یازده پالت رنگ متفاوت برای یک اتاق نشیمن مدرن

294
۳.۵
(۲۶)

تا به حال شده است وارد یک خانه شوید و ترکیب رنگ ها در خانه بیش از حد معمول توجه شما را به خود جلب کند؟ طراح دکوراسیون در این خانه ها با وسواس و دقت زیادی رنگ‌ها را کنار هم قرار داده است تا دکوراسیونی ویژه برای ساکنین خانه طراحی کند.

احتمالا شما هم مانند من دغدغه ترکیب رنگها در دکوراسیون منزل را دارید و نمی‌دانید چگونه وسایل خانه را کنار هم بچینید تا رنگ‌ها جلوه بیشتری پیدا کنند. از آنجا که تمایل دارم دکوراسیون خانه را با سلیقه خودم تعیین و بهترین جا را برای وسایل پیدا کنم، سعی کردم از طراح‌های داخلی کمی اطلاعات برای اصول ترکیب رنگ جمع‌آوری کنم ولی تا رنگ‌ها و تاثیر آن‌ها در دکوراسیون خانه را به چشم نبینم، نمی‌توانم اصول استفاده از رنگ‌ها را در چیدمان خانه به خوبی درک کنم. یک راهکار مناسب این است که در خانه‌هایی با دکوراسیون متفاوت مهمان شویم و تاثیر ترکیب رنگ ها را در آن خانه بررسی کنیم. پس اگر شما هم می‌خواهید خودتان ترکیب رنگ را در خانه‌تان انتخاب کنید با من همراه شوید تا چند خانه با ترکیب رنگ متفاوت را از نزدیک ببینیم و به درک بهتری از تاثیر رنگ ها بر دکوراسیون داخلی برسیم.

۱. قهوه با خامه در یک روز بارانی

بی‌شک شما نیز استراحت در یک اتاق نشیمن مدرن در کنار خانواده خود به همراه یک کتاب رمان و یک فنجان چای یا قهوه را دوست دارید. پالت رنگی که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید از ترکیب رنگ‌های خنثی و گرم شامل قهوه‌ای، کرم و خاکستری تشکیل شده است.

مبل قهوه‌ای تیره با رنگ کرم و خاکستری کوسن‌ها هماهنگ است. فرش بلوطی رنگ نیز گرمای بیشتری به فضای اتاق نشیمن داده است و رنگ خاکستری روشن دیوار و نقاشی‌های آویخته شده بر روی آن هم، با طرح پارچه کوسن‌ها تناسب خوبی دارد.

ترکیب رنگ‌های خنثی و گرم

۲. الهام از رنگ زمین و آسمان در اتاق نشیمن

در این نوع اتاق نشیمن شاد و دلچسب، از رنگ های قهوه‌ای، فیروزه‌ای و سفید استفاده شده که یادآور زمین و آسمان است. تناژ روشن قهوه‌ای و فیروزه‌ای، یک ترکیب هارمونیک و عالی ایجاد می‌کنند. سایه‌های متفاوت قهوه‌ای روی دیوارها و کفپوش، گرمای مطبوعی به اتاق نشیمن می بخشد و انتخاب رنگ سفید برای میز و روکش مبلمان راحتی نیز موجب حفظ تعادل و روشنایی بیشتر فضا می‌شود.

ترکیب رنگ های قهوه‌ای، فیروزه‌ای و سفید

۳. سایه‌هایی از آرامش در شهر

اگر می خواهید بدانید که چگونه تک رنگ‌ها در کنار یکدیگر می‌توانند ترکیبی مناسب را به یک اتاق نشیمن فراهم کنند کافی است به تصویر روبرو نگاه کنید. این ترکیب رنگ ها در دکوراسیون منزل، پالت رنگی کاملا ساده‌ای دارد: یک فرش و مبل راحتی عاجی رنگ، میزها و دیوارهایی به رنگ قهوه‌ای مایل به خاکستری و لوازم تزئینی و جانبی بنفش. با این‌که سه نوع مختلف از ترکیب سایه‌های بنفش در بالش‌ها، اجزای هنری، پرده‌ها و لامپ به کار رفته اما اتاق نشیمن فضایی فوق‌العاده راحت و هماهنگ دارد.

دکوراسیون با تک رنگ ها

۴. سبک قدیمی هالیوودی و راحتی در سطح بالا

سایه‌های کم‌رنگی از آبی، کتانی و سفید، باعث زینت بخشیدن به این سبک از اتاق نشیمن می‌شوند. راز سبک قدیمی هالیوودی در جزییات لوکس و مجلل آن است. مبلمان راحتی مزین به گل‌میخ‌، بالش و کوسن‌های مخملی، میزهای آینه‌کاری شده، یک قالیچه سفید پرزدار و لوازم فلزی براق از جلوه‌های این سبک هستند.

اما چگونه می‌توان در یک اتاق نشیمن با رنگ‌های کم‌رنگ، مانع از سردی و رسمی شدن فضای اتاق شد؟ با استفاده از کفپوشی به رنگ قهوه‌ای تیره و دیوارهای حنایی رنگ، می‌توان به فضای یک اتاق نشیمن گرما بخشید.

سبک قدیمی هالیوودی در دکوراسیون

۵. با رنگ‌های پاییزی همه چیز خوب است

نارنجی تیره و طلایی، رنگ‌های مشابهی هستند که به خوبی با یکدیگر ترکیب می شوند و گرمای فوق العاده ای در اتاق نشیمن پدید می آورند. همچنین به منظور افزایش هماهنگی، می‌توانید از ترکیب رنگهای پرتغالی و نارنجی مایل به قهوه‌ای، در کوسن و فرش اتاق نشیمن خود استفاده کنید. یک مبل راحتی و یک صندلی دوست‌داشتنی در تناژ بلوطی و خنثی نیز می‌توانند به چشم‌های شما آرامش و استراحت بدهند و در اتاق نشیمن، تعادل ایجاد کنند. حالا که صحبت از پاییز و رنگ‌های گرم پاییزی شد بد نیست درباره مکمل رنگ نارنجی و اصول ترکیب رنگ با نارنجی بیشتر بخوانید.

دکوراسیون با رنگ های پاییزی

۶. سبز بیدی، تا ابد بی‌نظیر و زیبا

چند ترکیب‌ رنگی ظریف و بی‌نظیر از سبز بیدی و قهوه‌ای تیره وجود دارد که شما می‌توانید از آن‌ها در جای جای منزل خود استفاده کنید. در این سبک، در اتاق نشیمن تنالیته‌هایی از هر دو رنگ سبب ایجاد انرژی ملایم و آرام‌بخش می‌شود. صندلی‌ها و دیوارهای به رنگ سبز روشن، کنتراست لذت‌بخشی در ترکیب با رنگ قهوه‌ای میز ایجاد می‌کنند. همچنین کوسن های ساتنی گلدار جلوه‌ بصری زیبایی ایجاد می‌کنند و یک فرش بژ نسبتا خنثی نیز مانند یک چمنزار اتاق نشیمن را در بر می‌گیرد.

ترکیب سبز و قهوه ای در دکوراسیون

۷. از عناصر مدرن استفاده کنید

این اتاق نشیمن خوشمزه را تصور کنید، اتاقی با ترکیب رنگ بستنی ایتالیایی، شکلات، وانیل و توت‌فرنگی. دیوارهای این اتاق با تناژ رنگ شکلاتی و بژ، احساس راحتی را به افراد القا می‌کند. کوسن‌های صورتی، میز طلایی و یک آباژور نیز فضایی دلفریب را به اتاق نشیمن می‌دهند. کوسن‌های طرح لئوپارد (پلنگی)، در واقع جزء عناصر خنثی دکوراسیون هستند که مکمل هر رنگی می‌شوند. تابلوهای سیاه و سفید نیز با این فضا کنتراست جالبی ایجاد می‌کنند.

رنگ های مدرن در دکوراسیون

۸. گل‌های رز در سایه روشنی آرام

صمیمی، امیدوار و آرام. این‌ها کلماتی هستند که پس از دیدن این اتاق نشیمن ممکن است از ذهن شما بگذرد. دیوارها، کف و فرش‌ دارای سایه‌ای آرامش‌بخش از خاکستری هستند. رنگ صورتی کوسن ها و گل‌ها نیز تناسب خوبی با قسمت های آبی و خاکستری دارند. رنگ سفید میزهای عسلی همانند یک نقطه کانونی توجه افراد را به خود جلب می‌کند و تابلوهای سیاه و سفید نیز به دیوارهای تک رنگ خاکستری جان بخشیده‌اند.

صورتی در دکوراسیون داخلی

۹. سبک ساحل ماسه‌ای و شیشه‌ای، سبکی آرامش‌بخش

رنگ شنی از خانواده بژ روشن، باعث ایجاد حسی فوق‌العاده راحت در فضای اتاق نشیمن مدرن می‌شود. به این نکته توجه کنید که اگر ترکیب رنگ‌های دیوار، فرش، مبلمان و میز قهوه همگی در یک مایه رنگی باشند، ترکیبی کاملا هماهنگ و لطیف می‌سازند. تقابل رنگ سبز دریایی و عناصر سفید رنگ بسیار جالب است. به عنوان مثال می‌توانید این دو رنگ را در قالب کوسن‌ها و رنگ تابلوهای روی دیوار استفاده کنید.

ترکیب رنگ شنی در دکوراسیون داخلی

۱۰. انعکاسی گرم در بعدازظهری طلایی

استفاده از رنگ‌هایی با تن طلایی و گرم، حس خوشامدگویی دارد و مهمانان را به نشستن دعوت می‌کند تا از گفتگویی خوب و صمیمی لذت ببرند. رنگ طلایی روشن روی دیوار باعث احساس آرامش می‌شود. قالیچه راه راه در ترکیبی از چندین تن طلایی روشن مثل کاراملی، توپاز (یاقوت زرد) و گندمی، اتاق نشیمن را صمیمی‌تر می‌کند. صندلی‌های مخملی قهوه‌ای تیره نیز مانع از یکنواخت شدن رنگ‌های طلایی می‌شوند و حالتی رسمی و جذاب به فضا می‌بخشند.

رنگ های طلایی برای دکوراسیون

۱۱. ظرافت سبک ساحلی برای تعطیلاتی آرام

این ترکیب رنگها برای دکوراسیون منزل، حس یک تعطیلات تابستانی طولانی را القا می‌کند. ترکیب تناژهای مختلف رنگ آبی بر روی دیوارها، پرده‌ها و مبلمان موجب طراوت و آرامش فضای اتاق نشیمن می شوند. همچنین قالیچه کتان و میز و مبلمانی به رنگ کرم زمینه‌ای لطیف در پس رنگ‌های آبی ایجاد می‌کنند. صندلی‌های حصیری طلایی رنگ و یک آینه نیز گرمابخش محیط هستند و از یکنواختی رنگ‌ها جلوگیری می‌کنند.

اگر طرفدار رنگ آبی در دکوراسیون داخلی خانه هستید ولی از ترکیب رنگ های دیگر با آبی در خانه کمی می ترسید، پیشنهاد می کنم با مکمل های رنگ آبی آشنا شوید تا ترکیب زیباتری از ابی در خانه داشته باشید.

سبک ساحلی در دکوراسیون داخلی

رنگ‌ها را برای خانه ای متفاوت با هم ترکیب کنید

در بالا ۱۱ خانه متفاوت را از نظر ترکیب رنگها برای دکوراسیون منزل بررسی کردیم و احتمالا رنگهایی که در ذهن برای خانه خود ترکیب کرده بودید را به صورت ملموس در محیطی واقعی مشاهده کردید. اما یک خانه فقط شامل پذیرایی نیست و اتاقخواب و آشپزخانه هم به رنگ احتیاج دارند. حالا که تصمیم قطعی برای ترکیب رنگ پذیرایی خانه گرفته اید، پیشنهاد می کنم به مطلب ۸ روش برای رنگی کردن اتاق خواب سر بزنید تا اصول ترکیب رنگ در اتاق خواب را هم بررسی کنید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۳.۵ / ۵. تعداد نظرات: ۲۶

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.