چند اشتباه در دکوراسیون و راه حل هایی برای رفع کردن آنها

6
۰
(۰)

برای رفع این مشکل لازم نیست به تغییرات اساسی و بزرگ فکر کنید گاهی با چند جا به جایی کوچک می توان این ایرادات را رفع و فضای منزل را ایده آل کرد در ادامه همراه ما باشید تا به اشتباهات در دکوراسیون منزل که حتی طراحان را به دام می اندازد بپردازیم و روش های برطرف کردن آنها را هم یاد بگیریم.

اشتباهات در دکوراسیون
اشتباهات در دکوراسیون

دیوارهای تاریک

درصد کمی از افراد رنگ مشکی یا سایر رنگ های تیره را برای دیوارهای منزل خود انتخاب می کنند. اما اگر شما از آن دسته افراد هستید که این نوع رنگ ها مورد علاقه تان است و می خواهید اتاق نشیمن یا اتاق خوابتان دیوارهایی تیره رنگ داشته باشد باید بدانید که با این کار فضای اتاقتان را چیزی شبیه زندان و یا قفس می کنید. شاید در ابتدای کار از این رنگ لذت ببرید اما فراموش نکنید که این رنگ ها با گذشت زمان احساس دلمردگی و غم در شما ایجاد می کنند. حال اگر دیوارهای اتاق نشمین یا اتاق خوابتان رنگی تیره دارد برای حل این مشکل باید به روشنایی اتاق توجه زیادی نشان دهید. منابع نور چندگانه به شما این امکان را می دهد تا محیط و جهت نور را کنترل کنید که در چه زمانی و در چه جهتی نور و روشنایی بیشتری داشته باشید. می توانید همانند تصویر بالا نور پردازی را در آن قسمت انجام دهید.

اشتباهات در دکوراسیون

قفسه های در حال انفجار

اگر شما به اشیای زینتی علاقه زیادی دارید و تعداد زیادی از این وسایل دارید باید بدانید که قرار دادن تمام آنها در قفسه های باز و بدون در باعث آشفتگی زیادی در اتاق نشیمن می شود. برای حل این مشکل ما یک توصیه جالب به شما می ‌کنیم. برای مدیریت کردن این اشیا لازم است آنها را به سه دسته تقسیم کنید: آنهایی که دوست دارید، آنهایی که زیبا هستند و برخی دیگر که دور ریختی اند. با این کار این اشیا را تقسیم بندی و خودتان را از شر وسایل اضافی راحت کنید. یک توصیه دیگر برای زیباتر شدن قفسه های شما رنگ کردن فضای پشت قفسه است. اشیای سفید در پس زمینه سیاه جذابیت وصف ناپذیری دارند. از رنگ های زیاد و پس زمینه های بافت دار دوری کنید که به شدت باعث سردرگمی و گیج کردن چشم می شوند.

اشتباهات در دکوراسیون
اشتباهات در دکوراسیون

مبلمان سفید

انتخاب مبلمان سفید با داشتن حیوان خانگی یا کودکان نوپا به نوعی یک فاجعه بزرگ است زیرا موی حیوان خانگی شما بر روی مبلمان خانه ظاهر بدی را ایجاد می کند و با داشتن یک فرزند بازیگوش نمی ‌توان از دستان مربایی یا خرده های شیرینی و کیک در امان بود. توصیه ما برای رفع این مشکل این است اگر از طرفداران پر و پا قرص مبلمان سفید رنگ هستید از روکش های مخصوص آنها استفاده کنید البته باید این نکته را بدانید که استفاده از این روکش ها چندان خوشایند نیست و کارایی آن تا حد زیادی بستگی به جنس آن دارد. اما اگر نمی خواهید از این روکش ها استفاده کنید هر هفته مبلمان را با جاروبرقی مناسب تمیز کنید و در صورت ریختن خرده و لکه مراقب باشید تا آنها را پخش نکنید.

اشتباهات در دکوراسیون

اتاق نشمین رسمی

همه ما می خواهیم که مهمانان تحت تأثیر فضاهای عمومی خانه ما باشند اما اغلب ظاهر خانه در مقابل راحتی آن در اولویت بیشتری قرار می گیرد که در نهایت ما با یک اتاق نشیمن زیبا رو به رو می شویم که در آن معذب هستیم. اما این مشکل راه حل بسیار ساده ای دارد. مهمترین کار برای ایجاد حس صمیمیت نحوه قرار گرفتن مبلمان است. مبل و صندلی باید به گونه ای تنظیم شود که افراد خانواده را به تعامل تشویق کند. بعد از آنکه در مورد نحوه قرار گرفتن میز و صندلی تصمیم گرفتید مبلمان را به اندازه کافی نزدیک به هم قرار دهید تا اینکه به دیوار بچسبانید و در مرکز اتاق با یک فضای خالی رو به رو شوید. راهکار دیگر این است که جنبه خودمانی و اشیای دلنشین اتاق نشیمن را بیشتر کنید. هیچ چیز بیشتر از یک فضای گرم و صمیمی برای مهمانان راحتی نمی آورد. پس کمی تزئینات زیبا و حتی عجیب و غریب به اتاق نشیمن خود اضافه کنید و تأثیر شگفت انگیز آن را ببینید.

اشتباهات در دکوراسیون
اشتباهات در دکوراسیون

آثار هنری

اثر هنری می تواند یک نقاشی، یک تصویر چاپ شده یا نقاشی فرزند شما باشد اما زیبایی و تأثیر این آثار بستگی به نحوه نمایش آنها دارد. تابلوها و آثار هنری اگر خوب و درست در جایگاه خود قرار بگیرند بسیار زیبا هستند و اگر در موقعیت و به شکل نامناسب بر دیوار نصب شوند تأثیر منفی ایجاد می کنند. بهترین راه برای قرار دادن تابلوها این است که اندازه قد یک فرد را در نظر بگیرید و تابلوی خود را در نقطه مرکزی سطح چشم او قرار دهید سپس آن را به اندازه هنگامی که فرد نشسته است پایین بیاورید آویزان کنید.

اشتباهات در دکوراسیون

آشپزخانه های سفید

آشپزخانه مکانی است که با سایر قسمت های خانه ارتباط زیادی دارد در نتیجه باید به گرمی و جاری بودن روح زندگی در آن توجه ویژه ای نشان داد. انتخاب رنگ سفید برای آشپزخانه ایده ای مناسب و کلاسیک است اما رنگ سفید آشپزخانه را گرفتار یکنواختی و سردی می کند. حل این مشکل به هزینه های گزاف و تغیییرات اساسی نیاز ندارد. به عنوان مثال ظروف آشپزخانه فراتر از کاربردشان می توانند جزئی از تزئینات آشپزخانه باشند. لوازم آشپزخانه در رنگین کمانی از رنگ ها و سبک ها وجود دارند آنها طراحی شده اند تا دیده شوند همه این زیبایی ها را در جعبه یا داخل کابینت پنهان نکنید. آویزان کردن ماهیتابه های بزرگ به دیوار یا گذاشتن یک ظرف زیبا همراه با میوه های رنگارنگ بر روی کانتر می تواند جلوه ای باور نکردنی به آشپزخانه سفید بدهند.

اشتباهات در دکوراسیون
اشتباهات در دکوراسیون

اتاقی بدون نقطه کانونی

اگر شما به اتاقی بروید و هیچ چیز شما را مجذوب خود نکند یا بالعکس همه چیز توجه شما را جلب کند هیچ نقطه کانونی در آن اتاق وجود ندارد. یک اتاق بدون نقطه کانونی تعادل و همانگی خود را از دست می ‌دهد.

نقطه کانونی می تواند یک طراحی خاص، یک منظره، شومینه، یک آیینه یا یک فرش خیره کننده باشد. برای شروع بهتر است بر روی یک چیز تمرکز کنید و بقیه وسایل اتاق را اطراف آن بچینید. اگر می خواهید از وسایل موجود استفاده کنید ابتدا تصمیم بگیرید که چه چیزی ویژگی کانونی شدن دارد و بعد مبلمان موجود را به گونه ای قرار دهید که شی کانونی شما این خاصیت را حفظ کند. در تصویر بالا نقاشی اسب ها یک نقطه کانونی بی نظیر است.

اشتباهات در دکوراسیون

خانه بدون تغییر

همه ما برای دکوراسیون خانه خود یک سبک مورد عللاقه داریم اما استفاده زیاد از یک سبک و همان وسایل قدیمی باعث یکنواختی و خسته شدن ما می شود. یک راهکار ساده برای رفع این مشکل اضافه کردن وسایل و تزئینات ارزان قیمت است. به عنوان مثال اضافه کردن چند بالش و گلدان یا یک صندلی می تواند تغیرات خوبی ایجاد کند. یا حتی بدون هیچ هزینه ای با عوض کردن مکان مبلمان می توان یکنواختی را به راحتی از خانه دور کرد. تصویر بالا اتاق خوابی را نشان می دهد که با انتخاب چند لوازم جانبی مناسب یک فضای زیبا و جذاب را فراهم کرده است.

اشتباهات در دکوراسیون
اشتباهات در دکوراسیون

مبلمان نامتناسب

یکی از رایج ترین اشتباهات هنگام طراحی و دکوراسیون اتاق فراموش کردن اندازه آن و خریدن مبلمان بیش از حد بزرگ یا کوچک است. مبلمان بیش از اندازه بزرگ ممکن است که راحت به نظر برسند ولی هنگام رفت و آمد مشکل ساز می شوند و علاوه بر این باعث می شود اتاق کوچکتر به نظر برسد. مبلمان کوچکتر از اندازه اتاق جلوه خوبی ندارد و اتاق شما همچون خانه های عروسکی و بچه گانه دیده می شود.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.