۱۰ راه برای جا باز کردن در کمد های کوچک

87
۲.۳
(۳)

اگر به فکر خرید یک کمد اضافه برای اتاقتان هستید پیشنهاد می کنم کمی به آن فکر کنید و به جای هزینه اضافه از این ده راه برای طبقه بندی کمد و جا باز کردن در کمد کوچکتان استفاده کنید.

طبقه بندی کمدها

طبقه بندی کمد

۱. زیر لباس هایتان فضای اضافه ایجاد کنید

معمولا زیر لباس هایی که آویزان کردید فضای اضافه وجود دارد. با گذاشتن قفسه یا کشو در زیر آنها فضای بیشتری برای کفش ها، اکسسوری ها و وسایل خرده ریز مانند شال و روسری هایتان ایجاد کنید.

طبقه بندی کمد

۲. درهای کشویی نصب کنید

با نصب این درها دیگر نیازی نیست در طول کمد راه بروید. کمد همچنین به دو فضای مجزا تقسیم می شود. از آنجایی که این درها کشویی هستند و رو به بغل باز می شوند فضای زیادی برای طبقه بندی کمد ایجاد می کنند و همچنین در اتاقتان نیز فضای زیادی اشغال نمی کنند اشغال نمی کنند.

طبقه بندی کمد

۳. قفسه ها را بخش بندی کنید

ممکن است نخواهید بعضی وسایل روی قفسه ها کنار هم باشند. با طبقه بندی کمد و تقسیم بندی قفسه ها توسط یک تخته چوب یا چند سبد وسایلتان را در آن بگنجانید.

طبقه بندی کمد

۴. کمدتان را خانه تکانی کنید

قبل از طبقه بندی کمد اتاقتان آن را خانه تکانی کنید و لباس هایی را که نمی خواهید به دوستان یا خیریه ها ببخشید. سپس سعی کنید لباس ها را تا جای ممکن بالا آویزان کنید تا در پایین کمد فضای خالی داشته باشید.

طبقه بندی کمد

۵. اکسسوری ها را آویزان کنید

قلاب هایی که در آشپزخانه برای آویزان کردن اشیا استفاده می کنید را به در کمد چسبانده و اکسسوری ها، کیف ها یا شال ها و روسری هایتان را از آن آویزان کنید.

طبقه بندی کمد

۶. در بالای کمد فضا ایجاد کنید

اگر کمد مرتفعی دارید با اضافه کردن یک تخته چوب در بالای آن کلی فضای اضافه ایجاد کنید. از تخته ای استفاده کنید که بتوان زیر آن قلاب هایی برای آویزان کردن لباس اضافه کرد.

طبقه بندی کمد

۷. از جالباسی های عمودی استفاده کنید

همیشه جالباسی عمودی گوشه اتاق داشته باشید تا لباس های روزمره که از آنها بیشتر استفاده می شود را روی آنها آویزان کنید. همچنین می توان کت های پشمی یا لباس های بزرگ که نمی توان کنار دیگر لباس ها در کمد گذاشت را روی این جالباسی ها آویزان کنید.

طبقه بندی کمد

۸. کفش هایتان را دوباره مرتب کنید

کابوس هر دختری مرتب کردن کفش هایش است اما نگران نباشید. با قفسه های مکعبی شکل و قرار دادن کفش ها در جهت مخالف یکدیگر می توانید فضای بیشتری ایجاد کنید.

طبقه بندی کمد

۹. خلاق باشید

اگر روی دیوار فضای خالی دارید با استفاده از یک چوب معمولی و اضافه کردن تعدادی چوب لباسی یا قلاب به آن یک کمد کوچک دیگر روی دیوار داشته باشید. این راه حل هم کاربردی و هم بسیار خلاقانه و زیباست.

طبقه بندی کمد

۱۰. از کل فضای موجود استفاده کنید

باز هم دیوار های کنار کمد را از دست ندهید مخصوصا اگر به کفش خریدن اعتیاد دارید. میله های فلزی روی دیوار نصب کرده و کفش هایتان را از آنها آویزان کنید. با این کار دیوارتان هم مانند یک اثر هنری از کفش ها به نظر می رسد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۲.۳ / ۵. تعداد نظرات: ۳

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.