چگونه لوستری با ابعاد مناسب انتخاب کنیم؟

72
۲.۴
(۸)

چگونه لوستری با ابعاد مناسب انتخاب کنیم؟چگونه لوستری با ابعاد مناسب انتخاب کنیم؟

برای یافتن ابعاد مناسب لوسترابتدا طول و عرض اتاق را برحسب فوت اندازه بگیرید و با هم جمع کنید (هر فوت معادل ۳۰ سانتیمتر است). حال واحد این حاصل جمع را از فوت به اینچ تغییر دهید. (هراینچ معادل ۴/۲۵ میلیمتر است). این بهترین قطر لوستر برای اتاق نشیمن یا اتاق خواب شماست. برای مثال حاصل جمع ابعاد اتاقی با ۳ متر طول (۱۰ فوت) و ۳.۵ متر عرض (۱۱.۶ فوت) ۲۱.۶ فوت می‌شود؛ بنابراین مناسب‌ترین لوستر برای اتاق نشیمن شما باید حدود ۵۴ سانتیمتر قطر داشته باشد. البته با توجه نوع دکوراسیون و ابعاد سایر وسایل موجود در اتاق می‌توان ۱۵ تا ۲۰ سانتیمتر به عدد محاسبه در بالا اضافه کرد.

عرض زیاد لوستر نسبت به پهنای میز ناهارخوری

عرض زیاد لوستر نسبت به پهنای میز ناهارخوری

معیار دیگری که هنگام انتخاب لوستر برای اتاق نشیمن باید مورد توجه قرار داد، پهنای میز ناهارخوری است. در واقع زمانی که دو عنصر دکوراتیو در نزدیکی هم‌دیگر قرار می‌گیرند، باید یکی از لوازم به لحاظ ابعاد کوچک‌تر باشد. در این صورت کنتراست بهتری ایجاد شده و چشم افراد به سمت وسیله بزرگ‌تر گرایش بیشتری پیدا می‌کند. پس بهتر است قطر لوستر بالای میز حدود ۳۰ سانتیمتر از پهنای میز کمتر باشد. این کار علاوه بر ایجاد تناسب میان دو عنصر نزدیک به هم، میزان روشنایی لوستر را نیز کنترل می‌کند.

ارتفاع مناسب لوستر از سقف اتاق نشیمن

ارتفاع مناسب لوستر از سقف اتاق نشیمن

اکنون که با نحوه محاسبه ابعاد لوستر آشنا شدید بهتر است کمی هم درباره نصب لوستر صحبت کنیم. به این منظور ابتدا ارتفاع سقف اتاق را اندازه بگیرید. برای یک اتاق نشیمن با ارتفاع کمتر از ۲.۵ متر، حداقل ارتفاع لوستر از سطح زمین باید ۱۵۰ سانتیمتر باشد (معادل ۶۰ اینچ). البته این اندازه با توجه به سبک دکوراسیون و میزان شلوغی دکوراسیون داخلی تا اندازه‌ای قابل تغییر است و می‌توان آن را تا ۱۶۵ سانتیمتر (۶۵ اینچ) نیز افزایش داد.

ارتفاع مناسب لوستر از سقف اتاق نشیمن

ارتفاع مناسب لوستر از سقف اتاق نشیمن

از سوی دیگر برای اتاق‌هایی با سقفی بالاتر از ۲.۵ متر به ازای هر ۳۰ سانتیمتر افزایش ارتفاع، باید ۵ سانتیمتر به ارتفاع لوستر نیز افزوده شود. بنابراین در یک اتاق با سقفی به ارتفاع ۳ متر، لوستر باید ۱۶۲ تا ۱۷۷ سانتیمتر از زمین فاصله داشته باشد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۲.۴ / ۵. تعداد نظرات: ۸

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.