چگونه فضای نشیمن یا اتاق خواب را بزرگ‌تر جلوه دهیم؟

8
۰
(۰)
استفاده از آینه برای بزرگ تر جلوه دادن اتاق نشیمن
استفاده از آینه برای بزرگ تر جلوه دادن اتاق نشیمن

بی نظمی ممنوع، آینه را دریابید

جلوگیری از ایجاد بی‌نظمی و استفاده از آینه دو شیوه‌ای است که مدت‌هاست به‌عنوان راه‌هایی برای بزرگ‌تر جلوه دادن فضای اتاق نشیمن یا اتاق خواب مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اما آیا روش‌های دیگری هم وجود دارند؟

استفاده از تعداد کمی مبلمان بزرگ در اتاق نشیمن کوچک

استفاده از تعداد کمی مبلمان بزرگ در اتاق نشیمن کوچک

پرهیز از مبلمان های کوچک اما پر تعداد

اگر کمی به منازل امروزی نگاه کنید درمی‌یابید که با وجود برقراری نظم در آنها باز هم فضای خانه بزرگ به نظر نمی‌رسد. در حقیقت هیچ چیز به‌اندازه وسایل کوچک و زیاد، باعث کوچک جلوه دادن فضای نشیمن یا اتاق خواب نمی‌شود. شاید متناقض به نظر رسد اما شما با تعداد کمی قطعات مبلمان بزرگ احساس راحتی بیشتری در منزل خود خواهید کرد تا با قطعات بی‌شمار اما کوچک. بسیاری از این لوازم کوچک چندان قابل استفاده نیستند و اگر خوب به آنها توجه کنید درمی‌یابید که جز ایجاد مانعی برای رفت و آمد استفاده چندانی هم در مهمانی‌ها ندارد و اغلب در دورهمی ها برای افزایش فضای نشیمن به گوشه‌ها یا به خارج از اتاق هدایت می‌شوند.

یک فرش ساده با ابعاد مناسب در یک اتاق خواب کوچک

یک فرش ساده با ابعاد مناسب در یک اتاق خواب کوچک

اهمیت کفپوش و فرش

افزون بر این، هیچ چیز هم به‌اندازه پهن کردن یک فرش پر نقش و نگار و بزرگ باعث گرفتگی یک اتاق نمی‌شود. در واقع ساکنین منازل کوچک باید یاد بگیرند که تغییرات کوچک، تأثیرات بزرگی به همراه می‌آورد. اگر هم مایلید از فرش های پر نقش و نگار استفاده کنید حتما رنگ روشن انتخاب کنید و اندازه فرش را کوچک در نظر بگیرید.

تاثیر نور طبیعی و رنگ های روشن در بزرگ جلوه دادن اتاق خواب کوچک

تاثیر نور طبیعی و رنگ های روشن در بزرگ جلوه دادن اتاق خواب کوچک

نور و باز هم نور

ایده دیگری که موجب بزرگ‌تر جلوه دادن اتاق خواب یا اتاق نشیمن می‌شود استفاده از نور طبیعی برای روشنایی و رنگ‌های روشن و بازتاب‌دهنده برای دیوارها و وسایل است. اگر دسترسی به نور طبیعی ندارید با استفاده مناسب از نورپردازی سعی کنید این نقص را جبران کنید. همچنین، لزومی ندارد که دیوارهای اتاق‌های کوچک را صرفاً به این دلیل که باعث کاهش عمق فضا می‌شوند، ساده و یکنواخت به حال خود رها کنید. بلکه تنها کافی است همانند قطعات مبلمان از قاب‌هایی با ابعاد بزرگ اما تعداد کم کمک بگیرید. این قاب ها اگر به درستی انتخاب شوند تاثیر زیادی در نمایش ابعاد اتاق نخواهند داشت.

تختخواب با کف متحرک کمجا چوب

تختخواب با کف متحرک کمجا چوب

فضاهای ذخیره سازی

ظاهراً ما برای بزرگ‌تر جلوه دادن یک فضا به سه چیز نیاز داریم: ذخیره‌سازی، ذخیره‌سازی و ذخیره‌سازی! فضاهای ذخیره سازی تنها به کمد و کشو محدود نمی شود. درعین حال می توان کمد و کشو را هم با استفاده از تجهیزات مختلف به فضای قابل تری برای ذخیره سازی بدل کرد که لازم است در فضاهای کوچک حتما این کار را بکنید. استفاده از مبلمان هایی که به شما امکان ذخیره سازی می دهند هم می توانند کمک بزرگی به جلوگیری از شلوغی و ایجاد نظم در منزل باشند. پس هنگام خرید تا حد امکان از این نوع مبلمان که امروزه در دسترس هم هست استفاده کنید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.