چه‌طور سرویس بهداشتی کوچک منزلمان را دکور کنیم

26
۵
(۱)

قدم اول : با چیدمان درست فضا سازی کنید

از آن‌جا که در یک سرویس بهداشتی کوچک امکان قرار دادن خیلی از وسایل وجود ندارد، بهتر است کمد کوچکی را برای قرار دادن وسایل مهم‌تر و اساسی در نظر بگیرید. می‌توانید از این کمد برای شامپوها، مواد شوینده و غیره استفاده کنید. حتی با قرار دادن روشویی در کنج می‌توانید به میزان قابل توجهی برای خودتان فضا بخرید.

به جای در کمد‌ها از آینه استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که فضای کم‌تری اشغال شود. همچنین آینه فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. هر چه قدر تعداد آینه‌های موجود در فضای سرویس بهداشتی بیشتر باشد، بزرگ‌تر و پر‌نورتر نمایش داده خواهد شد.سعی کنید از وان استفاده نکنید. برای جایگزین می‌توانید به دوش‌های کابین‌دار فکر کنید. همچنین اگر به‌جای پرده‌های تیره از درها‌ی‌ شیشه‌ای و یا شفاف استفاده کنید بهتر است.

برای حوله‌ها به جای کمد‌های بزرگ و جاگیر از قفسه‌های باز استفاده کنید. این‌ کار هم به صرفه‌جویی در فضا کمک می‌کند و هم به فضا گرما و رنگ می‌بخشد.

سبد‌های چوبی برای قرار دادن بسیاری از وسایل مناسب هستند. می‌توانید آن‌ها را روی زمین بگذراید و یا به دیوار آویزان کنید.

در صورت امکان به‌جای درهای معمولی از درهای ریلی استفاده کنید. آن‌ها فضای کم‌تری را اشغال می‌کنند.

قدم دوم : به وسایل کاربردی فکر کنید

کاربردی بودن اشیا کلید طراحی سرویس‌های‌ بهداشتی کوچک است. اتاق‌های کوچک معمولا خیلی زود در‌هم ریخته می‌شوند. به همین دلیل حتما از لوازم تزیینی استفاده کنید که کاربردی نیز باشند. از شر خرت‌وپرت‌ها و لوازم الکی خلاص شوید.

پنبه و اسفنج را در ظروف شیشه‌ای روی قفسه‌ها نگه دارید. آن‌ها لوازم مورد نیازی هستند که در عین حال مثل دکور عمل می‌کنند.

اگر خلوت بودن اتاق چشم‌تان را اذیت می‌کند می‌توانید فضای خالی بالای روشویی را با لوازم شخصی پر کنید. در غیر این صورت بهتر است که از گل‌های طبیعی استفاده کنید. این‌کار فضا را شیک‌تر و خوش‌بو تر می‌کند.

 

 

از سبدهای تاشو برای زیر کمد و بالای آن استفاده کنید.

قدم سوم: به رنگ دیوارها اهمیت دهید

به رنگ دیوارهای سرویس‌بهداشتی خوب فکر کنید. رنگ‌های خنثی به فضا آرامش می‌دهند. می‌توانید از آن‌ها برای رنگ پایه‌ی دیوارها استفاده کنید. استفاده از طرح‌ها و نقش‌ها در یک زمینه‌ی خنثی به فضا خلاقیت و عمق می‌بخشد. طرح‌های درشت فضا را بزرگ‌تر از چیزی که هست نشان می‌دهند.

فراموش نکنید که رنگ سفید همیشه یادآور تمیزی‌ست. همچنین استفاده از کف‌پوش‌های طرح‌دار و یا وسایل چوبی باعث جان‌دارتر شدن فضا می‌شود.

برای آن‌که شاد‌تر شود، می‌توانید وسایل درون حمام را رنگی‌تر انتخاب کنید. برای این کار از حوله، کاشی، قالی و حتی رب‌دوشامبر استفاده کنید. این لوازم به فضای سرویس‌بهداشتی شما شخصیت متفاوتی می‌بخشد.

با استفاده از ظروف صابون شکل‌دار می‌توانید فضا را خاص‌تر کنید.

نور طبیعی به بازتر شدن فضا کمک می‌کنید. به همین دلیل اگر در سرویس‌تان پنجره دارید، آن را با پرده‌نپوشانید.

قدم آخر : از کنار گذاشتن کلیشه ها نهراسید

یکی از فضاهایی که در دکوراسیون منزل کلیشه های رایج در آن بسیار زیاد است و بسیار هم جا افتاده فضای سرویس بهداشتی است. این بستگی به شما دارد که چقدر فضای منزلتان را کلاسیک و مطابق با نظر عموم دوست دارید و چقدر می خواهید متفاوت باشید. هیچیک از این دو به خودی خود ارزش نیست. اگر فکر می کنید دوست دارید فضای سرویس بهداشتی تان با آنچه رایج است متفاوت باشد نهراسید و با الهام گرفتن از تصاویر و راهکارهایی که ارائه می شود و رجوع به نیازها و خواسته های خودتان و به کار بردن کمی خلاقیت ایده های خود را به عمل درآورید. مطمئن باشید حاصل برایتان لذت بخش خواهد بود.

 

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۵ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.