چگونه در زمستان خانه‌ای گرم و دلچسب داشته باشیم؟

12
۰
(۰)
استفاده از پتو در دکوراسیون
استفاده از پتو در دکوراسیون

۱.استفاده از پتو در دکوراسیون

پتو به خوبی می‌تواند حال و هوایی زمستانی به دکوراسیون منزل شما ببخشد. پتوهایی که بیشتر به نام مسافرتی شناخته می‌شوند، ضخامتی کم و تنوع رنگی بی‌نظیر دارند و می‌توانند به عنوان روکش مبلمان و صندلی‌ها مورد استفاده قرار گیرند. این پتوها اگر به رنگ‌های گرم نظیر نارنجی، زرد و قرمز باشند احساس گرمای بیشتری را به فرد القا می‌کنند.

گرما را نقطه کانونی دکوراسیون داخلی کنید

گرما را نقطه کانونی دکوراسیون داخلی کنید

۲.گرما را نقطه کانونی دکوراسیون داخلی کنید

در صورت امکان، چیدمان مبلمان در فصول سرد و گرم سال باید کمی متفاوت باشد. در گذشته کرسی‌ها در فصل زمستان به کانونی برای جمع شدن اعضای خانواده تبدیل می‌شدند. این نقش بعدها بر عهده بخاری بوده و اکنون در برخی منازل این وظیفه بر دوش شومینه‌ها قرار گرفته است. شومینه‌های امروزی با ظاهر زیبای خود، می‌توانند در فصول سرد به عنوان نقطه کانونی برای چینش مبلمان استفاده شوند و حس و حالی گرم‌تر به دکوراسیون داخلی منزل شما ببخشند.

رو میزی را فراموش نکنید

رو میزی را فراموش نکنید

۳.رومیزی را فراموش نکنید

یک دکوراسیون گرم و دلچسب قرار نیست برای شما پرهزینه باشد. بلکه تنها کافی است به برخی عناصر دکوراسیون داخلی پوشش‌هایی اضافه کنید. اگر مبلمان با پتوهای نازک حس و حالی گرم و زمستانی پیدا می‌کنند، میز ناهارخوری نیز می‌تواند با یک رومیزی ساده از حالت سرد و بی‌روح قبلی خود خارج شود.

زمستان بدون فرش؟

زمستان بدون فرش؟

۴.زمستان بدون فرش؟

هیچ چیز در زمستان به اندازه قدم گذاشتن بر روی یک زمین سفت و سرد، آزار دهنده نیست. در دکوراسیون داخلی منازل امروزی فرش‌ها جای خود را به سنگ و سرامیک‌ها داده‌اند؛ اما اگر می‌خواهید در زمستان به شکلی واقعی و حتی به لحاظ بصری به خانه خود گرما ببخشید به فکر یک فرش مناسب باشید. خوشبختانه امروزه تنوع فرش‌ها به گونه‌ای است که حتی برای دکوراسیون‌های مدرن و مینیمال نیز گزینه‌های مناسب و مقرون به صرفه‌ای پیش روی شما خواهد بود.

پرده‌های ضخیم‌تر را آویزان کنید

پرده‌های ضخیم‌تر را آویزان کنید

۵.پرده‌های ضخیم‌تر را آویزان کنید

بد نیست که پرده‌ها را در زمستان و تابستان تعویض کنید. این کار هم مانع از کهنگی و فرسودگی پرده‌ها می‌شود و هم از یکنواختی و تکراری شدن فضا جلوگیری می‌کند. اما این تنها مزیت تعویض پرده‌ها نیست، نور طبیعی در زیبایی دکوراسیون داخلی نقش مهمی دارد اما در زمستان که بخش زیادی از شبانه روز در تاریکی و سرما سپری می‌شود، حفظ گرمای منزل اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. از این رو، در فصول سرد سال برای پنجره‌ها پرده‌هایی ضخیم و بلند در نظر بگیرید. پرده‌های ضخیم و بلند حتی به لحاظ بصری نیز حس گرما در زمستان را به دکوراسیون منزل می‌بخشند.

از الگوها استفاده کنید

از الگوها استفاده کنید

۶.از الگوها استفاده کنید

الگوها به طور کلی دکوراسیون داخلی را شلوغ‌تر جلوه می‌دهند و وقتی به رنگ‌هایی نظیر قرمز، نارنجی، زرد، قهوه‌ای روشن و کرم باشند فضاها گرم‌تر نشان خواهند داد. در نتیجه این طرح‌ها برای پرده، پتوها و رومیزی‌هایی که استفاده می‌کنیم مناسب‌تر هستند.

در پایان گفتنی است این موارد تنها چند نمونه از راهکارهایی است که می‌توان گرما را به گونه‌ای دیگر به خانه آورد. شما نیز با خلاقیت خود می‌توانید راه حل‌های دیگری برای گرم و صمیمی کردن محیط خانه در روزها و شب‌های سرد زمستانی پیدا کنید و ایده‌هایتان را با ما نیز در میان بگذارید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.