این مجموعه شامل یک محل ذخیره‌سازی به شکل پرنده کیوی و چراغی به شکل کرگدن است که طراحان برای جلب توجه به گونه‌های در معرض خطر آنها را طراحی کرده‌اند.

صندلی‌های سه بعدی توسط کمپانی Nagami

صندلی‌های سه بعدی توسط کمپانی Nagami

۸-صندلی‌های سه بعدی توسط کمپانی Nagami

صندلی‌های با طراحی سه‌بعدی که توسط معمارانی همچون زاها حدید، رز لاوگراو و دانیل ویدگر طراحی شده است، اولین مجموعه از برند جدید اسپانیایی به نام Nagami است. کمپانی Nagami در سال ۲۰۱۸ در هفته طراحی میلان اولین طراحی خود را با چهار صندلی سه بعدی به نمایش گذاشت و ثابت کرد که تکنولوژی همچنان قوی است. این مجموعه »دنیای قشنگ نو» نام گرفت و بر اساس رمان dystopian که توسط آلدو هاکسلی نوشته شده، طراحی شده است. مجموعه دنیای قشنگ نو دو صندلی شیب‌دار رنگی دارد که فرآیند رشد طبیعی در اکوسیستم‌های زیر آب و زیست‌شناسی دریایی برای طراحی آن مورد بررسی قرار گرفته است.

مجموعه صنایع‌دستی توسط Charlotte Kidger

مجموعه صنایع‌دستی توسط Charlotte Kidger

۹-مجموعه صنایع‌دستی توسط شارلوت کیدگر

شارلوت کیدگر (Charlotte Kidger)، طراحی از کشور لندن، با روش جدیدی که ابداع کرده است از ترکیب مواد بازیافتی در طراحی خود استفاده می‌کند. او به خرده‌ریزهای فوم پلی اورتان که از فرایندهای صنعتی به‌‌جا مانده است زندگی جدید می‌دهد و آنها را به قطعات رنگی مبلمان تبدیل می‌کند. کیدگر محصولات رایانه‌ای (CNC) را که معمولاً به محل دفن زباله ارسال می‌شوند، جمع‌آوری و از آنها برای ساخت میز و چهارپایه استفاده می‌کند. کیدگر امیدوار است که با طراحی خلاقانه از ضایعات صنعتی، دیگران را تشویق خواهد کرد تا در مورد آنچه به طور معمول ضایعات محسوب می‌شود، ارزش بیشتری قائل شوند.

مجموعه عجیب‌وغریب Swarm طراحی شده توسط گروه We+

مجموعه عجیب‌وغریب Swarm طراحی شده توسط گروه We+

۱۰-مجموعه عجیب‌وغریب Swarm طراحی شده توسط گروه We+

گروهی از طراحان ژاپنی به نام We+ در سال ۲۰۱۸ گلدان‌ها و صندلی‌های غیر معمول و عجیب‌وغریبی به نام Swarm طراحی کرده‌اند که از هزاران سیم‌های کوچک مغناطیسی پوشیده شده است. قاب فولادی صندلی به عنوان ساختاری شبکه‌ای همانند آهنربا عمل می‌کند که باعث ایجاد نیروی مغناطیسی می‌شود. توده سیم‌های فولادی با یکدیگر تعامل پیدا می‌کنند و به راحتی می‌توانند شکل داده شوند. وقتی روی صندلی می‌نشینند، سیم‌ها به شکل بدن تبدیل می‌شوند و صندلی میخ مانند را راحت‌تر از آن که به نظر برسد، می‌توان تحمل کرد. جهت‌گیری، تراکم و همپوشانی سیم‌های فولادی با نیروی مغناطیسی کنترل می‌شود و با همدیگر ارتباط برقرار می‌کنند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.