۱۰ ترند دکوراسیون خانه در سال ۲۰۱۹

17
۰
(۰)
مبلمان قرمز
مبلمان قرمز

۱. طیف رنگ قرمز و صورتی

مگان وکر، پایه‌گذار کلاث اند کامپنی (Cloth & Company) که یک شرکت مطرح در زمینه تولید مبلمان دست‌ساز است، پیش بینی می کند رنگ صورتی همچنان زیاد در مبلمان دیده شود. با درنظر گرفتن این موضوع، انتظار داریم از رنگ‌های مکمل طیف صورتی و قرمز نیز زیاد استفاده شوند، مخصوصا سبز زیتونی، سرخ تیره و آبی پررنگ.

راب رویر، مدیرعامل اینتریر دیفاین (Interior Define) که به تولید مبلمان شخصی‌سازی شده می‌پردازد، هم طیف رنگی قرمز و صورتی را طیف رنگی جدیدی می‌داند که با رنگ‌های خنثی ترکیب خواهند شد. این طیف برای محیط‌های آرامش‌بخش با خاکستری و سایر رنگ‌های خنثی هماهنگ می‌شوند. همچنین می‌توان آن را با رنگ‌های برجسته‌ای مثل آبی تیره، سبز جنگلی (سبزی کدر بین فیروزه‌ای و سبز خالص) یا زرد ترکیب کرد. این ترکیب به رنگ‌های برجسته طیف قرمز اجازه می‌دهد که قهرمان دکوراسیون باشند و پرقدرت به نظر برسند.

تخت‌خواب دنج و راحت

تخت‌خواب دنج و راحت

۲. تخت‌های دنج و راحت

تا چند سال پیش مخمل را پارچه‌ای قدیمی و کسل‌کننده می‌دانستند که برای لوازم خانه چندان مناسب نبود. اما حالا دید طراحان به مخمل تغییر کرده است و به عنوان پارچه‌ای مجلل اما غیررسمی و راحت استفاده می‌شود. این پارچه‌ چندکاره از همین الان توجه زیادی به خودش جلب کرده است و بسیاری از طراحان را به این باور رسانده که دکور مخملی یکی از ترندهای سال ۲۰۱۹ می‌شود.

جوی مویلر، طراح داخلی معتقد است تخت‌های مخملی برای انسان انقدر راحت هستند که رحم مادر برای جنین! روزانه اتفاقات زیادی در دنیا می‌افتد و ما دلمان می‌خواهد وقتی می‌خوابیم یا استراحت می‌کنیم احساس امنیت کنیم و مورد حفاظت باشیم، بسیاری از تخت‌ها که با پارچه‌های راحت مثل مخمل روکش می‌شوند به آغوشی گرم‌ونرم می‌ماند که این احساس امنیت را فراهم می‌کنند.

طرح هندسی روی دیوار اتاق خواب

طرح هندسی روی دیوار اتاق خواب

۳. طرح‌های هندسی و گل‌گلی

طرح‌های گل‌گلی هر از چندگاهی مد و دوباره در مبلمان و دکوراسیون دیده می‌شوند. اگرچه امسال طرح گل‌گلی را به صورتی تازه می‌بینیم. طراحان دکوراسیون انتظار دارند امسال طرح‌های اغراق شده و رنگ‌های متضاد را زیاد ببینند. به همین دلیل انتظار می‌رود در کنار طرح‌های گل‌گلی اشکال هندسی با این تضاد در رنگ و طرح هم امسال خیلی روی بورس باشند.

میشل اسمیت بوید، طراح داخلی می‌گوید: «در حال حاضر من غرق در طرح‌های هندسی برای طراحی‌های سال جدید هستم. ما از تکرارها و قوانین سفت و سخت در دکوراسیون عبور کرده‌ایم و امسال بیشتر به سمت طرح‌های آزادانه، بی‌قواره و ناهمگون می‌رویم.»

دیوار ساخته شده از سنگ

دیوار ساخته شده از سنگ

۴. مصالح طبیعی

علاقه‌ انسان به مصالح طبیعی و بافتی که به لحاظ بصری به فضای داخلی اضافه می‌کنند، پایان پذیر نیست. بوید معتقد است اگر از سنگ‌های طبیعی، کوارتزیت و حتی تراتزو استفاده‌های نامعمول شود، تجملی و کاربردی بودن را طوری با هم ترکیب می‌کند که تجمل رضایت‌بخش‌تر شود.

مبلمان منحنی

مبلمان منحنی

۵. طرح‌های منحنی

سال آینده، به فرم‌های منحنی خوش‌آمد بگویید چرا که فرم‌های دایره‌ای شکل مبلمان دهه‌ ۱۹۷۰ دوباره قدرت می‌گیرند. خطوط، اشکال و گوشه‌های گرد، نرم و سیال را در میزها و فرش‌ها دیده‌ایم اما امسال این طرح را بیشتر در کاناپه و صندلی هم خواهیم دید. آن هپفر طراح داخلی معتقد است صندلی‌ها با پشتی‌های منحنی راه حلی شیک برای آوردن ترند منحنی به خانه‌تان هستند.

دکوری فلزی

دکوری فلزی

۶. استفاده‌های ابداعی از فلز

در سال نو از فلزات استفاده‌های جالب‌تری خواهد شد و از همیشه محبوب‌تر می‌شوند، البته بدون حضور رزگلد که طلایی خاصی با ته‌مایه صورتی است. استیل ضدلک و نیکل پولیش شده رزگلد از دکوراسیون خانه‌ها خداحافظی می‌کند و در عوض طلا، برنج و فلزات تیره به صورت شبکه‌ای و طرح‌دار یا یک حجم منسجم بیشتر دیده می‌شوند. جوی مویلر طراح داخلی می‌گوید: «فلزات قطعا جذاب‌تر از قبل می‌شوند و در اشیاء دکوراتیو مانند مجسمه‌ها، گلدان‌ها و قاب‌‌های تزئینی از آن‌ها استفاده می‌شود.»

صندلی‌های دست‌ساز

صندلی‌های دست‌ساز

۷. تکه‌های دست‌ساز و معمول

مدیر خلاقیت شرکت جوی می‌گوید: «ترندی که من در مبلمان می‌بینم حرکت به سمت تکه‌های دست‌ساز و معمول است. مردم دوست دارند بدانند مبلمانشان از کجا آمده. می‌خواهند بدانند چه کسی آن را ساخته و چه فرآیندی طی شده. شرکت‌هایی که مبلمان دست‌ساز را با طراحی مدرن به زندگی امروز می‌آورند در سال جدید پرمخاطب‌تر خواهند بود.»

درزهای مشخص در مبلمان

درزهای مشخص در مبلمان

۸. جزئیات کوچک

«خدا در جزئیات است!» این جمله که معمار و طراح برجسته قرن بیستم “میس ون در روهه” نیم قرن پیش مطرح کرد، امروزه به یک ضرب المثل در طراحی تبدیل شده است که نشان از اهمیت توجه به جزئیات دارد. در سال ۲۰۱۹ بار دیگر جزئیات در طراحی مبلمان و دکوراسیون مورد توجه قرار می‌گیرند. برای مثال جزئیات کوچک در روکش کردن تاثیری بزرگ در طراحی دارد. درزها می‌توانند بسیار تاثیرگذار باشند. رابر رویر باور دارد که استفاده از هرکدام از درزهای متضاد با رنگ پارچه، دوخت‌های متضاد با رنگ پارچه و درزهای چین‌دار جداگانه یگانگی و درجه‌ای از ارزش بصری خلق می‌کند.

میز ناهارخوری سنگی

میز ناهارخوری سنگی

۹. سنگ طبیعی با خطوط مدرن

جاستین مک‌فی طراح داخلی می‌گوید: «علاقه فعلی من به هرچیزی است که از سنگ طبیعی ساخته شده باشد؛ آن هم با خطوط مستقیم، تیز و صریح مدرن. من عاشق میز ناهار خوری‌ای هستم که از مرمر کلکت ساخته شده و با صندلی‌های سبک‌وزن ترکیب شده باشد. این ترکیب تعادل را در وزن بصری اتاق ناهارخوری ایجاد می‌کند. برای این میز یک صندلی‌ کلاسیک با چوب خیزران سبک‌وزن ترکیبی را به وجود می‌آورد که شیک و مدرن و در عین حال غیررسمی و باحال به نظر می‌رسد.»

کمد عتیقه

کمد عتیقه

۱۰. عتیقه‌جات

دوره‌ طراحی معاصر در حالی گذشته که عتیقه‌جات برای طراحی آینده سر تکان می‌دهند و آماده‌ی وارد شدن به دکور خانه‌ها هستند. مردم می‌خواهند اتاق‌هایشان روح و شخصیت داشته باشد و داستانی تعریف کند. دوست دارند از لوازم خانه‌شان عمری گذشته باشد و میراث خانواده‌ای قدیمی باشد. مبلمان عتیقه سال‌ها در خانه‌ای زندگی کرده‌اند و حالا به خانه‌ای جدید منتقل شده‌اند و داشتن همین پیشینه تاریخی جذابشان می‌کند. چچه بارفیلد پیش بینی می‌کند سایت‌های معرکه‌ای که در زمینه فروش مبلمان دست دوم و عتیقه در جهان به راه افتاده‌اند استفاده از این نوع مبلمان را گسترده و راحت‌تر خواهند کرد.

دیوار گیاهی

دیوار گیاهی

علاوه بر همه‌ی موارد بالا پیش‌بینی می‌شود در دکوراسیون امسال به طبیعت بیشتر اهمیت داده شود. دکوراسیون‌های جدیدی که اثر بدی روی منابع طبیعی و گیاهان نمی‌گذارند بیشتر مورد اقبال عمومی قرار می‌گیرند. استفاده‌ مجدد از مصالحی مانند مرمر یا ساخت دیوارهای گیاهی برای دکوراسیون از راه‌هایی هستند که می‌توان در عین زیبایی از محیط زیست هم حفاظت کرد. پس به یادتان داشته باشید برای حرکت در مسیر مد هرچه که از این به بعد به خانه‌تان می‌آورید باید تاحد ممکن کمترین تاثیر منفی را روی محیط زیست بگذارد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.