نیلپر بهترین نوع صندلی اداری

288
۴.۷
(۱۲)

نیلپر یکی از برندهای ایرانی باکیفیت است که در سال های اخیر توانسته با تنوع محصولات (از مبلمان خانگی گرفته تا صندلی اداری و حتی صندلی کودک)  رقیب برندهای خارجی و با فروش قدرتمند آنلاین یکی از محبوب ترین گزینه های پیش روی هر کسی باشد که می خواهد در ایران در این حوزه خرید کند. نیلپر نزدیک به سی سال پیش تأسیس شده و مسیری طولانی را تا رسیدن به این میزان محبوبیت و کیفیت طی کرده. در این مطلب داستان برند نیلپر و این مسیر طولانی را بررسی می کنیم و سعی می کنیم جواب این سؤال را بدهیم که نقطه تمایز نیلپر با دیگر برندهای موجود در بازار ایران دقیقا چیست؟

نیلپر

نزدیک به سی سال فعالیت مستمر و خلاقانه

نیلپر از سال ۱۳۷۱ شروع به کار کرد یعنی زمانی که کامپیوتر برای اولین بار به صورت گسترده وارد ایران شد. این ورود گسترده کامپیوتر را به کارخانه ‌ها، ادارات و حتی خانه‌ ها برد و نیاز جدیدی برای مردم ایجاد شد: تجهیزات مخصوص کار کردن با کامپیوتر. همین موضوع باعث شد که این برند کارش را با ساخت و مونتاژ یکی از مهمترین تجهیزات کامپیوتر آغاز کند: صندلی. در زیرزمین یک نمایشگاه در خیابان فلسطین تهران که تنها ۱۲۰ متر مساحت داشت اولین تولیدات نیلپر در سال ۱۳۷۳ متولد شدند. همان سال بود که شرکت نیلپر به صورت رسمی ثبت شد. بعد از این ثبت رسمی نیلپر سال به سال و دوره به دوره هم کارگاه ‌هایش را بزرگ کرد و هم به تولید محصولات جدیدی پرداخت. فروش زیاد و گسترش فعالیت باعث شد که کارگاه کوچک خیابان فلسطین به یک فضا با دو برابر مساحت در سه راه آذری منتقل شود. قدم بعدی کارگاهی ۱۲۰۰ متری بود.

نیلپر

نیلپر هفت سال اول فعالیتش را به صورت سنتی گذراند با مدیرانی که همان بنیان ‌گذاران و سهامداران شرکت بودند. با این وجود تولید در حال افزایش بود و شکل مدیریت باید عوض می ‎شد. نیلپر در سال ۱۳۸۰ با شرکت مدیران ۲۱ همکار شد تا شیوه ‌های اداره و مدیریتش را مدرن کند. این آغاز گسترش و تغییر سبک کار در نیلپر بود:

 • واحد های جدید مثل طراحی و مهندسی صنایع ایجاد شدند.
 • آموزش ‌های وسیعی در موضوعات مختلف شروع شد.
 • نیلپر به دانش مدیریت استراتژیک دست پیدا کرد و استراتژی ‌های مشخص تعیین شدند.
 • کارخانه وسیع و مجهزی در شهرک بهارستان تأسیس شد (کارخانه ‌ای با وسعت ۳۶۰۰۰ متر مربع با حدود ۵۰۰۰ متر مربع سوله). این کارخانه در مراحل بعد به مکانی بزرگتر در شهر پرند منتقل شد.

نیلپر امروز تنها تولید کننده صندلی در ایران است که علاوه بر مونتاژ قطعات بخش بزرگی از آنها را در کارخانه ‌اش تولید می ‎کند. این شرکت سرمایه ‌گذاری بزرگی روی افزایش کیفیت و آموزش‌ های صنعتی انجام داده که هدف آن افزایش کیفیت محصول، ارتقای توانایی طراحی و کاهش قیمت تمام شده است. نیلپر تلاش می‎ کند محصول نهایی را طوری به مشتریانش (که بیشتر افراد حرفه‌ ای در کار اداری یا مهندسان هستند) ارائه کند که هم از نظر اقتصادی منطقی باشد و هم بسیار راحت. علاوه بر صندلی کامپیوتر و به طور کلی صندلی و مبل های اداری که تولیدات اصلی و اولیه این برند بودند امروز نیلپر صندلی آموزشی، خانگی، رستورانی و مبل های مختلف را هم تولید و به بازار ایران عرضه کرده است.

نیلپر

مأموریت شرکت نیلپر

نیلپر قصد دارد از این چهار جهت فعالیت‌ هایش را رشد و گسترش دهد:

 • گسترش کسب و کار به حوزه اداری و خانگی
 • گسترش به سوی تأمین ‌کنندگان از راه مشارکت با متخصصان برای افزایش کیفیت و کاهش قیمت (و پیشگیری از مشکلات تولید و طراحی و استفاده بهینه از نظام نرم افزاری نیلپر)
 • گسترش حرفه ‎ای و جغرافیایی بازار فروش
 • گسترش کسب و کار از تولید به فروش خدمات

نیلپر

طراحی در نیلپر یک مأموریت است

هر صندلی یا مبل برند نیلپر طراحی منحصر به فرد و جذابی دارد که آن را در اولین نگاه از دیگر برندها متمایز می کند. این طراحی حاصل یک کار جمعی است که در چندین مرحله اتفاق می افتد:

 • طراحی یک محصول: آنچه که کارشناسان و طراحان نیلپر در آغاز فرایند مورد نظر قرار می دهند نیازهای بازار کشور، قوانین طراحی، توان تولید و فرایندها است. در نهایت طراحان صنعتی مدل‌های مختلفی را طراحی و پیشنهاد می‌کنند تا در کمیته ‌های این شرکت مورد بررسی قرار بگیرند. حاصل این فرایند انتخاب طرح اصلی است. بعد از این واحد طراحی با ابزارهای مدلسازی یک مدل از طرح منتخب می‌سازد تا مواد، مکانیزم‌ ها و قطعات مورد نیاز برای ساختش مشخص شود. نمونه اولیه تهیه می شود و در صورت تائید به تولید انبوه می رسد.
 • بررسی ارگونومیک: ساخت یک صندلی چیزی بیشتر از طراحی و ساخت قطعات است. هر صندلی برای یک فرد ساخته می شود و هر فرد از نظر وزن، قد، سبک زندگی و سلیقه با دیگر افراد متفاوت است. علاوه بر این صندلی ها و مبل های مختلف برای فضاهای شغلی و خانگی بسیار متفاوت ساخته می شوند که حتی گاهی در اقلیم های جداگانه قرار دارند و نمی شود یک مدل را برای همه مکان ها و همه افراد ساخت. بعد از طراحی بررسی جنبه های ارگونومیک و زیبایی شناسی توسط طراحان و مهندسان در نیلپر انجام و پیشنهادهایی برای بهبود محصول انجام می شود.
 • آزمایش: بعد از ساخت و بررسی از نظر ارگونومی و زیبایی شناسی محصول باید به آزمایشگاه برود و تحت آزمون های استاندارد عملکردی و ایمنی بین المللی قرار بگیرد. استانداردهای ملی و جهانی در آزمایشگاه نیلپر مد نظر قرار داده شده و قطعات و محصولات مختلف با توجه به آنها تست می شوند.

نیلپر

صندلی فقط یک صندلی نیست

حتما شما هم شنیده اید که خیلی از افراد وقتی می خواهند بی روح بودن و دکوراسیون ضعیف یک فضا را توصیف کنند می گویند فضایش خیلی «اداره ای» بود. فضای ادارات در ایران به صورت کلاسیک بی رنگ و لعاب و بسیار ابتدایی طراحی می شد و وسایلی که در ادارات و دفاتر کار به کار می رفت هم معمولا چندان باکیفیت و جذاب نبودند و همین باعث می شد مفاهیمی مثل «دکوراسیون اداری» و «مبلمان اداری» همیشه فضایی خشک، بی روح و حتی زشت را در ذهن بسیاری از ما تداعی کنند. نیلپر یکی از مثال هایی است که این تصور را می شکند و مبلمانی به فضاهای کاری هدیه می دهد که متناسب با نیازهای منحصر به فرد هر شرکت طراحی شده و راحت و زیبا هستند. صندلی های اداری نیلپر بر خلاف بسیاری از برندهای دیگر تنها مشکی و سفید و قهوه ای نیستند و با رنگ های مختلفی تولید می شوند (مثل قرمز، نارنجی، سبز، کرم و فسفری).

نیلپر

راحت کار کنید

مهم است که صندلی که برای «کار» انتخاب می کنید ارگونومیک، سلامت و راحت باشد. چه در خانه کار کنید و چه نیمی از روزتان را در یک دفتر کار بگذرانید نشستن روی یک صندلی بدون پشتی یا با ابعاد نامناسب در مدت زمان طولانی علاوه بر فشار به ستون فقرات، می تواند باعث شود بیشتر از حد نرمال خسته شوید، سردرد، گردن درد یا کمر دردهای مزمن بگیرید و بعد از چندین ماه نتوانید کارتان را با کیفیت قبل ادامه بدهید. علاوه بر طراحی زیبا هر صندلی نیلپر می تواند راحتی و سلامت نشستن شما را در ساعات طولانی تضمین کند. اگر یک برنامه نویس، نویسنده، کارشناس شبکه های اجتماعی یا طراح گرافیک هستید یا شغل دیگری دارید که باید ساعات طولانی جلوی کامپیوتر یا پشت میز تحریر بگذرانید این صندلی ها برای شما عالی خواهند بود. چرخ های پایه ای، قابلیت تنظیم پشتی و ارتفاع، فوم سرد و راحت و پشتی گردن از جمله ویژگی هایی هستند که به صندلی های نیلپر قابلیت استفاده طولانی مدت را داده اند.

نیلپر

صندلی اداری نیلپر مدل OCM 909E

به خاطر چرم باکیفیت و پشتی بسیار راحتش این صندلی را هم می توان به عنوان صندلی کامپیوتر (با میز) استفاده کرد و هم در اتاق های مختلف یک شرکت مثل اتاق جلسه یا اتاق مدیریت قرار داد. این صندلی  در دو رنگ مشکی و نارنجی ارائه شده و قابلیت تنظیم ارتفاع و پشتی دارد که می تواند با توجه به وزن هر فرد تنظیم شود. همچنین استفاده از فوم سرد و مکانیسم MT2 نشیمنگاه این صندلی را راحت کرده اند تا بتوان ساعت ها روی آن نشست و کار کرد.

نیلپر

صندلی اداری نیلپر مدل OCT 750s

اگر به دنبال صندلی هایی هستید که علاوه بر قابلیت استفاده طولانی مدت زیبا و راحت هم باشند این مدل برای شما ایده آل است. طراحی کلاسیک و مینیمال آن در کنار استفاده از رنگ هایی مثل مشکی و کرم آن را به صندلی مناسبی برای همه فضاهای اداری تبدیل کرده اند: از میزهای کامپیوتر و اتاق های مدیریت تا ناهارخوری و اتاق جلسه. این صندلی که در دو رنگ مشکی و قهوه ای تیره موجود است در قسمت پشتی خود مش دارد که باعث می شود با تکیه دادن به آن عرق نکنید (مشکلی که در بسیاری از صندلی های چرمی به وجود می آید و آزاردهنده است). صندلی نیلپر مدل OCT 750s قابلیت تنظیم پشتی و ارتفاع هم دارد.

نیلپر

صندلی نیلپر مدل SK515o

یک صندلی اسپرت و جذاب که علاوه بر محیط اداری می توان آن را خیلی راحت در خانه هم به کار برد. این صندلی مدرن و مینیمال است و رنگ جذابش آن را محبوب کرده است. در قسمت نشیمنگاه و پشتی از فوم سرد با روکش چرمی استفاده شده که راحتی زیادی را به ارمغان می آورند و زاویه پشتی را هم می شود تا پانزده درجه تغییر داد، دیگر نگران فشار به ستون فقراتتان نباشید!

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۴.۷ / ۵. تعداد افراد امتیاز دهنده: ۱۲

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.