کافی شاپ Raval

0 21
۳
(۲)

این کافی شاپ پر از چوب های با انحنا و قوس های ظریف است.کافی شاپ Raval پاسخ قرن ۲۱ به طراحی هنر نو اسپانیایی است.این اثر زاییده افکار آشپز مشهور کانادا Grant van Gameren و Robin Goodfellow است.

بعد از موفقیت کافی شاپ ایزابل، van Gameren اهداف بلند پروازانه ای را برای هدف بعدی خود تعیین کرد که آن ایجاد اثری هنری بود.

تیم طراحی روی مفهومی از طراحی کار کرد که بتواند فضاهای تجاری را به یک مجسمه سازی معماری با احساس تبدیل کند.با دقتی بیشتر چیزی که در این اثر دیده می شود مانند نوارهای ناگسستنی موجی چوب ماهون است.در این فضا موج ها و ناهمواری سطوح ،کاربران را به راحتی و ارتباط با فضا دعوت میکنند به گونه ای که به بخشی از فضای پر انحنای کافی شاپ تبدیل می شوند.

تیم طراحی کننده یک مدل دیجیتالی بسیار دقیق از فضا به منظور توسعه قطعات پیش ساخته ایجاد کرد که می توانست با کمترین اختلال مستقیما داخل فضای ساخته شده قرار بگیرد.

در حالی که Raval در حال معرفی سبک جدیدی از آشپزخانه در تورنتو است هدف اصلی دیگر آن بالا بردن ترکیب فضاها ی مختلف با یکدیگر در اینگونه مجموعه ها است.در این طرح تیم طراحی از نزدیک با مهندسان برای توسعه سیستم آکوستیک فعالیت کرد.

برای کسانی که وارد محیط کافی شاپ می شوند این محیط بسیار جذاب است و آن ها اعتقاد دارند با وارد شدن به این فضا گویی وارد دنیای دیگری شده اند.همچنین عابران هم سبک هنری کافی شاپ را تحسین می کنند.سطوح استیل مشبک فولادی برای پوشاندن مقابل و اطراف پنجره ها طراحی شده اند.

منبع:
http://www.contemporist.com/

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۳ / ۵. تعداد نظرات: ۲

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد