چگونه می‌توان حیاطی دلربا و خوشایند داشت؟

74
۴
(۳)

۱. استفاده از گلدان‌های کوچک و بزرگ

کاشتن گل و درخت در باغچه یک طرف اما قرار دادن گل‌های متنوع در گلدان‌های زیبای کوچک و بزرگ با طرح‌های متفاوت در کنار هم موجب زیبایی و چشم‌نوازی بیشتر حیاط می‌شود. شما می‌توانید با کاشتن ترکیبی از گل‌های رنگارنگ در یک گلدان به جذابیت آن بیافزایید.

۲. استفاده از گل‌ و گلدان های آویز

با قرار دادن گل‌هایی چون پیچک، گل شویدی یا شویتی و … در گلدان‌های آویز‌دار از سقف و دیوار‌ها به طبیعی‌تر شدن و سرسبزی بیشتر فضا کمک کنید. این روش بخصوص برای حیاط‌های کوچک بسیار مفید است زیرا فضای رفت‌و‌آمد را اشغال نمی‌کند. می‌توانید با کمی خلاقیت از قفس‌های پرندگان یا پالت‌های چوبی برای این منظور بهره ببرید.

۳. پوشاندن بعضی از دیواره‌ها و سطوح از پیچک‌های رونده

پیچک رونده از گیاهان همیشه سبز است که نگه‌داری آن نیز سخت نمی‌باشد و موجب زیبایی دوچندان فضا می‌شود. حتی می‌توان از این گیاه به عنوان سایه‌بان استفاده کرد. با درست کردن یک داربست در قسمتی از حیاط خود و پروراندن پیچک بر روی آن سایه‌بانی سبز برای خود بسازید.

۴. استفاده از عناصر طبیعی

سنگ‌های رنگی، صدف و گوش ماهی، ظروف سفالی و تخته‌های چوبی نه تنها فضا را طبیعی‌تر جلوه می‌دهند بلکه موجب ایجاد کنتراست و شور و هیجان بصری می‌شوند و از یکدستی و کسل‌کننده شدن محیط جلوگیری می‌کنند.

۵. استفاده از دسته‌گل‌های رنگارنگ

گل‌ و گیاه‌های آپارتمانی نوعی از زیبایی را دارند و شاخه گل‌های رنگارنگ در یک گلدان آب نیز زیبایی و جذابیتی دیگر. رنگ‌های شاد و زنده‌ی گلهای مختلفی چون رزهای قرمز و صورتی، مریم، بنفشه، ژربرا، مارگریت ، داوودی، کوکب و … در گلدان‌های زیبا در ایوان یا خود حیاط موجب شادابی بیشتر می‌شوند.

۶. استفاده از مبلمان کاربردی

مبلمان فضای باز از متریال‌هایی مقاوم در برابر آفتاب و باد و باران ساخته می‌شوند و موجبات راحتی و آسایش کاربران را فراهم می‌کنند. مبل‌های چوبی یا صندلی‌های حصیری فضایی جهت ریلکس شدن و گذراندن اوقات فراغت ایجاد می‌کنند. شما می‌توانید از یک میز و چند صندلی در ایوان یا یک تاب متناسب با اندازه‌ی حیاط خود بهره ببرید.

۷. سایه‌بان

هنگامی که در فضای باز می‌نشینید وجود یک سایه‌بان موجب راحتی بیشتر می‌شود و از شما در برابر نور مستقیم خورشید و یا باد و باران محافظت می‌کند. برای داشتن سایه‌بان می‌توانید از سایه‌بان‌های آماده استفاده کنید اگر قصد ندارید خرج زیادی بکنید می‌توانید با استفاده از چند پالت یا حتی برگ و شاخه‌های درخت برای خود سرپناهی ایجاد کنید که طبیعی‌تر نیز جلوه کند. از دیگر متریال‌هایی که برای ایجاد سایه‌بان می‌توان استفاده کرد پارچه است. پارچه‌های رنگارنگ می‌توانند جوی شاد و گرم‌تر در حیاط شما ایجاد کنند.

۸. حوض و آب‌نما

وجود آب در هر محیطی موجب تلطیف آن فضا می‌شود. حوض‌ها، آبگیر و آب‌نماها فضایی متفاوت و آرام‌بخش ایجاد می‌کنند. امروزه انواع آب‌نما‌ها و حوض‌ها در دسترس هستند با این‌حال می‌توان بدون هزینه‌ی اضافی به راحتی خودتان آن‌ها را بسازید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۴ / ۵. تعداد نظرات: ۳

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.