چه چیزهایی برای هر اتاق نشیمن لازم است؟

50
۰
(۰)

نقش گیاهان طبیعی در اتاق نشیمن

به عنوان یک توصیه همیشگی دکوراسیون نقش گیاهان را در خانه فراموش نکنید. یک گیاه سبز و طبیعی مهم‌ترین چیزی است که هر اتاق نشیمن باید آن را داشته باشد. چه یک گلدان کوچک بر روی میز عسلی و چه یک گلدان بزرگ در کنار پنجره، هر مدلی که باشند به اتاق نشیمن شما حس خوب و تازگی می‌بخشند. بهار فصل مناسبی برای رنگ بخشیدن به خانه با سنبل، لاله، شمعدانی و پامچال است. گیاهان در هر سبک دکوراسیونی زیبای خاص خودشان را دارند تنها باید گیاه مناسب اتاق نشیمن خودتان را انتخاب کنید.

استفاده از گیاهان

قرار دادن یک وسیله شخصی در اتاق نشیمن

برای خلق دکوراسیون یک اتاق نشیمن زیبا و جذاب و در عین حال گرم، راحت و صمیمی ، باید اتاق را شخصی سازی کنید. چطور؟ با یک وسیله شخصی، اولین انتخاب برای این کار عکس خانوادگی است. این ایده همیشگی را اگر به شیوه‌ای جدید اجرا کنید، اتاق نشیمنتان را متفاوت می‌کند. اما چرا قرار دادن یک شیء که حال و هوایی شخصی داشته باشد لازم است؟ چون بدون توجه به این جزئیات کوچک اتاق نشیمن شما سرد و بی‌روح می‌شود و حس دعوت‌کنندگی کمتری برای مهمانان خانه شما ایجاد می‌کند.

وجود یک‌ میز جلو مبلی و چند میز عسلی در اتاق نشیمن

شاید در چیدمان دکوراسیون اتاق نشیمن میز جلو مبلی را به عنوان یک عنصر ثانویه در اتاق در نظر بگیرید و به میزهای کنارمبلی و عسلی اکتفا کنید و عناصر دیگر را جز مهم‌ترین و ضروری‌ترین وسایل اتاق بدانید؛ اگر چنین ذهنیتی دارید، بدانید که سخت در اشتباهید، میز جلومبلی یکی از عناصری است که به هیچ وجه نباید حذف شود. این میز جدا از کارکردش نقش مهم دیگری دارد و آن اینکه در طراحی دکوراسیون تمام وسایل پراکنده موجود در اتاق را به دور خود جمع می‌کند و نقش تکمیل کننده را در چیدمان اتاق نشیمن دارد و به لحاظ بصری تاثیر مهمی در احساس وحدت دکوراسیون دارد. از طرف دیگر میزهای کنارمبلی و عسلی هم برای نظم بخشیدن و قرار دادن ظروف و اشیاء مورد نیاز اتاق نشیمن به‌ویژه در میهمانی‌ها ضروری هستند.

جلومبلی

نقش شمع در اتاق نشیمن

حتی اگر روحیه رمانتیک و قصد عاشقانه کردن فضا را هم ندارید، باز هم خوب است که از شمع‌ها به عنوان تزئین در دکوراسیون اتاق نشیمن خود استفاده کنید تا فضا به ویژه در روزهایی که جشن نوروز است گرم‌تر و دل‌نشین‌تر باشد. اگر دوست دارید شمع‌ها حضوری کمرنگ داشته باشند، می‌توانید آن‌ها را به جای گذاشتن روی میزهای عسلی و جلومبلی، با توجه به سلیقه خود بر روی طاقچه، شومینه، یا حتی بر روی اپن آشپزخانه قرار دهید.

وجود کوسن و بالشهای راحت در اتاق نشیمن

همیشه در اتاق نشیمن خود چند کوسن خلاقانه داشته باشید. یکی از عناصری که در زیباتر کردن اتاق نشیمن تأثیر می‌گذارد، کوسن‌های نرم و راحت هستند. حتی اگر مبل راحتی دارید باز هم ممکن است مهمانانتان به پشتی اضافه نیاز داشته باشند، قرار دادن چند کوسن نرم و رنگی می‌تواند دکوراسیون اتاق نشیمن شما را زیباتر کند؛ البته فراموش نکنید رنگ کوسنی که انتخاب می‌کنید، با دکوراسیون اتاق نشیمن شما هماهنگ باشد.

استفاده از کوسن

مدیریت سیم‌ها و کابل‌های پشت تلویزیون در اتاق نشیمن

یکی از نامناسبترین مکان‌ها در اتاق نشیمن، پشت میز تلویزیون است و اولین چیزی که در هنگام تماشای تلویزیون به چشم می‌آید شلوغی سیم‌های رها شده است. از چیزهایی که وجودشان در هر اتاق نشیمن لازم است سازمان‌دهنده‌های کابل‌ها هستند. اگر سیم‌های خارج شده از دستگاه‌های صوتی و تصویری خود را مدیریت نکنید سیم‌ها در عرض مدت کوتاهی به هم گره می‌خورند و علاوه بر ظاهری نامناسب، طول عمرشان هم کم می‌شود. می‌توانید با خرید گیره‌های نگه‌دارنده سیم و کابل از فروشگاه‌های الکتریکی آنها را مدیریت کنید.

پنهان کردن کابل

ایجاد فضایی برای بازی‌های خانوادگی در اتاق نشیمن

گاهی اوقات انقدر درگیر کار و روزمرگی زندگی می‌شویم که خودمان را فراموش می‌کنیم؛ حال اینکه به راحتی با یک تفریح ساده در خانه می‌توانیم حال و هوای خودمان را عوض کنیم. شیوه کلاسیکش این است که با قرار دادن یک میز کوچک شطرنج در گوشه اتاق نشیمن، فضای دورهمی ایجاد کنیم و از بودن در کنار خانواده و میهمانان لذت ببریم. اما می‌توانید به ایده‌های امروزی‌تر و مدرن‌تر هم فکر کنید. مثلا یک میز کوتاه که رویش چند دست بازی‌های تخته‌ای (گیم برد) یا بازی‌های فکری، یا کاغذ و خودکار قرار گرفته مناسب عید دیدنی‌هاییست که به شب نشینی‌های طولانی‌تر منتهی می‌شود و با آن‌ها به راحتی می‌توانید جوانان و نوجوانان را چند ساعتی از موبایل‌ها دور کنید.

ایجاد فضایی برای بازی‌های خانوادگی در اتاق نشیمن

ابزار ساماندهی و جلوگیری از بی‌نظمی

میهمان که زنگ در خانه را می‌زند تازه یادتان می‌افتد که روزنامه‌های دیروز، عینک، کوسن‌های اضافی، اسباب بازی بچه‌ها و دیگر وسایلی که روی میز، مبل و زمین پراکنده‌اند را بردارید و بگذارید سرجایشان؟ معمولا هم این اتفاق نمی‌افتد و همه وسایل در یکی از اتاق‌ها قرار می‌گیرند و آشفتگی فقط از مکانی به مکان دیگر و زمانی به زمان دیگر منتقل می‌شود. راهکارش این است که ابزارهای ساماندهی را به کار بگیرید. میزی که کشو داشته باشد، باکس‌هایی که زیبایی اتاق نشیمن را تکمیل می‌کنند یا سبدهایی که می‌توانند در طبقه زیرین شلف‌ها قرار بگیرند، به مدیریت و ایجاد نظم و جلوگیری از بی‌نظمی کمک می‌کنند.

جاکنترلی عضو ضروری اتاق نشیمن

یکی از مهمترین وسایل نگه‌دارنده و ابزارهای سامان‌دهی به اتاق نشیمن جاکنترلی است. در هر اتاقی نشیمنی حداقل دو سه کنترل برای دستگاه‌های مختلف صوتی و تصویری و گرمایش و سرمایش و … وجود دارد، از طرفی همیشه تعدای موبایل، تبلت، مجله، کتاب و لیوان در اتاق نشیمن از روی میزی به روی میز دیگر منتقل می‌شوند و هیچوقت هم جای خودشان را پیدا نمی‌کنند با این ایده‌ها و ساخت جاکنترلی با دمپایی حوله‌ای یا یک میزقابل حمل برای دسته مبل می‌توانید همه این وسایل که در سطح اتاق نشیمن پخش هستند را یکجا جمع کنید و دیگر دنبالشان نگردید.

جاکنترلی

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.