مبلمان اداری با رنگ بندی پاییزی از TRUE DESIGN

307
۱
(۴)

یکی از جدیدترین مجموعه‌های برند True Design با نام “True Goes Through” در اواخر سال ۲۰۱۷ به نمایش در آمده است. طراحی فرمی زیبای این مجموعه به طور کامل در لندن و با مدیریت هنری آلدو پاریسوتو از گروه معماری P + F Architett انجام شده است. به بیان دقیق‌تر ایده هر کدام از قطعات این مجموعه توسط یک استودیوی طراحی ارائه شده و فرآیند طراحی هر کدام از قطعات توسط همان استودیو اما با یک مدیریت واحد به سرانجام رسیده است. در این مجموعه از یک پالت رنگی جدید استفاده شده که الهام گرفته شده از آثار نقاشی پلی کلی است. اگر به خوبی به این مجموعه توجه کنیم، می‌بینیم که با این طراحی، چشم‌اندازی که تا پیش از این از دفترکار داشتیم به طور کامل تغییر پیدا می‌کند.

صندلی ARCA

صندلی‌های ARCA را استودیوی طراحی «اورلاندینی» (Orlandini Design) طراحی کرده؛ مبلمانی برای سالن‌های انتظار که با سایه‌بان و عناصر دیگر به حالت‌های متنوع چیدمان می‌شود. سالن‌های انتظار از محبوب‌ترین فضاها برای قرارگیری این نوع فضاسازی و مبلمان اداری هستند، چرا که افرادی که به سفرهای کاری می‌روند، معمولا در سالن‌های انتظار فرودگاه و راه‌آهن به استراحت و کار می‌پردازند. طراحی فرمی این صندلی به گونه‌ایست که کاربر به راحتی می‌تواند در آن پنهان شود و علاوه بر کار دمی را بیاساید. پشتی صندلی نیز که به سمت جلو ادامه پیدا کرده، باعث می‌شود ارتباط بصری کاربر با اطراف کاهش پیدا کرده و تمرکز بیشتری برایش در حین کار ایجاد شود.

صندلی ARCA

نیمکت DNA

نیمکت DNA را «لئوناردو روسانو» (Leonardo Rossano) و «دبورا منصور» (Debora Mansur) طراحی کرده‌اند؛ با فرمی پویا که از بیوژنتیک و دی‌ان‌ای الهام گرفته شده است. این فرم حلزونی شکل؛ در هر چرخش مارپیچی خود به یک صندلی تک‌نفره تبدیل می‌شود. با این طراحی خاص، افراد می‌توانند در مساحتی کم و فضای کوچک در کنار یکدیگر بنشیند و در عین حال حریم خصوصی‌شان حفظ شود.

نیمکت DNA

نیمکت MILLEPIEDI

نیمکت MILLEPIEDI توسط خود «آلدو پاریسوتو» و البته همکارش «فورمنتون» در گروه معماری P + F طراحی شده است. این مبلمان یک سیستم صندلی مدولار است که از ترکیب چند قطعه مربع و مثلثی شکل ایجاد شده است. این مبلمان به دلیل مدولار بودنش که می‌تواند نسخه‌های کاربردی متنوعی داشته باشد؛ از نیمکت‌های دونفره و چند نفره تا مبل ال شکل و حتی پیکربندی دایره‌ای شکل. بنا به حالتی که قطعات مدولار در کنار هم نصب می‌شوند، میزهای متصلی نیز در ساختار نیمکت قرار می‌گیرد.

نیمکت MILLEPIEDI

دیوایدر PINCETTES

آخرین قطعه از این مبلمان که به معرفی آن می‌پردازیم یکی از کاربردی‌ترین اجزاء این مجموعه است. تقسیم کننده فضای PINCETTES را «لوسیانو دل‌اورفیس» (Luciano Dell’Orefice) طراحی کرده است. تقسیم کننده‌ای برای ایجاد تمرکز، کاهش سروصدا و ارائه فضایی برای حفظ حریم خصوصی، بدون اینکه کاربر را به انزوا بکشاند و از جمع دور کند. این دیوایدر در ابعاد متنوعی تولید شده‌است. سایز کوچک آن برای روی میز مناسب است و نمونه‌های دیگر برای ایجاد یک فضای شخصی در فضای بزرگ.

دیوایدر PINCETTES

این شرکت به طراحی، عملکرد، راحتی، مواد و رنگ توامان توجه می‌کند و مجموعه مبلمان “True Goes Through” را برای افرادی تهیه کرده که از دفتر کاریشان دور هستند. افرادی که به صورت مداوم در طول روز در حرکت و سفرهای کاری هستند و در مکان‌های عمومی به مبلمانی کارآمد و درعین حال راحت نیاز دارند تا تمرکز خود را حفظ کنند و به فعالیت‌های کاریشان بپردازند. این مبلمان می‌تواند با ایجاد حریم خصوصی در یک محیط غیرکاری مانند سالن‌های انتظار یک فضای کاری مناسب ایجاد کند. این مجموعه شامل چند مدل صندلی است که هر کدام در حالت راکینگ و پایه ثابت طراحی شده‌اند. همچنین میز، تقسیم‌کننده‌های فضا، دو نوع نیمکت و سایه‌بان از دیگر عناصر این مجموعه هستند که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

صندلی‌‌های گهواره‌ای ARCA
صندلی‌‌های گهواره‌ای ARCA

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۱ / ۵. تعداد افراد امتیاز دهنده: ۴

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.