گران‌ترین مبل‌های راحتی دنیا را بشناسید

130
۲.۸
(۱۶)
مبل راحتی Lockheed Lounge، گران‌ترین مبل راحتی جهان
مبل راحتی Lockheed Lounge، گران‌ترین مبل راحتی جهان

مبل راحتی Lockheed Lounge، قیمت ۳.۷ میلیون دلار

مبل راحتی Lockheed Lounge با قیمت ۳.۷ میلیون دلار توسط طراحی استرالیایی به نام مارک نیوسان (Marc Newson) ساخته شده و به عنوان گران‌ترین مبل راحتی جهان شناخته می‌شود. در این محصول از آلومینیوم و فایبرگلاس استفاده شده و نام آن از یکی از موزیک ویدئوهای مدونا خواننده مشهور آمریکایی الهام گرفته شده است. مبل راحتی Lockheed Lounge آخرین بار در یک حراجی در سال ۲۰۱۵ به قیمت ۳.۷ میلیون دلار فروخته شد.

مبل راحتی D طرحی از رون آراد (Ron Arad)، قیمت 409 هزار دلار

مبل راحتی D طرحی از رون آراد (Ron Arad)، قیمت ۴۰۹ هزار دلار

مبل راحتی D، قیمت ۴۰۹ هزار دلار

این مبل راحتی دو نفره در سال ۱۹۹۵ توسط طراحی به نام رون آراد (Ron Arad) ساخته شد. بدنه این مبل با فولاد ضد زنگ آینه‌ای پوشانده شده و بیش از آنکه به عنوان یک قطعه از مبلمان کاربرد داشته باشد به عنوان یک اثر هنری شناخته می‌شود. مبل راحتی D آخرین بار به قیمت ۴۰۹ هزار دلار فروخته شده و از سال ۲۰۰۹ تاکنون نیز در موزه هنرهای مدرن نیویورک MoMA نگهداری می‌شود.

مبل راحتی Onyx طرحی از پیر گیمبرگز (Pierre Gimbergues) و کمپانی پژو، قیمت 185 هزار دلار

مبل راحتی Onyx طرحی از پیر گیمبرگز (Pierre Gimbergues) و کمپانی پژو، قیمت ۱۸۵ هزار دلار

مبل راحتی Onyx، قیمت ۱۸۵ هزار دلار

کمپانی پژو پس از رونمایی از خودروی فیبر کربنی Onyx با کمک طراحی به نام پیر گیمبرگز (Pierre Gimbergues) تصمیم به ساخت یک مبل راحتی با همین نام گرفت. مبل Onyx از فیبر کربن لاکدار و سنگ گدازه آتشفشانی Volvic ساخته شده است. این مبل راحتی حدود ۳ متر طول دارد و نخستین بار در سال ۲۰۱۴ در هفته طراحی میلان در معرض بازدید عموم قرار گرفت.

مبل راحتی الماس طرحی از کمپانی مبلمان فرانسوی Plume Blanche ، قیمت 184 هزار دلار

مبل راحتی الماس طرحی از کمپانی مبلمان فرانسوی Plume Blanche ، قیمت ۱۸۴ هزار دلار

مبل راحتی الماس، قیمت ۱۸۴ هزار دلار

مبل راحتی الماس در کمپانی طراحی مبلمان فرانسوی Plume Blanche به تعداد محدود طراحی و ساخته شده است. این مبل از روکش چرمی و چوب ماهون ساخته شده و تنها ۵۰ نسخه از آن تولید گشته است.

مبل راحتی مایکل جکسون، قیمت 73 هزار دلار

مبل راحتی مایکل جکسون، قیمت ۷۳ هزار دلار

مبل راحتی مایکل جکسون، ۷۳ هزار دلار

این مبل راحتی ۹ نفره از چوب solid و پارچه مخمل ساخته شده و در بدنه آن طلای ۲۴ عیار نیز به کار رفته است. طراحی این مبل توسط Giovanni Maria Malerba صورت گرفته و ساخت آن نیز بر عهده کمپانی ایتالیایی Colombostile بوده است. از این مبل راحتی در فیلم مستند Michael Jackson’s This Is It نیز استفاده شد. این فیلم مستند شامل صحنه‌هایی از تمرینات مایکل جکسون خواننده مشهور آمریکایی است.

مبل راحتی poltrona Frau Kennedee، قیمت 21 هزار دلار

مبل راحتی poltrona Frau Kennedee، قیمت ۲۱ هزار دلار

مبل راحتی poltrona Frau Kennedee، قیمت ۲۱ هزار دلار

مبل راحتی Kennedee شامل یک کاناپه و یک اتومن است و در سال ۲۰۰۶ توسط کمپانی Poltrona Frau ساخته شده است. این محصول ظریف و زیبا با پایه‌های فلزی و چرم دست‌دوز خود توسط طراح مبلمان مشهور، ژان ماری ماسود (Jean-Marie Massaud) طراحی شده است و نزدیک به ۲۱ هزار دلار قیمت دارد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۲.۸ / ۵. تعداد نظرات: ۱۶

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.