چگونه اتاق نشیمن مستطیل باریک را چیدمان کنیم؟

9
۱
(۱)
ایجاد مناطق جداگانه و مجزا در اتاق‌های نشیمن مستطیل و باریک
ایجاد مناطق جداگانه و مجزا در اتاق‌های نشیمن مستطیل و باریک

۱-ایجاد مناطق جداگانه و مجزا در اتاق‌های نشیمن مستطیل و باریک

معمولاً اتاق‌های مستطیل شکل و طولانی نعمتی هستند برای تغییر دکوراسیون، زیرا فضاهای بازی را برای چیدمان مبلمان‌ ایجاد می‌کنند. شما می‌توانید به جای داشتن یک اتاق نشیمن باریک، بدنما و بدون استفاده، یک اتاق نشیمن کوچک‌تری تشکیل دهید که دارای فضاهای مجزایی همانند فضای مطالعه، فضایی برای استراحت و یا حتی محلی برای صرف صبحانه در دل خود جای داده است.

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنی فضایی برای تماشای تلویزیون در این اتاق نشیمن مشخص شده است که شما می‌توانید این فضا را با قرار دادن یک مبل و یا یک کاناپه کوچک ایجاد کنید تا در فضا صرفه‌جویی شود. به علاوه در طرف دیگر اتاق طراح با قرار دادن قفسه‌های کتاب در اطراف دیوار یک فضای دنج و خلوتی هم برای مطالعه ایجاد کرده است. می‌توان این فضاها را با قرار دادن قالیچه، چراغ و یا رنگ‌های متفاوت از هم مجزا کرد.

چیدمان مبلمان به صورت S در اتاق‌های نشیمن مستطیل و باریک

چیدمان مبلمان به صورت S در اتاق‌های نشیمن مستطیل و باریک

۲-چیدمان مبلمان به صورت S در اتاق‌های نشیمن مستطیل و باریک

در صورت امکان سعی کنید از چیدمان تمامی مبلمان‌ در یک طرف دیوار اتاق نشیمن مستطیل و باریک اجتناب کنید. سعی کنید مبلمان‌ اتاق را همانند تصویر بالا به صورت S قرار دهید تا باعث ایجاد ترافیک در رفت ‌و آمد نشود. با این کار از ایجاد راهرو بلند و باریک در طرف دیگر اتاق که فقط یک راهرو مستقیم به نظر می‌رسد، جلوگیری کنید. با استفاده از این راهکار شما می‌توانید از فضای اتاق نشیمن باریک و بلند خود بیشترین استفاده را کنید.

 چیدمان مبلمان‌ها در عرض اتاق های نشیمن مستطیل و باریک

چیدمان مبلمان‌ها در عرض اتاق های نشیمن مستطیل و باریک

۳- چیدمان مبلمان‌ در عرض اتاق های نشیمن مستطیل و باریک

معمولاً در چیدمان اتاق‌های مستطیل و طولانی بهتر است، مبلمان‌ به صورت ضربدری و صلیبی‌ شکل چیده شوند که به صورت بصری در این چیدمان دیوارها به سمت جلو به نظر می‌رسند و اتاق بازتر و پهن‌تر دیده می‌شود. به جای قرار دادن یک مبل و یا یک کاناپه جلوی یک دیوار بلند و طولانی مبلمان‌ها را در عرض دیوار بچینید و این فضای بلند را به دو قسمت کوچک‌تر تبدیل کنید. با این روش دیوارها جلوتر نشان داده می‌شوند. در تصویر بالا همین ایده با قرار دادن میز کنسول پشت مبل و نصب قفسه کتاب در مقابل دیوار تکرار شده است.

چیدمان مبلمان‌ها در میانه اتاق‌های نشیمن مستطیل و باریک

چیدمان مبلمان‌ها در میانه اتاق‌های نشیمن مستطیل و باریک

۴- چیدمان مبلمان‌ در میانه اتاق‌های نشیمن مستطیل و باریک

فقط به این دلیل که اتاق نشیمن خانه شما بلند و طولانی است، به این معنا نیست شما باید همه اتاق را با مبلمان پر کنید. همانند تصویری که در بالا مشاهده می‌کنید، می‌توانید همه اثاثیه و مبلمان را در وسط اتاق قرار دهید و اطراف و کناره‌های اتاق را باز و خالی از مبلمان بگذارید اما به این معنی نیست که این فضا بدون استفاده شده است. این چیدمان برای اتاق‌های متقارن بسیار خوب و مناسب است. گاهی اوقات هم می‌توان مبلمان‌ را دور یک شومینه و یا یک پنجره قرار دهیم.

استفاده از مبلمان‌های L شکل در اتاق‌های نشیمن مستطیل و باریک

استفاده از مبلمان‌های L شکل در اتاق‌های نشیمن مستطیل و باریک

۵-استفاده از مبل L شکل در اتاق‌های نشیمن مستطیل و باریک

قرار دادن مبل L شکل در گوشه اتاق‌های مستطیل و بلند بهترین مدل مبلمان برای استفاده بیشتر از فضای اتاق است. همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید در چیدمان این اتاق از یک مبل L شکل استفاده کرده است که می‌توان آن را به صورت دیگر در اتاق قرار داد. به گوشه دیگر اتاق توجه کنید که طراح با قرار دادن دو صندلی و یک میز عسلی و یک میز کنسول دقیقاً همانند مبل L شکل که در طرف دیگر اتاق چیده شده تعادل را در چیدمان اتاق برقرار کرده است.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۱ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.