کابینت های کاربردی که دوستشان دارید

40
۵
(۱)
مرتب کردن ظرفشویی
مرتب کردن ظرفشویی

۵.برچسب روی ظروف

حواستان باشد روی بانکه‌ها برچسب بزنید، تشخیص نعناخشک از شیویدخشک با برچسب خیلی راحت‌تر از این است که در تک تک بانکه‌ها را باز کنید و بچشید یا ببویید.

۶.هماهنگی رنگ

اگر لوازم داخل کابینت‌ها طوری قرار گرفته باشند که هماهنگی رنگ‌ها رعایت شده باشد، دیگر شاهد شلختگی بصری آزاردهنده‌ای نخواهید بود.

بطری ها

بطری ها

۱۳.جعبه و قفسه

برای این که از افتادن بطری‌های داخل کابینت جلوگیری کنید، آنها را به پهلو روی هم درون جعبه و سبد قرار دهید و سبدها را در کابینت بچینید.

۱۴.تقسیم کننده

تقسیم کننده‌های داخل کشو برای پیدا کردن قاشق، چنگال، ملاقه و لوازمی که در آشپزی کارآیی دارند، به شما کمک می‌کند آشپزی آسانتری داشته باشید.

قفسه قوطی‌ها

قفسه قوطی‌ها

۱۹.نصب قلاب

داخل درهای کابینت‌ها برای نصب گیره و قلاب به منظور آویزان کردن اشیا و همچنین چسباندن عکس و دستورالعمل تهیه غذاها یا حتی تخته وایت برد قابل استفاده است.

۲۰.نصب آویز

در نهایت دقت کنید که با خلاقیت شخصی از هر سانتیمتر آشپزخانه و کابینت خود می‌توانید استفاده کنید. مثلا با نصب رخت‌آویز حمام و دستشویی می‌توانید اسپری‌ها را از در کابینت آویزان کنید.

درهای کابینت

درهای کابینت

۱۵.قفسه های مدولار

قفسه‌های قابل سرهم‌بندی شدن به شما کمک می‌کند از فضای داخل کابینت‌ استفاده بهتری داشته باشید و مجبور نباشید ظرف‌ها را روی همدیگر تلنبار کنید.

۱۶.قفسه مخصوص قوطی

اگر قوطی‌های مواد غذایی را در قفسه‌های مخصوصی که در تصویر آمده است، بچینید برای استفاده از آنها بسیار راحت خواهید بود. هنگام گذاشتن آنها در این قفسه توری شکل یادتان نرود که قوطی‌ها را به پهلو بخوابانید.

ظروف منظم

ظروف منظم

۱.کشوی متحرک

کشوهای متحرک اولین ایده برای سامان دادن به فضای داخل کابینت‌هاست. بی‌نظم قرار دادن ظروف به ویژه ظروف کوچک و شبیه به هم مثل انواع قالب‌های کیک پزی، داخل کابینت موجب شلختگی می‌شود؛ پس، با استفاده از کشوی متحرک داخل کابینت به آنها نظم بدهید.

۲.قفسه کشویی

اگر راحت نتوانید لوازم نظافت و شستشو را پیدا کنید، تمایل چندانی هم برای نظافت نخواهید داشت. پس بطرهای مواد شوینده را داخل یک قفسه جدا قرار دهید و اسفنج، حوله، اسکاچ و کیسه زباله را نیز تفکیک کنید و از قفسه‌های کشویی برای نگه داریشان استفاده کنید تا باز کردن این کابینت همیشه ترغیبتان کند به نظافت سطوح آشپزخانه.

استفاده بهینه

استفاده بهینه

۷.تقسیم کننده فلزی

از تقسیم کننده‌های فلزی استفاده کنید تا تخته‌های برش و تابه‌ها را به صورت مستقیم و ایستاده قرار دهید. در این صورت از فضای بالای کابینت هم می‌توانید برای گذاشتن لوازم دیگر بهره ببرید.

۸.پس زمینه طرح دار

استفاده از خطوط و طرح‌ها در دیواره داخلی کابینت به زیبایی آن می‌افزاید و حتی جلوه خاصی به نظم و ترتیب لوازم داخل کابینت می‌دهد. پس یک پس زمینه طرح دار متناسب با فرم ظروف، برای کابینت انتخاب کنید.

ظروف برچسب‌دار

ظروف برچسب‌دار

۳.استفاده از بانکه

مواد غذایی را داخل ظروف شیشه‌ای و پلاستیکی شفاف که بانکه نام دارند، قرار دهید تا هنگام نیاز به راحتی و سرعت به آنها دسترسی داشته باشید.

۴.قفسه گردان بانکه

اگر از آن دسته افرادی هستید که همه اقلام را از بسته‌بندی خارج می‌کنید و در ظرف‌های مختلف و متنوع می‌ریزید یا با همان بسته بندی‌ها، بدون نظم در کابینت قرار می‌دهید، بدانید که مشکل این کار فقط به هم ریختن نمای زیبای کابینت نیست. بلکه برداشتن و گذاشتن آن ها هم با مشکل روبرو خواهد شد. در حالی که با یک قفسه گردان کوچک به راحتی می‌توانید با چرخاندن صفحه، ظرف مورد احتیاج را بردارید.

قفسه فلزی

قفسه فلزی

۱۱.قفسه فلزی قابلمه

قفسه‌های فلزی مناسب برای داخل کابینت به شما اجازه می‌دهد اقلام مورد نیاز خود را راحتتر بچینید و آسانتر پیدا کنید. حتی می‌توانید از این قفسه‌ها برای قابلمه‌ها و ماهی‌تابه‌های بزرگ استفاده کنید.

۱۲.حائل عمودی

می‌توانید یک قسمت از کابینت را با کمک حائل عمودی به بخش‌های متعدد تقسیم کنید تا بشقاب‌ها را به صورت ایستاده قرار دهید و راحتتر از آنجا بیرون بیاورید. این حائل‌ها به ویژه وقتی که بشقاب‌ها بزرگتر از سطح کابینت هستند و نمی‌توان به صورت افقی قرارشان داد، به‌کار می‌آیند.

تخته‌های برش

تخته‌های برش

۹.قفسه تخته برش

برای نگهداشتن تخته‌های برش نیز می‌توانید قفسه فلزی کوچکی را روی دیواره داخلی کابینت پیچ و مهره کنید و به این ترتیب، فضای بیشتری برای لوازم دیگر ایجاد خواهد شد.

۱۰.قفسه درون کابینتی!

از آنجا که معمولا دوست دارید فضای کابینت‌ها بیشتر از آنچه که هست، باشد، می‌توانید چنین قفسه‌های فلزی ساده‌ای را درون کابینت بگذارید تا فضای زیر لیوان، فنجان یا کاسه را برای گذاشتن بشقاب‌ها به کار ببرید و از ارتفاع کابینت استفاده مفید داشته باشید.

میله‌های چوبی

میله‌های چوبی

۱۷.تقسیم بندی چوبی

قفسه‌های کشویی را می‌توانید با کمک میله‌های چوبی یا فلزی تقسیم‌بندی کنید تا فضا برای ظروف پلاستیکی ایجاد شود و همچنین می‌توانید متناسب با اندازه ظروف مختلف پلاستیکی آن فضا را تغییر دهید.

۱۸.کنج کابینتی

فراموش نکنید که می‌توانید از کابینت‌های مثلثی شکلی که در کنج آشپزخانه قرار می‌گیرند، استفاده بهینه داشته باشید. حتی می‌توانید ظروف زیبا و تزیینی را به عنوان دکور آنجا قرار دهید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۵ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.