تزئین دیوار به ۴۰ روش آسان (بخش اول)

174
۳.۷
(۱۳)

شما هم با دیوارهای خالی خانه مشکل دارید؟

ایده هایی که برای تزیین دیوار خالی در خانه می توانید اجرا کنید را به شما نشان می دهیم تا هر چه زودتر این دیوارهای خالی خانه را به بخش دکوراتیو خانه تبدیل کنید.

۱-نصب گیاهان گلدانی بر روی دیوار

می‌توانیم با ستفاده از روش‌های خلاقانه از گیاهان در دکوراسیون خانه استفاده کنیم. یکبار هم که شده به جای گذاشتن گلدان‌ها روی زمین، آن‌ها را روی دیوار نصب کنید، جذاب نیست؟ این ایده برای علاقه‌مندان به گل و گیاه و در اتاق‌های کوچک و فضاهای کم‌جا حسابی جواب می‌دهد.

نصب گیاهان گلدانی بر روی دیوار

۲-نصب دیوار آویزهای بافتنی بر روی دیوار

گاهی اوقات نصب یک قطعه ساده بر روی دیوار تنها چیزی است که شما به آن نیاز دارید تا دکوراسیون یک اتاق را تغیر دهید و آن فضا را زیباتر کنید. با نصب یک دیوارآویز از جنس بافتنی با رنگ‌های شاد می‌توانید به بافت سرد و بی‌روح دیوار خانه خود گرما ببخشید و رنگ را وارد اتاق کنید. مثلا با استفاده از مکرمه‌ها یا انواع هنرهای بافتنی دیگر که حال و هوایی نوستالژیک هم به خانه می‌آورند. اگر می‌خواهید کمتر هزینه کنید، به جای خرید این آویزها، دست به کار شوید و با چند کلاف کاموای رنگی و یک جفت میل و قلاب و الگوهای اینترنتی، خانه را برای خودتان دوست داشتنی تر کنید.

نصب بافتنی

۳-نصب آلات موسیقی بر روی دیوار

کمی خلاقانه دیوار خانه خود را تزئین کنید. همیشه با نصب قاب عکس‌های خانوادگی بر روی دیوار نمی‌توان تغییری در دکوراسیون خانه ایجاد کرد. اگر اهل ساز زدن و موسیقی هستید سازهای قدیمی‌تان را به جای قرار دادن در کیف مخصوص بر روی دیوار نصب و تغییر را احساس کنید.

نصب آلات موسیقی بر روی دیوار

۴-نصب کلاه بر روی دیوار

اگر تعدادی کلاه دارید که در داخل کمدهایتان پنهان شده‌اند می‌توانید یک دیوار خالی خانه خود را به نصب این کلاه‌ها اختصاص دهید. کلاه‌ یکی از اکسسوری های خیره کننده ایست که چشم هر بیننده‌ای رابه خود جذب می‌کند. درست همانند تصویر بالا؛ اینجا استودیوی هنرمندی به نام جین دنتون است که یک دیوار از استودیویش را برای نصب کلاه‌ها در نظر گرفته.

نصب کلاه بر روی دیوار

۵-نصب ورقه‌های چوب پنبه بر روی دیوار

به دنبال ایده‌ای کاربردی برای نصب آثار هنری و یا یادداشت‌های خود بر روی دیوار هستید؟ می‌توانید با نصب ورقه‌هایی از جنس چوب پنبه بر روی دیوار این ایده را عملی کنید. پنل‌های چوب پنبه‌ای هم از آسیب دیدن دیوار جلوگیری می‌کنند و هم حال و هوایی روستیک به فضا می‌دهند.

نصب ورقه‌های چوب پنبه بر روی دیوار

۶-نصب شلف‌ها و یا تخته‌های باریک بر روی دیوار

یکی دیگر از ایده‌های تزئین دیوارهای خالی نصب شلف‌ها و تخته‌های باریک بر روی دیوار است. این قفسه‌ها علاوه بر اینکه مقرون به صرفه است، نگاه‌ها را هم به خود جلب می‌کند. با این کار شما می‌توانید مجموعه‌ای از وسایل و اشیائی که به آن‌ها علاقه دارید را کنار هم بچینید و خانه‌تان را منحصر به فرد کنید.

نصب شلف‌ها و یا تخته‌های باریک بر روی دیوار

۷-نصب قفسه کتاب بر روی دیوار

قفسه‌بندی یکی از راه‌حل‌های مفید و کاربردی برای دیوارهای خالی هر فضایی است. اگر از آن دست افراد اهل مطالعه و کتابخوان هستید که کتابخانه‌تان پربار است و کتاب‌ها به صورت فشرده‌ای کنارهم قرار گرفته‌اند، قفسه‌هایی کم عمق برای نگهداری کتاب‌ها و مجلات خود بر روی دیوار خالی نصب کنید و کتاب‌ها را به سمت جلدشان قرار دهید. با این روش از دیوار خالی استفاده مفید و از انباشته شدن کتاب‌ها بر روی هم جلوگیری کرده‌اید.

نصب قفسه کتاب بر روی دیوار

۸-نصب قاب عکس‌هایی نقاشی شده بر روی دیوار

به دنبال یک تفریح سرگرم‌کننده برای آخر هفته بارانی خود هستید؟ تنها به یک مقوا و قلم‌مو نیاز دارید. چند تکه مقوا بردارید و روی آن را با سلیقه خود طراحی کنید و در نهایت آن را بر روی فضای خالی دیوار اتاق نشیمن نصب کنید و از دیدن آن لذت ببرید.

نصب قاب عکس‌هایی نقاشی شده بر روی دیوار

۹-نصب گل‌های خشک بر روی دیوار

حتی هنگامی که گل‌ها خشک می‌شوند، می‌توانند به زیبایی روز اول در دکوراسیون خانه بدرخشند. شما می‌توانید با نصب گل‌های خشک بر روی دیوار خالی از زیبای آنها لذت ببرید و دکوراسیون خانه خود را رمانتیک کنید.

نصب گل‌های خشک بر روی دیوار

۱۰-استفاده از جعبه‌های چوبی به عنوان قفسه بر روی دیوار

دیوارها همیشه ظرفیت نشان دادن حس خوب را دارند. چه خوب است که با کمک جعبه‌های چوبی ساده دیوارهای بدون تزئین را به یک دیوار شیک و زیبا تبدیل کنیم. برای این ایده تنها کافی است چند جعبه میوه چوبی در اندازه‌های مختلف تهیه کنید و آنها را بر روی دیوار نصب کنید و یا از روی زمین تا ارتفاعی مناسب بچینید، در نهایت کتاب‌ها و وسایل تزئینی خود را بر روی آنها قرار دهید. از این ایده می‌توان در کافی‌شاپ‌ها هم استفاده کرد.

استفاده از جعبه‌های چوبی به عنوان قفسه بر روی دیوار

۱۱-نصب تقویم بر روی دیوار

تقویم‌های دیواری یکی از عناصری هستند که در همه خانه ها باید وجود داشته باشند. حال اگر یک دیوار با فضای خالی دارید می‌توانید با نصب یک تقویم بزرگ دیواری بر روی آن علاوه بر ایجاد فضای کاربردی تغییر زیبایی بر روی دیوار انجام دهید.

نصب تقویم بر روی دیوار

۱۲-نصب آثار هنری بر روی دیوار

آیا برای به دیوار آویختن تک تک آثار هنری خود وقت و انرژی ندارید و نگران آسیب دیدن دیوار هستید؟ نگران نباشید می‌توانید با نصب یک قفسه بر روی دیوار مجموعه‌ای از آثار هنری خود را به نمایش بگذارید و فضا را گرم و صمیمی کنید.

سقف را فراموش نکنید

۱۳-سقف را فراموش نکنید

در حالی که این مطلب در مورد تزئین فضای خالی دیوارها است، اما بد نیست نگاهی هم به سقف داشته باشیم و آن را به عنوان فضایی برای تزئین در نظر بگیریم. سقف‌ها از جمله فضاهایی هستند که به فراموشی سپرده می‌شوند در صورتی که قابلیت زیبا شدن با طرح های مختلف را دارند و می‌توانند با یک کاغذ دیواری یا طرح ساده به عنوان محور و مرکز اصلی اتاق در نظر گرفته شوند.

سقف را فراموش نکنید

۱۴-نصب ریسه‌های نور LED بر روی دیوار

با نصب چند رشته‌ از نور LED می‌توانید یک دیوار خالی سفید را در عرض چند ثانیه به یک صحنه جادویی تبدیل کنید. ایده نصب عکس‌ها به ریسه‌های نورانی با گیره‌های چوبی هم که هر روز بیشتر از روز قبل در صفحات اینستاگرامی دکوراسیونی دیده می‌شود.

نصب ریسه‌های نور LED بر روی دیوار

۱۵-یک دیوار مغناطیسی بسازید

اگر می‌خواهید کودکانتان برای ساعاتی در خانه سرگرم باشند، به راحتی می‌توانید با نصب یک ورقه آهنربا بر روی دیوار یک دیوار مغناطیسی بسازید و یک بازی سرگرم‌کننده برایشان ایجاد کنید.

یک دیوار مغناطیسی بسازید

۱۶-نصب آیینه بر روی دیوار

هیچ‌وقت قدرت آیینه‌ها را در زیبایی و تزیین دکوراسیون خانه فراموش نکنید آیینه‌ها علاوه بر زیبایی‌ای که به فضا می‌دهند در بزرگ‌تر و روشن‌تر کردن فضا نقش مهمی دارند. حال اگر در اتاق نشیمن خود دیواری با فضای خالی زیاد دارید و یا اینکه فضای بالای شومینه‌تان خالی است، می‌توانید با نصب یک آیینه بر روی آن فضای کوچک خانه خود را بزرگ‌تر کنید.

نصب آیینه بر روی دیوار

۱۷-نصب نقشه رنگی جهان بر روی دیوار

تا به الان ایده‌های متنوعی برای تزئین دیوارهای خالی پیشنهاد داده‌ایم اما استفاده و نصب نقشه جهان بر روی دیوار یکی از ایده‌های جذاب امروزی است و جدا از اینکه جنبه دکوری و تزئینی دارد می‌توان از آن در آموزش کودکان نیز استفاده کرد.

نصب نقشه رنگی جهان بر روی دیوار

۱۸-تبدیل دیوارهای خالی به دیوار گرافیکی

معمولاً دیوارهای خانه می‌توانند یکی از نقاط کانونی خانه شما باشند.با نصب طرح‌های گرافیکی به راحتی یک دیوار خالی را به مرکز توجه تبدیل کنید. دیوارهای گرافیکی تغییرهای مثبت و چشمگیری در دکوراسیون و چیدمان خانه ایجاد می‌کنند.

تبدیل دیوارهای خالی به دیوار گرافیکی

۱۹-استفاده از فضای خالی دیوارهای آشپزخانه به عنوان فضای ذخیره‌سازی

آیا آشپزخانه‌تان کوچک است و هیچ جایی برای نگهداری ظروف و قابلمه‌های خود ندارید؟ اصلاً نگران نباشید یک قسمت از فضای خالی بر روی دیوار را به فضایی برای نگهداری ظروف اختصاص دهید، تنها کافی است با نصب چند ریل بر روی دیوار این ایده را عملی کنید.

استفاده از فضای خالی دیوارهای آشپزخانه به عنوان فضای ذخیره‌سازی

۲۰-نصب دیوارکوب بر روی دیوار

نصب چراغ‌های دیواری بر روی دیوار یک ایده مدرن و عالی برای روشن کردن بخش تاریک منزل است. نصب دو عدد دیوارکوب در دو طرف تخت به‌جای لامپ‌های رومیزی بزرگ می‌تواند کاربردی‌تر باشد و در زیبایی دکوراسیون تأثیر زیادی بگذارد.

نصب دیوارکوب بر روی دیوار

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۳.۷ / ۵. تعداد نظرات: ۱۳

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.