کنسول مناسب برای راهروهای کوچک

89
۰
(۰)

اگر فضای کوچکی در ورودی منزلتان دارید اصلا نگران نباشید با دنبال کردن ادامه این مطلب می توانید ایده های خوبی برای داشتن یک کنسول در دکوراسیون راهروی کوچک خود بگیرید.

کنسول در دکوراسیون

رادیاتور را قاب کنید

در بعضی از راهروهای باریک رادیاتور قرار دارد که با ساخت یک قاب چوبی دور آن می توان یک کنسول کوچک داشت. این کنسول به اندازه چند وسیله تزیینی و یک گلدان جا دارد. حتی می توان یک آیینه بزرگ بالای آن نصب کرد تا نور را منعکس کند و راهروی خانه را بزرگتر جلوه دهد.

کنسول در دکوراسیون

همه چیز را با هم ست کنید

می توان برای قاب کردن رادیاتور از یک میز باریک نیز استفاده کرد. می توانید رنگ آن را به گونه ای انتخاب کنید که با فضای کلی راهرو یکی باشد. با این روش کنسول یک مورد اضافی به نظر نمی رسد. اگر رویه میز به شکل سنگ مرمر باشد به راحتی با همه چیز هماهنگ می شود.

کنسول در دکوراسیون

کمی هیجان چاشنی کار کنید

احتمالا شما هم دوست دارید در فضاهای کوچکی مانند راهرو به سراغ تن های رنگی سبک و نقوش ساده بروید تا فضا بازتر به نظر برسد. با این که این راه درست است اما اضافه کردن کمی هیجان هم فضا بسیار جالب می شود. می توان از نقوش کاغذ دیواری الهام گرفت و یک اثر هنری با همان طرح روی کنسول ایجاد کرد همچنین گذاشتن یک آیینه بلند در کنار کنسول باعث خطای چشم شده و فضا بزرگتر به نظر می رسد.

کنسول در دکوراسیون

مستطیل را انتخاب کنید

در یک راهروی مستطیلی چه بهتر که از یک کنسول مستطیلی شکل نیز استفاده شود. جایگذاری این کنسول ها راحت بوده و مقدار زیادی هم فضا برای چیدن وسایل دارند. در این مورد حتی می توانید با کمی گشت و گذار یک میز دست دوم خوب پیدا کنید.

کنسول در دکوراسیون

کنسول را با قفسه ترکیب کنید

اگر دنبال چند قفسه و کشوی اضافی برای وسایلتان هستید یک کنسول کشودار تهیه کنید. از سطح کشو می توان به عنوان یک کنسول استفاده کرد و وسایل تزیینی یا آیینه را روی آن گذاشت در عین حال کلی هم فضای اضافه برای انبار کردن وسایل دارید.

کنسول در دکوراسیون

از خطوط لوکس استفاده کنید

از کنسول هایی با پایه ها و خطوط باریک استفاده کنید. این کنسول ها در عین این که فضای زیادی اشغال نمی کنند ظاهر لوکسی نیز به راهروی شما می دهند.

کنسول در دکوراسیون

کنسول را به رنگ دیوار انتخاب کنید

با این کار گویی کنسول در دیوار پشت سرش محو شده و به نظر می رسد فضایی اشغال نکرده است. حتی برای بهتر شدن کار می توان وسایل تزیینی روی کنسول را هم به رنگ دیوار انتخاب کرد.

کنسول در دکوراسیون

از منحنی ها استفاده کنید

با استفاده از یک کنسول انحنادار دیگر ترسی از برخورد به گوشه های تیز میز ندارید. معمولا مدل های نیم دایره ای مناسب هستند زیرا فضای زیادی اشغال نمی کنند. همچنین این کنسول ها به دلیل حالت قدیمی که دارند یک احساس راحتی به خانه می بخشند.

کنسول در دکوراسیون

کنسول را به پله ها بچسبانید

آخرین ایده قرار دادن کنسول در دکوراسیون این است که اگر کنار در یا راهرو فضای کافی ندارید یک کنسول کوچک را تا جای ممکن کنار راه پله ها بچسبانید. رنگ کنسول را می توان هماهنگ یا حتی متضاد پله ها انتخاب کرد. در هر صورت جلوه جالبی  به پله ها می دهد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.