۶ ترند برتر طراحی داخلی برای سال ۲۰۲۱

14
۰
(۰)

انسان ها ذاتا روحیه تنوع طلبی دارند و به همین علت بعد از گذشت مدت زمانی نیاز به تغییر رنگ و دکور پیدا می کنند که این تغییرات می تواند متأثر از اتفاقات و محیط اطراف هر شخص باشد. هر روزه المان ها و ترندهای جدیدی به دنیای دکور و طراحی اضافه می شود در ادامه با چند مورد از جدیدترین ترندهای دکوراسیون ۲۰۲۱ آشنا می شویم.

ترندهای دکوراسیون ۲۰۲۱
ترندهای دکوراسیون ۲۰۲۱

خانه چند منظوره

امروزه با گسترش پاندمی و محدودیت های جدید ما تنها در خانه هایمان زندگی نمی کنیم بلکه از آن به عنوان دفترکار، باشگاه و محلی برای گذراندن تعطیلات و اوقات فراغت نیز استفاده می کنیم بنابراین خانه دیگر مختص استراحت و محلی آرام نیست و تمامی قسمت های زندگی ما را در خود جای داده است. با توجه به فضایی که باید عملکردی دوگانه و یا حتی سه گانه به خود بگیرد طراحی چندمنظوره هر روز از اهمیت بیشتری برخوردار می شود. چگونه خانه ای چند منظوره داشته باشیم؟برای مثال کافیست یک صندلی اداری داشته باشید تا در هنگام کار از آن استفاده کنید و از نظر زیبایی بصری به گونه ای باشد که برای استفاده بتوان به عنوان صندلی ناهارخوری نیز از آن استفاده کرد و نیز طراحی و نصب هوشمندانه یک پارتیشن می تواند در عین ایجاد حریم خصوصی فضا را باز بگذارد و در عین حال آن فضا را از فضای اصلی خانه جدا نکند.

ترندهای دکوراسیون ۲۰۲۱

فضای اداری

در شرایط پاندمی و قرنطینه کار در خانه برای بیشتر مردم تبدیل به یک نیاز شده است و تمایل بیشتری نسبت به دفتر کار خانگی پیدا کرده اند. قبلاً مردم هر از گاهی بر روی پیشخوان (اپن) آشپزخانه یا گوشه ای از اتاق های دیگر کار می کردند اما اکنون آنها به دنبال ایجاد یک فضای اختصاصی برای یک دفتر کار خانگی هستند که به طور کامل در آن کار کنند. مردم در حال حاضر به دنبال این هستند که در دفتر کار خانگی خود احساس آرامش کنند به همین دلیل نوع طراحی و چیدمان خانه ها به طور اساسی در حال تغییر است. در دفتر کار خانگی فضای مجزایی برای کار وجود دارد و در پایان ساعت کاری شخص از آن محیط خارج شده و به قسمت محیط خانوادگی می رود. مشتریان و متقاضیان زیادی وجود دارند که در پی تغییر چیدمان و دکوراسیون خانه خود هستند تا خانه خود را تبدیل به دفتر کار خانگی کنند. توانایی فنی همراه با طراحی هوشمندانه نهایی ترین نیاز است مشتری ها می خواهند اتاقی هوشمند، قابل ارائه و بخشی کاملا متفاوت از بقیه خانه داشته باشند که در عین جدایی مجهز و بسیار کاربردی نیز باشد آنها می خواهند احساس متفاوتی داشته باشند و به طور همزمان زندگی و شغل خود را درکنار یکدیگر داشته باشند. امروزه طراحان به دنبال طراحی های ادغامی هستند برای مثال استفاده از یک کتابخانه که در صورت نیاز تبدیل به یک میز شود و عناصر دیگری نیز در خود داشته باشد و همچنین کیت های قابل حملی که به راحتی جمع شوند.

ترندهای دکوراسیون ۲۰۲۱
ترندهای دکوراسیون ۲۰۲۱

ایجاد پس زمینه برای جلسات کاری

جلسات مجازی اکنون به اندازه تماس های تلفنی معمول است و در نتیجه پس زمینه ای که برای جلسات خود تنظیم می کنید بسیار مهم است. امسال بسیاری از افراد در زمینه طراحی و ساخت پس زمینه جلسات مشغول به کار شده اند. استفاده از عناصری چون نور، رنگ، گل و گلدان و… همگی باعث می شوند تا فضایی شیک برای یک جلسه ایجاد شود و لذت بیشتری از دفتر کار خانگی خود ببرید. نورپردازی یکی از موارد مهم و تأثیرگذار در این زمینه است استفاده از چراغ های رومیزی و شلف های چراغ دار می تواند گزینه مناسبی برای نورپردازی بهتر باشند. استفاده از کتاب های مرتبط با زمینه کاری و تحصیلی فرد و یا استفاده از یک تابلوی هنری در پس زمینه می تواند زیبایی خاصی به محیط بدهد. استفاده از گل های تازه بر روی میز نیز حس تازگی و طراوت را در محیط به وجود می آورد.

ترندهای دکوراسیون ۲۰۲۱

زندگی آرام

امروزه با وجود مشغله و دردسرهای فراوانی که هر شخص دارد تمایل به سادگی و آرامش در افراد بسیار بیشتر شده است و همه به دنبال ایجاد فضایی ساده و روان هستند. استفاده از متریال های طبیعی و ارگانیک جایگزین مواد مصنوعی و براق شده است به طوری که هر چه مردم بیشتر با مواد ارگانیکی چون چوب های طبیعی و فلزات زندگی می کنند تمایل بیشتری برای استفاده از آنها پیدا می کنند. در حال حاظر مردم تمایل دارند وسایل کاربردی داشته باشند تا قیمتی و ارزشمند که همین امر تأثیر زیادی بر صنعت دکوراسیون و طراحی گذاشته است. استفاده از پارچه هایی نظیر جیر، پشم و بوکله در مبلمان باعث می شود حس آرامش و لطافت به فرد دست بدهد در این سبک چیدمان فرم عناصر خانه اهمیت زیادی پیدا می کند به طور مثال استفاده از مبل های منحنی شکل به چرخش حرکت چشم و روان بودن آن کمک می کند که همین امر باعث ایجاد آرامش روحی می شود. استفاده از رنگ های ملایمی چون خردلی، بژ، صورتی به عنوان رنگ اصلی و استفاده از رنگ های تندتر برای کوسن ها، فرش و صندلی ها باعث ایجاد گردش و چرخش نگاه در محیط می شود.

ترندهای دکوراسیون ۲۰۲۱
ترندهای دکوراسیون ۲۰۲۱

ترکیب فضای داخلی و خارجی

استفاده از فضای داخلی و خارجی خانه در کنار هم می تواند پیشنهاد خوبی باشد برای مثال استفاده از میز ناهارخوری در حیاط یا بالکن می تواند حس متفاوتی را برای شما به ارمغان بیاورد. استفاده از طراحی بیوفیلیک یا طبیعت گرا (آوردن محیط بیرون به داخل خانه) تأثیر چشمگیری بر سلامت جسم و روان هر شخص دارد برای مثال قرار دادن یک مبل در مقابل پنجره و یا ایجاد یک دیوار سبز و سرتاسر پوشیده از گیاه همگی به عنوان یک طراحی بیوفیک شناخته می شوند. ایجاد پنجره های بیشتر و استفاده از درهای کشویی به جای دیوار باعث می شود قسمت بیرونی بیشتر به قسمت داخلی خانه وارد شود و دسترسی به نور طبیعی نیز بیشتر شود همچنین در یک طراحی بیوفیلیک خوب باید تعادل نیز رعایت شود. دیگر دوران فقط یک میز و صندلی گذشته است مردم به دنبال به حداکثر رساندن فضای بیرونی خود با فضاهای اختصاصی برای صرف غذا، کار، استراحت و سرگرمی هستند.

ترندهای دکوراسیون ۲۰۲۱

ایجاد یک اتاق

وقتی می خواهید خانه را به قسمت های مختلفی تقسیم کنید ممکن است با موارد اذیت کننده ای چون نداشتن حریم خصوصی و آلودگی های صوتی ناشی از کارهای اعضای دیگر خانواده رو به رو شوید به همین دلیل با تقسیم بندی و ایجاد اتاق می توانید استفاده بهتری از فضای خود بکنید اما این را به خاطر داشته باشید برای ایجاد حریم خصوصی زیاده روی نکنید و فضای باز را قربانی قسمت بندی و فضاسازی خود نکنید. با قسمت بندی و چند منظوره کردن خانه خود می توانید سفر کوتاهی در خانه داشته باشید برای مثال بعد یا قبل از رفتن به محل کار خود به باشگاه بروید و برای استراحت بعد از کار به آشپزخانه رفته و نوشیدنی مورد علاقه خود را میل کنید. همانطور که می بینید پاندمی و قرنطینه در کنار سختی های خود نکات مثبتی نیز به همراه داشته است.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.