۱۰ شهر شکوفه‌ای جهان را بشناسید!

14
۰
(۰)
پارک چیدوریگافوچی
پارک چیدوریگافوچی

۱. توکیو، ژاپن

پارک چیدوریگافوچی یکی از محبوب‌ترین مناطق برای تماشای گل‌ها در توکیو است. در این پارک پیاده‌رویی رمانتیکی که ۲۶۰ درخت گیلاس پشت‌سرهم به صف شده‌اند، سالانه حدود یک میلیون نفر بازدیدکننده را از سراسر ژاپن به خود جلب می‌کند. البته در چیدوریگافوچی به جز پیاده‌روی می‌توان در رودخانه قایق‌سواری کرد و شکوفه‌ها را از روی آب تماشا کرد که لذتی وصف‌ناشدنی دارد.

پارک چیدوریگافوچی

پارک چیدوریگافوچی

این پارک هنگام بهار و شکوفا شدن درختان بسیار شلوغ است، بنابراین تماشای منظره از روی آب فایده‌ی دیگری هم دارد و برای بسیاری فرصتی است برای عاشق شدن!

پارک چیدوریگافوچی

پارک چیدوریگافوچی

بهترین زمان برای بازدید از چیدوریگافوچی اواخر مارس و اوایل آوریل یا اواسط فروردین خودمان است.

شهر چنگ‌وون

شهر چنگ‌وون

۲. چنگ‌وون، کره جنوبی

جشنواره شکوفه‌های گیلاس جینها گانهانگجه بزرگ‌ترین جشنواره کشور کره جنوبی است. این جشنواره به قدری اهمیت دارد که به مناسبت آن ارکستر ارتش در خیابان‌ها رژه می‌روند و می‌نوازند.

شهر چنگ‌وون

شهر چنگ‌وون

جشنواره شکوفه‌ها از سال ۱۹۵۲ برگزار می‌شود و هنوز هم هزاران نفر از مردم محلی و مهمانان را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند؛ کسانی که عاشقانه زیبایی شکوفه‌ها را تحسین و ستایش می‌کنند.

شهر چنگ‌وون

شهر چنگ‌وون

بهترین زمان بازدید از چنگ‌وون هم نیمه‌ی دوم فروردین است.

تونل ویستریا

تونل ویستریا

۳. کیتاکیوشو، ژاپن

بیست نوع مختلف ویستریا (گلیسین؛ گیاهی شبیه به اقاقیا) در باغ‌های کاواچی فوجی یافت شده. این باغ‌ها با ماشین ۵ ساعت از توکیو فاصله دارند. انواع ویستریای سفید، آبی، صورتی، بنفش و یاسی در کنار هم در این باغ‌ها تصویری افسانه‌ای و بهشتی ایجاد می‌کنند. حتما شما هم با ما موافقید که قدم زدن در تونل شکوفه‌هایی اینچنینی آرامش‌بخش و روح‌افزا است!

تونل ویستریا

تونل ویستریا

بهترین زمان برای رفتن به تونل کیتاکیوشو اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت است.

سنترال پارک نیویورک

سنترال پارک نیویورک

۴. نیویورک، ایالات متحده آمریکا

اگرچه ژاپن به شکوفه‌های گیلاسش مشهور است اما در ایالات متحده هم این شکوفه‌ها پیدا می‌شوند که از نظر زیبایی دست کمی از همتایان ژاپنی‌شان ندارند. درواقع گفته می‌شود این شکوفه‌ها هدیه ژاپنی‌ها به آمریکاست.

باغ گیاه‌شناسی بروکلین

باغ گیاه‌شناسی بروکلین

بهترین جاهایی که می‌توان شکوفه گیلاس را در آن دید. باغ گیاهشناسی بروکلین و سنترال پارک است. البته این شکوفه‌ها در سراسر نیویورک دیده می‌شوند اما در این مکان جاذبه‌های طبیعی دیگری هم وجود دارد. مثلا در باغ بروکلین بعضا سنت‌های ژاپنی هم برپا می‌شود و افرادی که با لباس سنتی ژاپن برای بازدید می‌آیند کم نیستند، بنابراین هم فال است و هم تماشا!

سنترال پارک نیویورک

سنترال پارک نیویورک

بهترین زمان برای بازدید شکوفه‌های نیویورک اواخر فروردین تا اواسط اردیبهشت است.

ونکوور

ونکوور

۵. ونکوور، کانادا

ونکوور جزو زنده‌ترین و پرجنب‌وجوش‌ترین شهرهاست و هرسال در بهار گردشگران زیادی را به خود جلب می‌کند. این شهر به خصوص در آوریل یا فروردین و اردیبهشت بسیار دیدنی می‌شود و سرسبزی درختان و شکوفه‌های بهاری جان تازه‌ای به آن می‌دهد.

ونکوور

ونکوور

همان‌طور که اشاره شد بهترین زمان بازدید از این شهر ماه آوریل و اواسط فروردین تا اواسط اردیبهشت است.

پرتوریا

پرتوریا

۶.پرتوریا، آفریقای جنوبی

درختچه‌های بنفش استوایی که در اصل در آمریکای جنوبی می‌روییدند حدود ۱۰۰ سال پیش به آفریقای جنوبی آورده و در آنجا کاشته شدند. حالا با گذشت یک قرن برآورد می‌شود ۷۰۰۰۰ درخت جاکاراندا فقط در یکی از شهرهای بزرگ وجود داشته باشد! شهر پرتوریا؛ که بابت داشتن تعداد زیادی از این درختان به جاکارانداس هم مشهور است.

درخت‌های جاکارانداس

درخت‌های جاکارانداس

یادتان باشد آفریقای جنوبی در نیمکره جنوبی قرار دارد بنابراین بهار نیمه دوم سال از راه می‌رسد. بهترین زمان برای تماشای این شکوفه‌ها مهر و آبان ماه است.

استکهلم

استکهلم

۷. استکهلم، سوئد

اگر روزی گذرتان به سوئد و استکهلم افتاد بازدید از پارک کونستروگوردن را فراموش نکنید. این پارک یکی از محبوب‌ترین جاها در پایتخت و محل قرار، گردش عصرگاهی، ورزش و پیاده‌روی است. تابستان‌ها این پارک تبدیل به محیطی می‌شود برای برگزاری انواع جشنواره‌های محلی و کنسرت‌ها و حین گشتن در آن در هر یک قدم اتفاق تازه‌ای انتظار شما را می‌کشد.

استکهلم

استکهلم

در زمستان‌ها نیز با وجود سرما این پارک از رونق نمی‌افتد و مسابقات اسکیت‌سواری در آن به راه می‌افتد. اما یکی از زیباترین مواقع برای بازدید بهار است که شکوفه‌های گیلاس سراسر پارک را پر و هوا را فرح‌بخش می‌کند.

 استکهلم

استکهلم

پارک در هر فصلی زیبایی‌های خاص خودش را دارد که البته بهار پادشاهشان است و با وجود کافه‌ها و رستوران‌های متعددش بعید است حوصله‌تان سر برود. مردم محلی که برای ملاقات همدیگر به کونستروگوردن می‌آیند و از این جهت هم گردش در آن راه خوبی برای آشنایی با فرهنگ سوئد و باب آشنایی‌های تازه است.

لندن

لندن

۸. لندن، انگلستان

لندن از جمله شهرهایی است که تعداد زیادی باغ و بوستان دارد بنابراین برای سفر در فصل بهار می‌توانید به لندن به عنوانی مقصدی زیبا و دلپذیر فکر کنید! باغ‌های کیو و کنزینگتون و پارک‌های ریجنت و گرینویچ مشهورترین مکان‌ها هستند، البته باید گفت در فصل بهار همه‌جای لندن دیدنی است حتی خیابان‌ها!

لندن

لندن

در فصل بهار اگرچه همه گیاهان زیبا و سرزنده‌اند و قشنگ‌ترین چهره‌شان را نشان می‌دهند اما بازهم بهترین دیدنی در این باغ‌ها و پارک‌ها شکوفه‌ها هستند که مانند ملکه‌ای تمام ابهت و زیبایی را به خودشان اختصاص می‌دهند.

لندن

لندن

بهترین زمان برای تماشای شکوفه‌های گیلاس انگلیسی فروردین و اردیبهشت است اما چون زیبایی باغ‌ها در این زمان مثال‌زدنی است باید آماده‌ی دیدن جمعیت انبوه نیز باشید.

ویلنیوس

ویلنیوس

۹. ویلنیوس، لیتوانی

این پایتخت تاریخی در بهار بسیار زیبا است و محلی‌ها به زیبایی رشک‌برانگیز آن بسیار می‌بالند. کناره رودخانه نریس که مجاور گالری ملی هنر است پوشیده می‌شود از شکوفه‌های گیلاس و محبوب‌ترین مکان برای دیدن درختان است. از آنجا که آب‌وهوای لیتوانی سرد است شکوفه‌ها دیرتر از بقیه کشورها باز می‌شوند.

ویلنیوس

ویلنیوس

بهترین زمان برای بازدید ویلنیوس اردیبهشت ماه است که قطعا شکوفه‌ها باز شده‌اند و زیبایی شهر به خوبی مشخص خواهد بود.

آمستردام

آمستردام

۱۰. آمستردام، هلند

اگرچه همه‌جای آمستردام می‌توان شکوفه‌های گیلاس را دید اما در آمستردام باس انبوه‌تر هستند. این پارک انگلیسی تقریبا سه‌برابر سنترال پارک است! با وجود شکوفه‌ها و طبیعت زیبای بهاری این پارک یکی از رمانتیک‌ترین مکان‌ها برای قدم زدن در فصل بهار است.

آمستردام

آمستردام

جشنواره‌ای هم به مناسب شکوفه‌ها در آمستردام برگزار می‌شود. بنابراین؛ بهترین زمان برای بازدید اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت است.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.