طراحی داخلی مغازه

14
۰
(۰)

۱. طراحی ویترین مغازه
ویترین و نمایی که در اولین نگاه از مغازه به چشم می‌خورد، بسیار اهمیت دارد زیرا این بخش است که باعث می‌شود تا مشتری تصمیم بگیرد که وارد مغازه بشود یا نشود. یک ورودی و ویترین زیبا و جذاب به مراتب بیش‌از یک طراحی داخلی مناسب تاثیرگذار است زیرا که افراد براساس آن قضاوت می‌کنند. بنابراین از ورودی و نمای مغازه خود هیچ‌گاه غافل نشوید.

۲. مشتری را هدایت کنید
هنگامی که مشتری کالاهای شما را راحت‌تر و با دقت‌تر ببیند امکان خرید نیز افزایش پیدا می‌کند. بهترین راه برای هدایت مشتری این است که درطراحی داخل مغازه راهی ایجاد کنید و محصولات و امکانات را در این راه قرار دهید به‌گونه‌ای که مشتری به طور ناخودآگاه به شیوه مورد نظر شما هدایت شود.

۳. راحتی مشتری را در وهله اول قرار دهید
راحتی و حس خوب مشتری در مغازه شما از مهم‌ترین نکاتی است که باید به آن توجه شود و در طراحی مغازه مد نظر قراربگیرد. به طور مثال افراد دوست ندارند در جایی که فشرده است و دیگران نزدیک به آن‌ها هستند خرید و انتخاب کنند و یا همواره باید جایی برای استراحت و منتظر ماندن افراد و همراهانشان در نظر گرفت. نکات ساده ای وجود دارند که با رعایت آن‌ها هم شما و هم مشتری راضی‌ترخواهید بود.

۴. صندوق را به درستی جانمایی کنید
درطراحی داخلی مغازه صندوق در انتهای فرایند خرید مشتری است و نقش مهمی را بازی می‌کند. می‌توانید برای راحتی مشتری صندوق را در انتهای راهی که از ابتدا مشتری را به آن هدایت کردید بگذارید. همچینین سعی کنید در جایی قراربگیرد که از آن به تمام مغازه اشراف داشته باشید و اتفاق‌هایی که می‌افتد را ببینید.

و در نهایت زیبا بودن میز و وسایل و همچنین رفتار کارکنان و فروشندگان نیز از نکات دیگری‌است که اهمیت آن برهمه روشن است.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.