چند مبلمان شهری زیبا و کاربردی

25
۱
(۱)
مبلمان شهری پل لندن
مبلمان شهری پل لندن

۱. مبلمانی در کنار پارک کوچک، در لندن

در پل لندن فضای سبزی وجود دارد که سابقا در کنار آن تعدادی نیمکت وجود داشت و محلی برای پارک ماشین‌ها بود. این فضا، محلی است که معمولا بسیار شلوغ است و مردم گاهی در کنار فضای سبز و ماشین‌ها استراحت می‌کنند. امروزه در اینجا به جای استفاده از نیکمت‌های معمولی و تکراری، از مبلمانی زیبا با طراحی حرفه‌ای استفاده شده است. این مبلمان در سال ۲۰۱۶ ساخته شده و به پل لندن اضافه شده است.

مبلمان شهری پل لندن

مبلمان شهری پل لندن

متریال این مبلمان شهری از سازه‌های سبک و مقاوم است و از ترکیب رنگ قرمز و سفید برای آن استفاده شده است. جالب آنکه ترکیب‌بندی این رنگ ها به شکلی است که از هر زاویه، یکی از آنها دیده می‌شود. این نیمکت‌های متفاوت، باعث شده تا این فضا محلی برای استراحت و تفریح شهروندان در کنار یکدیگر شود. اطراف این نیمکت‌ها، مملو از درخت و گیاهان مختلف است و استراحت در این فضا روحیه ای مضاعف به افراد می‌بخشد.

ایستگاه اتوبوس در نیویورک

ایستگاه اتوبوس در نیویورک

۲. ایستگاه اتوبوس در نیویورک

ایستگاه‌‌های اتوبوس همواره در مسیرهای پر رفت و آمد قرار دارد و مردم نیز ناچارند در این مکان ها زمان زیادی را انتظار بنشینند. بنابراین ایستگاه‌‌های اتوبوس برای افرادی که دائما با آن سر و کار دارند، اصولا خسته ‌کننده است. یک طراح حرفه‌ای در نیویورک، یک ایستگاه اتوبوس را تبدیل به فضایی کرده‌ است که توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند. او در این ایستگاه‌‌ از المان‌ شهری به شکل حروف BUS استفاده کرده‌ است.

ایستگاه اتوبوس در نیویورک

ایستگاه اتوبوس در نیویورک

این المان می‌تواند محلی برای سرگرمی کودکان نیز باشد. همچنین، این ایستگاه‌‌ اتوبوس به شکلی ساخته شده‌ تا شهروندان در هنگام بارش باران خیس نشوند. در ساخت این مبلمان شهری از متریال طبیعی و مقاوم استفاده شده که در صورت بازی و استفاده زیاد افراد، کمتر آسیب ببیند. این مبلمان شهری زیبا، به شکلی طراحی شده تا افراد معلول نیز امکان استفاده از آن را داشته باشند. این فضاها با احترام به حقوق همه مردم و با هدف ایجاد فضای گفتگو و ارتباط بیشتر مردم با یکدیگر طراحی شده است. این گروه طراحان با طراحی‌های جالب خود در اسپانیا و دیگر شهرها نیز محبوب شده‌اند و با علائم و نمادهای مختلف به طراحی شهر پرداخته‌اند.

نیمکتی در سانفرانسیسکو

نیمکتی در سانفرانسیسکو

۳. سازه ترکیبی در سانفرانسیسکو

این سازه در سانفرانسیسکو و نزدیک به یک فروشگاه بزرگ و کنار خیابانی که بسیار پر رفت و آمد است ساخته شده است. متریال این سازه، شبیه چوب است و از ترکیب چند ماده ساخته شده است. این سازه دارای بخش‌های مختلفی است که شباهت به نیمکت یا میز دارند هر بخش برای افراد مختلف استفاده می‌شود.

نیمکتی در سانفرانسیسکو

نیمکتی در سانفرانسیسکو

در این مجموعه قسمتی برای پارک دوچرخه درنظر گرفته شده است و فضایی برای نشستن چندین نفر در کنار میزهای کوچک چوبی وجود دارد. همچنین در این مبلمان شهری قسمتی برای کاشت گیاهان در نظر گرفته شده است. این سازه با وجود کوچک بودن و اشغال فضای کم، دارای بخش‌های زیادی است و امکانات بسیاری را برای افرادی که پس از خرید نیاز به استراحت دارند فراهم می‌کند.

سازه‌ای در پارک جنگی ایلینوی

سازه‌ای در پارک جنگی ایلینوی

۴. سازه‌ای در پارک جنگی ایلینوی

سازه‌ای در پارک جنگلی ایلینوی وجود دارد که توسط Greg Corso و Molly Hunker طراحی شده است. این سازه از جنس تخته سه‌لایه ساخته شده و با رنگ سبز نعنایی خود هماهنگی زیادی با رنگ درختان جنگل دارد.

سازه‌ای در پارک جنگی ایلینوی

سازه‌ای در پارک جنگی ایلینوی

این مبلمان شهری از چند بخش ساخته شده که دایره‌وار به یکدیگر متصل هستند و قسمت‌هایی دارد که می‌توان بر روی آن نشست و استراحت کرد. در قسمتی از آن نیز چهارچوبی وجود دارد که در زیر آن اغلب گروه‌های موسیقی برنامه‌ های خود را اجرا می‌کنند.

استادیوم سبز در دانمارک

استادیوم سبز در دانمارک

۵. استادیوم سبز در دانمارک

در یک ساختمان مسکونی در دانمارک چندین مبلمان قرار دارد و ساکنین می توانند با توجه به سلیقه خود از آنها استفاده کنند. هر یک از واحدهای این ساختمان از طراحی منحصربه‌فردی برخوردار است، اما فضای عمومی این ساختمان نیز باید به‌شکل مخصوصی طراحی شود تا همه افراد از آن لذت ببرند.

استادیوم سبز در دانمارک

استادیوم سبز در دانمارک

این مبلمان سبز با طرح L ساخته شده و تمام قسمت های آن بر روی یک استخر کوچک واقع شده‌اند و در کنار آن گیاهان آپارتمانی نیز وجود دارد. در واقع این نیمکت ها، تا حد زیادی نشستن در فضای طبیعی را برای افراد تداعی می کنند. این فضا در طول روز بسیار دلپذیر است و نور خورشید به طور مستقیم بر آن می‌تابد. در هنگام شب نیز، یک سیستم نورپردازی حرفه ای فضای آرامش بخشی را برای ساکنین این مجمتع فراهم می کند.

ایستگاه اتوبوس در ژاپن

ایستگاه اتوبوس در ژاپن

۶. ایستگاه اتوبوس در ژاپن

در ژاپن یک ایستگاه اتوبوس ساده ساخته شده که بسیار زیبا و کاربردی است. این ایستگاه اتوبوس دارای چترهای ثابتی است که در عین زیبایی مانع از خیس شدن شهروندان می شود و با آب و هوای بارانی و مرطوب این کشور سازگار است.

ایستگاه اتوبوس در ژاپن

ایستگاه اتوبوس در ژاپن

این چترها بر روی سنگ‌های ثابتی قرار دارند و زیر آنها با تصویر آسمان پوشیده شده است. در واقع طراحان ژاپنی با ایده ای ساده و کاربردی فضایی را ایجاد کرده‌اند که بسیار زیبا است و افراد با ایستادن در زیر آن از باران نیز محافظت می‌شوند.

ایستگاه اتوبوس کرم شکل در پرتغال

ایستگاه اتوبوس کرم شکل در پرتغال

۷. ایستگاه اتوبوسی شبیه به کرم

ایستگاه اتوبوسی در پرتغال وجود دارد که به شکل یک کرم طراحی شده است. این سازه از فیبر کربن سبک ساخته شده و علاوه بر زیبایی امکانی برای نشستن در فضایی بهتر و مطالعه را برای شهروندان فراهم می‌کند.

ایستگاه استراحت در ونکوور

ایستگاه استراحت در ونکوور

۸. ایستگاه استراحت در ونکوور

در یکی از خیابان های پر رفت و آمد ونکوور ایستگاه استراحتی وجود دارد که از جنس چوب ساخته شده است. این مبلمان شهری، از تکه چوب‌هایی منحنی‌ شکل ساخت شده و برای استراحت بسیار مناسب است. این سازه در سال ۲۰۱۴ ساخته شده است و بسیار در کانادا محبوب است.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۱ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.