۶ ترفند برای تزیین میزهای کنار تخت یا پاتختی

43
۳
(۲)

۱۶پاتختی ها پتانسیل نهفته بسیاری برای تزیین دارند که معمولا از آن استفاده نمی شود و علی رغم کارکرد و زیباییشان بسیار مورد کم توجهی قرار گرفته اند. آنها بیشتر مواقع فضایی برای وسایل متفرقه هستند و آیتم های تزیینی به دست فراموشی سپرده شده اند. برای تزیین پاتختی روش ویژه و قانون خاصی وجود ندارد اما می توانید با استفاده از نکات تخصصی طراحی و دکوراسیون که در این مقاله آورده ایم از فضای پاتختی خود استفاده بهینه کنید.

تزیین پاتختی

۱. گروه سه تایی از آیتم های تزیینی

Tahn Scoon استایلیست و طراح داخلی اهل شهر بریزبنِ استرالیا می گوید: « برای تزیین پاتختی ها دوست دارم با گروه سه تایی از آیتم های تزیینی کار کنم. آیتم ها را به ترتیب قد از بلندترین آنها به کوتاه ترینشان می چینم. به عنوان مثال این گروه سه تایی می تواند گروهی متشکل از یک چراغ خواب بلند، یک گلدان کوتاه تر با گل های تزیینی در آن و یک ساعت کوکی کوچکتر باشد.»

تزیین پاتختی

۲. ارتفاع درست را انتخاب کنید

Tahn می گوید: « به عنوان یک قاعده کلی پاتختی شما باید هم ارتفاع با تشک تختتان باشد و ارتفاع چراغ خواب باید تقریبا به اندازه تاج تخت باشد. این ترکیب باعث می شود اتاق شما منظم تر به نظر برسد.»

تزیین پاتختی

۳. تزیین پاتختی باید کاربردی هم باشد

به یاد داشته باشید که بین کارایی، راحتی و زیبایی تعادل ایجاد کنید فرقی ندارد اتاق خواب اصلی یا اتاق مهمان را تزیین می کنید. Tahn اضافه می کند: « خوب است که پاتختی مجلل و زیبایی داشته باشید ولی همیشه فضاهایی خالی برای استفاده های کاربردی کنار بگذارید به طور مثال فضایی برای قرار دادن یک لیوان چای در نظر بگیرید.»

تزیین پاتختی

۴. فضا را روشن کنید

چراغ خواب ها معمولا از آیتم های اصلی تزیین پاتختی ها هستند Lisa Santamaria طراح دکوراسیون Santamaria Design معتقد است که درست انتخاب کردن چراغ خواب می تواند سبک اتاق خواب را تعریف کند.

Lisa می گوید: « امروزه بی نهایت چراغ خواب با پایه ها، حباب ها و کلاهک های مختلف برای انتخاب وجود دارد. از کلاهک های پارچه ای و چوبی گرفته تا چراغ خواب های شیشه ای و چراغ خواب های مینیمال.»

تزیین پاتختی

۵. گل های طبیعی را فراموش نکنید

Lisa معتقد است که داشتن یک عنصر طبیعی می تواند باعث ایجاد طراوت و نشاط در اتاق شود و به فضای اتاق روح ببخشد. یک گلدان کوچک از گل های تازه می تواند رنگ و رایحه خوشی را برای شما به ارمغان آورد و اتاقتان را زیباتر کند. به باغچه خانه تان سری بزنید از گل ها و شاخ و برگ ها استفاده کنید و به آسانی طبیعت را به درون خانه بیاورید.

تزیین پاتختی

۶. المان های شخصی را اضافه کنید

Lisa پیشنهاد می دهد چند کتاب به عنوان المان های شخصی روی پاتختی قرار دهید تا محیط اتاق را گرم تر و دلنشین تر کند. با استفاده از این جزئیات کوچک اتاقتان بدون آن که تصنعی به نظر برسد جلوه دیگری پیدا می کند. وی می گوید: « بیایید واقع بین باشیم چه کسی از خواندن یک کتابِ خوب قبل از خواب لذت نمی برد؟»

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۳ / ۵. تعداد نظرات: ۲

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.