چیدمان راهروی ورودی خانه و ایده هایی برای جذاب تر شدن آن

53
۰
(۰)

راهروها یکی از مهمترین قسمت های دکوراسیون داخلی خانه شما به حساب می آیند و باید چیدمان دکوراسیون این فضا به گونه ای با ذوق و سلیقه طراحی شود و حالت دعوت کنندگی داشته باشد تا تأثیر مثبتی بر روی مهمانان داشته باشد. در دکوراسیون فضای ورودی و راهروها معمولاً از عناصری مانند جاکفشی و جالباسی و کنسول و… استفاده می کنند که در این مطلب به بررسی آنها و نکات اساسی و ایده هایی برای چیدمان راهروی ورودی خانه خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

چیدمان راهروی ورودی خانه
چیدمان راهروی ورودی خانه

استفاده از لوستر در تزئین راهرو

نور یکی از عناصری است که در راهروی خانه‌ ها نقش کلیدی ایفا می‌ کند. بنابراین با یک نورپردازی زیبا به کمک نصب لوستر جلوه‌ زیبایی ایجاد کنید و به راهروی خانه خود زیبایی خاصی ببخشید. در این تصویر لوستر زیبایی که از سقف آویزان شده است و دو چراغ دیوارکوب در این راهروی ساده تغییر بزرگی ایجاد کرده است. به ترکیب این نورپردازی  با سایر اجزای به کار رفته در طراحی این راهرو نگاه کنید که چگونه گیرایی فضا را زیاد کرده است و توجهات را بیشتر معطوف به خود می‌ کند.

چیدمان راهروی ورودی خانه

استفاده از جالباسی در راهرو

معمولاً در راهروهای ورودی جالباسی و یا رخت‌ آویزهایی را قرار می‌ دهند تا افراد در بدو ورود بتوانند به‌ راحتی از آنها استفاده کنند. جالباسی‌ها همان عنصر مورداستفاده در خانه‌ ها هستند که پذیرای لباس‌ های شما می‌ شوند و از آشفتگی در راهروی خانه شما جلوگیری می کنند. به طور سنتی عادت داریم از جالباسی های دیواری یا داخل کمد استفاده کنیم ولی شاید جالب باشد بدانید بسیاری از طراحان ترجیح می دهند لباس ها بیشتر در معرض دید باشند و به شما توصیه می کنند از جالباسی هایی که چشمگیرتر هستند استفاده کنید. انتخاب یک جالباسی زیبا و منحصر به‌ فرد می‌ تواند توجه بیننده را نسبت به دکوراسیون داخلی خانه در بدو ورود تغییر دهد. این ترکیب بندی به خصوص برای خانه زوج های جوان می تواند بسیار زیبا باشد.

چیدمان راهروی ورودی خانه
چیدمان راهروی ورودی خانه

کاغذدیواری به کمک راهروها می‌آید

قابلیت کاغذدیواری‌ ها را به‌ عنوان یک گزینه تزئینی برای راهرو فراموش نکنید. برای تبدیل راهروی منزلتان از یک فضای تکراری و خسته‌ کننده به فضایی جذاب و متفاوت از کاغذدیواری‌ استفاده کنید. با وجود اینکه راهروها مسیر پر رفت و آمدی هستند اما افراد مایل نیستند که زمان زیادی در این فضاها بمانند درنتیجه شما به‌ راحتی می‌ توانید با جرأت زیاد طراحی دکوراسیون راهروها را انجام دهید. نکته‌ ای که می‌ توان یادآوری کرد این است که در انتخاب کاغذدیواری حتماً به مقیاس و نور راهروی خانه خود توجه داشته باشید.
چیدمان راهروی ورودی خانه

استفاده بهینه از راهروها به کمک سبدهای دیواری

یک ایده خوب دیگر برای راهروها قرار دادن قفسه‌ هایی برای نگهداری نامه‌ ها و بسته‌ های پستی و… است. شما می‌ توانید این سبدها را بالای کنسول راهروی خود قرار دهید و از آنها برای نگهداری وسایل خود استفاده کنید تا بتوانید اشیا را سازماندهی کنید. این کار یک فایده مهم دیگر هم دارد و آن این است که شما از تمام فضای موجود استفاده بهینه کرده‌ اید.

چیدمان راهروی ورودی خانه
چیدمان راهروی ورودی خانه

استفاده از تابلو در راهرو

با نصب یک یا چند تابلوی هنری چشمگیر به همراه یک نورپردازی ویژه فضایی خیره‌ کننده در راهروی منزلتان ایجاد کنید. سعی کنید از تابلوهای نقاشی یا چاپی استفاده کنید و  پیشنهاد می‌ کنیم که رنگ‌ آمیزی تابلو را متناسب با رنگ دیوار راهروی خانه انتخاب کنید. استفاده از یک قطعه هنری یکی از ایده‌ های دکوراسیون برای تزیین راهروها است تا یکنواختی از دیوارها گرفته شود.

چیدمان راهروی ورودی خانه

انتخاب یک فرش مناسب برای راهرو

استفاده از فرش‌ ها را در دکوراسیون ورودی خانه‌تان جدی بگیرید اضافه کردن یک فرش به فضای ورودی خانه شما می‌ تواند تأثیر مثبتی در بدو ورود مهمانان داشته باشد و روح تازه‌ ای به این قسمت از خانه شما ببخشد. در انتخاب فرش‌ راهروهای ورودی دقت کنید و فرش‌ هایی را انتخاب کنید که بدون پرز باشند تا به‌ راحتی بتوانید آنها را تمیز کنید. در صورتیکه فضای ورودی شما با اتاق نشیمنتان ادغام‌ شده است فرشی را انتخاب کنید که با چیدمان اتاق نشیمن همخوانی داشته باشد.

چیدمان راهروی ورودی خانه
چیدمان راهروی ورودی خانه

استفاده از آیینه در راهرو

استفاده از آینه‌ ها ایده‌ ای دیگر در تزئین راهرو است. معمولاً راهروی خانه‌ ها باریک هستند و برای بزرگتر نشان دادن فضا بهترین کار استفاده از آیینه است. آیینه در راهروی ورودی خانه نور را بیشتر می‌ کند، ورودی خانه را چشمگیرتر می‌ کند و آن را جذاب‌ تر نشان می‌ دهد. اگر نمی‌ توانید از آیینه‌ های پایه‌ دار استفاده کنید می‌ توانید این وظیفه را به آیینه‌ های دیواری بسپارید.

چیدمان راهروی ورودی خانه

استفاده از جاکفشی مناسب در راهرو

امروزه در چیدمان خانه‌ ها تمیز و مرتب نگه داشتن ورودی منزل بسیار مهم است. باید سعی کنید دکوراسیون فضای ورودی را به‌گونه‌ ای طراحی کنید که قرار دادن وسایل برای اعضای خانواده راحت باشد. استفاده از جاکفشی یکی از آن عناصر تزئینی است که می‌ تواند فضای راهروی شما را مرتب کند، سر و سامان دهد و در تمیز نگه داشتن ورودی خانه شما کمک بسیار زیادی بکند. در انتخاب جاکفشی سعی کنید که رنگ‌ آمیزی آن هماهنگ با دکوراسیون راهروی شما باشد تا یک فضاسازی زیبا و هماهنگ ایجاد کرده باشید.

چیدمان راهروی ورودی خانه
چیدمان راهروی ورودی خانه

استفاده از کنسول‌ در راهرو و ورودی خانه‌

یک میز کنسول زیبا می‌تواند یک نقطه کانونی در راهروی شما ایجاد کند و دکوراسیون آن را متفاوت کند. با قرار دادن کنسول‌ در راهرو شما با یک تیر دو نشان زده‌اید هم‌ مکان مناسبی برای قرار دادن گل و وسایل تزئینی پیدا کرده‌ اید که راهروی شما را زیباتر می‌ کند و هم‌ مکانی برای قرار دادن کلیدها، نامه‌ها و دستکش‌ های شما ایجاد شده است. به این صورت با قرار دادن کنسولی زیبا در راهرو جلوه‌ ای ویژه ایجاد کرده‌ اید و همچنین برای قرار دادن وسایل اضافی یک ایده خوب یافته اید.

چیدمان راهروی ورودی خانه

انتخاب رنگ مناسب برای راهرو

ایده دیگر برای جذاب کردن راهرو استفاده از رنگ‌ های زیبا است چرا که راهروی ورودی خانه‌ اولین فضایی است که مهمانان در بدو ورود در آن قرار می‌ گیرند پس با کمک رنگ‌ ها می‌ توانید ظاهر منحصر به‌ فرد و خیره‌ کننده‌ ای در ورودی خانه‌ خود ایجاد کنید. حضور رنگ‌ ها را در دکوراسیون داخلی خانه‌تان جدی بگیرید چرا که رنگ‌ ها می‌ توانند راهروی باریک و کوچک ورودی خانه شم ارا بزرگتر و زیباتر جلوه دهند. باکمی دقت و استفاده از خلاقیت به‌ راحتی می‌ توانید یک رنگ مناسب برای راهروی خود انتخاب کنید. رنگ راهرو را با توجه به سلیقه شخصی و دکوراسیون خانه خود انتخاب کنید. نکته دیگر که باید به آن اشاره‌ کنیم توجه به‌ اندازه و نور راهرو است که در انتخاب رنگ می‌ تواند تأثیر قابل‌توجهی داشته باشد.

همانطور که در این مطلب مشاهده نمودید به کارگیری نوآوری و خلاقیت در تزئین و دکوراسیون داخلی راهروهای منزل می‌ تواند منجر به ایجاد راهرویی شاد و جذاب گردد. شما همراهان عزیز می‌ توانید با استفاده از این ایده‌ ها برای چیدمان راهرو و ورودی خانه‌ تان الگوبرداری کنید و به یک طرح ایده آل در این مکان دست‌ یابید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.