چه کار کنیم تا اتاق خواب کوچکمان زیبا شود ؟

161
۳.۳
(۱۵)

تاثیر نور طبیعی

نور طبیعی درخشانی و روشنایی خوبی به اتاق خواب می دهد سعی کنید در فضای کوچک نگهداری پنجره را حداقل انجام دهید برای حفظ حریم خصوصی اضافه کردن پرده ی غلتک ساده یا آویزان و پرده های از جنس حریر استفاده کنید . در صورت نبود نور طبیعی یک یا دو لامپ در قسمت های تاریک اتاق قرار دهید. در این عکس پنجره بزرگ و پرده از جنس حریر و یک آینه ی متوسط در کنار هم یک دکوراسیون عالی فضای اتاق کوچک را به یک فضای بزرگ نمایان کرده است .

k استفاده از نور طبیعی

از ترکیب رنگ کمک بگیرید

اگر زیاد دنبال دردسر نیستید، می‌توانید برای اضافه کردن رنگ به اتاق از لوازم جانبی و کارهای هنری رنگی کمک بگیرید.

از ترکیب رنگ کمک بگیرید

عمودی کردن اتاق خواب کوچک

عمودی کردن وسایل اتاق خواب با دکوراسیون مناسب زیبا شدن اتاق خواب و فضای زیادی را به شما می دهد و راهی عالی برای نگهداری چیزهای منظم است می توان از تخت خواب های دو طبقه به صورت عمودی اتاق از فضای بهینه استفاده کنید و برای زیباتر کردن از پرده های با چوب های سفید در دور تا دور تخت خواب استفاده کنید و از قفس های شناور بسیاری از کتاب ها و مجلات را نگه می دارد . سطل ها وسبد های کوچک ، آویزان در میله های مونتاژ ، فضای بیشتری برای موارد کوچک و متفرقه فراهم میکنند . و کمد و کتابخانه ی عمودی کمترین فضای اتاق شما را می گیرد.

استفاده از تابلو نقاشی بزرگ برای جذابیت بیشتر

استفاده از تابلو های نقاشی بزرگ می تواند حرکت زیرکانه باشد به مخاطب حسی می دهد که وارد اتاق خواب بزرگی شده است . اگر شما طرفدار پرو پا قرص هنر و تابلو های هنری هستید به جای استفاده از چندین تابلو ی کوچک از تابلو های بزرگ و خاص به کار ببرید . شما با استفاده از این ایده و دکوراسیون می توانید اتاق خود را به یک اتاق کلاسیک و هنری تبدیل کنید .

تابلو بالای تخت

از تمام فضای اتاق خواب برای خلق یک آثار مدرن استفاده کنید

آیا فضایی بلا استفاده در اتاق خواب خود دارید ؟ شما می توانید از این فضا استفاده ی بیشتری کنید و با طراحی زیبا به آن جان تازه می بخشد . من با استفاده از این ایده که اتاق خواب کوچکی دارم فضایی برای کتابخانه نداشتم در زیر میز تحریرم سبد دو طبقه ای قرار دادم و کتابخانه ای را در زیر میزم طراحی کردم و دسترسی راحت به کتاب هایم را دارم و فضای اتاق خواب من را نگرفته وبسیار زیبا و جالب شده است و پشت پنجره اتاق خوابم گلدان هایی را گذاشتم که فضای دلنشینی را در اتاق خواب به وجود آورده است . و شما میتوانید با استفاده از این ایده ها حداقل استفاده از فضا و یک اتاق زیبا و دوست داشتنی داشته باشید .

 

در دکوراسیون «هماهنگی» را رعایت کنیدهماهنگ بودن دکوراسیون

مثلاً در شکل بالا مشاهده می‌شود که بین بالش و روتختی و تابلوها و گل‌ها و دیگر اجزای اتاق هماهنگی وجود دارد و همین زیبایی آن را چندبرابر کرده است.

 

دفن کمد و میز خود

اگر لباس هایتان یا وسایل هایتان نیاز به فضا بیشتری دارد اما اتاق خوابتان فضای کوچکی است می توانید با استفاده از مهندسی مناسب و دکوراسیون خوب یک کمد داخلی ساخته شود و از حداقل فضا را استفاده کنید . در این عکس کمد کشویی درون دیوار ساخته شده که اصلا فضایی را نگرفته است و اتاق را بزرگتر کرده است .

استفاده از تمام فضای خانه

یک دیوار متفاوت

در یک اتاق خواب باریک می توان یک دیوار را به رنگ یا کاغذ دیواری متفاوت ایجاد کنید که به اتاق خوابتان زیبایی منحصر به فردی می دهد و در این عکس دیوار ها سفید هستند ولی یک دیوار کاغذ دیواری که زمینه سفیدی دارد و اشکال فانوس در آن وجود دارد به یک اتاقی که احساس یکپارچگی و دارای کیفی از شخصیت است ، پیوند می دهد .

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۳.۳ / ۵. تعداد نظرات: ۱۵

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.