طراحی داخلی خانه

4
۰
(۰)

پلان این خانه مستطیلی شکل است و بیشتر قسمت های آن به سمت جنوب تمایل دارند که بزرگترین بازشو ها را دارد .این بازشو ها ، در طول زمستان پرتو های خورشید را می گیرند در حالی که در تابستان از ورود آن جلوگیری می کنند.

سه نمای دیگر یعنی شمالی،شرقی و غربی تقریبا مات هستند .نمای شمالی تعداد کمی بازشو دارد که موجب می شود در تابستان ، هوا به طور طبیعی تصفیه شود.حجم مکعبی فضای ایوان و تراس و ایجاد پیشامدگی در سقف، موجب پوشاندن این دو فضا و کاهش مصرف سوخت می شود.

نمای جنوبی دارای بهترین بازشو ها ،برای جلوگیری از ورود اشعه های خورشید در تابستان است.باز شوی استودیو ، از طریق دو متر پیشامدگی محافظت می شود که از تابش مستقیم نور خورشید، در ایام گرم سال جلوگیری به عمل می آورد.

دربازشوی بزرگ در اتاق نشیمن که هم تراز با دیوار خارجی است ، برای محافظت اتاق نشیمن در برابر نورمستقیم خورشید ، چوبی به ضخامت ۱ متر، به عنوان پیش آمدگی تعبیه شد.طراحی پیش آمدگی ، اجازه ورود پرتوهای خورشید را به فاهای داخلی در هنگام زمستان می دهد.

تفاوت دما و فشار بین نمای شمالی و جنوبی ، موجب می شود تهویه ای ملایم ، از میان بازشوها ی واقع در هر دو نما صورت گیرد.بازشوهای بزرگتر در نمای جنوبی ، کنترل گرمایی فضاهای داخلی را ، به خصوص در طول ایام تابستان بهبود می بخشند.

تهویه طبیعی موجب خنک شدن فضاهای اصلی می شود.فن آوری در ساختمان ، عناصر معماری به کار گرفته شده و همچنین موقعیت کلی ساختمان و تهویه طبیعی ، همگی یک هوای تازه و قابل تنفس را در ایام تابستان نتیجه می دهند. مبلمان و تم و رنگ های به کار گرفته شده در طراحی داخلی فضای خانه کاملا هماهنگ با متریال اصلی یعنی چوب به کار گرفته شده اند.

طراحی داخلی سرویس بهداشتی به بهترین شکل مکمل دیوارهای چوبی ساختمان است.

استفاده مناسب از شومینه ، مبلمان و فرش زیبایی دیوارهای چوبی را بیشترکرده و گزینه های مناسبی برای طراحی داخلی خانه که از نمونه های بسیار زیبای خانه های چوبی است می باشد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.