چطور می توانیم دفتر کاری به راحتی خانه خودمان داشته باشیم؟

13
۰
(۰)
بهره گیری از مناظر بیرون در یک دکوراسیون اداری
بهره گیری از مناظر بیرون در یک دکوراسیون اداری

محیط کار را به طبیعت ببرید

اغلب ما از فضای باز با منظره ای زیبا لذت می بریم. حتی اگر شرایط مساعد باشد ترجیح می دهیم برخی کارهای خود مانند مطالعه، نقاشی، کار با لپتاپ و حتی گفتگوهای کاری خود را هم به چنین فضاهایی انتقال دهیم. بنابراین اگر در پشت پنجره های دفتر کار خانگی یا محل کار خود منظره ای زیبا و لذت بخش دارید، بهتر است قبل از آنکه به سرعت یک ساختمان عظیم جثه جای آن سبز شود پرده ها را کنار بزنید و از آن لذت ببرید.

اما اگر از چنین منظره ای بی بهره هستید، بدانید که رنگ ها و یا در واقع رنگ هایی که از طبیعت الهام گرفته می شوند تاثیر زیادی در افزایش نشاط کاری شما خواهند داشت. بنابراین، قرار نیست برای افزایش بهره وری خود یا کارمندانتان حتما یک دفتر بزرگ با مبلمانی متنوع داشته باشید، بلکه می توانید کار خود را از دیوارها آغاز کنید و آنها را به رنگ های سبز، آبی، قرمز و هر رنگی که شما را سرحال می کند در بیاروید.

استفاده از مبلمان ساده در یک محیط کاری کوچک

استفاده از مبلمان ساده در یک محیط کاری کوچک

در رنگ محدود عمل کنید

تنوع رنگ در محیط کار همیشه هم به نفع شما تمام نمی شود! کافی است دیوارهای یک دفتر کار خانگی یا محیط اداری خیلی کوچک را با انواع رنگ های مورد علاقه خود بیارایید تا نتیجه کار را مشاهده کنید. برخلاف تصور اولیه شما محیط نه تنها زیبا نمی شود بلکه به هم ریخته و از اندازه واقعی خود نیز کوچکتر به نظر می رسد. پس در این مواقع چاره کار چیست؟

از آنجایی که در یک دفتر کار خانگی یا ادارت کوچک رنگ های زیادی نمی توان به کار برد، انتخاب یک مبلمان مناسب می تواند راه گشا باشد. مبل هایی با سبک مینیمال برای فضاهای کوچک گزینه های مناسبی به نظر می رسد، چراکه از پیچیدگی زیادی برخوردار نیستند و اغلب در عین راحتی، فضای زیادی را به اشغال خود در نمی آوردند.

سیستم ذخیره سازی بهینه در یک دکوراسیون کاری کوچک

سیستم ذخیره سازی بهینه در یک دکوراسیون کاری کوچک

سیستم ذخیره سازی مناسب داشته باشید

بسیاری از دکوراسیون های اداری زیبایی که شما در ذهن دارید، احتمالا شامل یک سیستم ذخیره سازی پرکاربرد هستند که ضمن ایجاد نظم، تمام وسایل مورد نیاز را در دسترس قرار می دهند. پس فرقی ندارد که منزل خود کار می کنید یا یک شرکت کوچک، در هر حال بهتر است از قفسه ها و شلف های دیواری ارزان و کم حجم برای قرار دادن وسایل خود استفاده کنید. فراموش نکنید که راز زیبایی یک فضای کوچک، استفاده از ظرفیت دیوارهاست.

استفاده از میزهای کوچک در یک محیط کاری کوچک

استفاده از میزهای کوچک در یک محیط کاری کوچک

میز بزرگ ممنوع

واضح است که در یک دفتر کوچک نباید از یک میز بزرگ که مساحت زیادی از اتاق را اشغال می کند استفاده کنید. هر قدر که مشغله تان زیاد باشد، بهتر است به جای یک میز کاری بزرگ از یک میز کوچک در کنار یک سیستم ذخیره سازی بهینه بهره گیرید. بنابراین، به جای قرار دادن تمام وسایل خود بر روی میز می توانید آنها را در قفسه ها و شلف های نزدیک خود بگذارید.

لزوم ایجاد نکته کانونی در محیط کاری

لزوم ایجاد نکته کانونی در محیط کاری

نقطه کانونی فضای اداری باید در دسترس باشد

هر اتاقی با هر کاربری و با هر اندازه ای اگر قرار است دوست داشتنی شود، باید یک نقطه کانونی مناسب داشته باشد. این نقطه کانونی با توجه به معماری اتاق و وسایل موجود در آن می تواند متغیر باشد. گاهی یک پنجره و گاهی یک میز، مبل یا تلویزیون (مانیتور) می تواند به نقطه کانونی محل کار شما تبدیل شود. تنها شرط نقطه کانونی در دکوراسیون داخلی در دسترس بودن آن است.

استفاده از میزهای متفاوت برای راحتی بیشتر محیط کار

استفاده از میزهای متفاوت برای راحتی بیشتر محیط کار

راحتی را در نظر بگیرید

اگر در یک دفتر کار خانگی فعالیت می کنید برای نزدیک شدن فضای کار به محیط راحت منزل می توانید از میزهای ناهارخوری چوبی به جای یک میز کامپیوتر پلاستیکی و فلزی استفاده نمایید. این میزها معمولا در عین سادگی از زیبایی فوق العاده ای برخوردارند، فضای زیادی را اشغال نمی کنند، برخلاف میزهای کامپیوتر ظرفیت بیش از یک نفر دارند و از همه مهم تر اینکه گاهی هزینه ای کمتر از یک میز کامپیوتر برای شما می تراشند!

استفاده صحیح از رنگ های تیره در محیط کار برای راحتی بیشتر

استفاده صحیح از رنگ های تیره در محیط کار برای راحتی بیشتر

رنگ تیره با نورپردازی مناسب عالی است

چرا از رنگ های تیره در دکوراسیون می ترسید؟ درست است که بسیاری از ما به رنگ های تیره نظیر سیاه یا قهوه ای در دکوراسیون اداری یا خانگی تمایلی نداریم و آنها را دلیلی بر غم انگیز بودن فضا تلقی می کنیم، اما این تصور همواره صحیح نیست. رنگ های تیره اگر نورپردازی مناسبی همراه شوند، می توانند فضا را گرم و راحتتر جلوه دهند. در واقع هنگام استفاده از رنگ های تیره باید نورپردازی دکوراتیو و وظیفه ای را نیز در برنامه دکوراسیون خود بگنجانید.

چوب و نور طبیعی دو رکن اصلی ایجاد آرامش و راحتی در یک محیط کار

چوب و نور طبیعی دو رکن اصلی ایجاد آرامش و راحتی در یک محیط کار

چوب طبیعی را به فضا بیاورید

یکی دیگر از روش های بسیار کارآمد برای ساخت یک دکوراسیون اداری راحت استفاده از مقدار زیادی چوب با روکش های طبیعی در کنار تابش نور خورشید است. ترکیب این دو، می تواند فضای کار خانگی یا دفتر کاری کوچک شما را به محیط جذاب و دوست داشتنی تبدیل کنید، به قدری که ساعت ها در آن بمانید و تمایلی به ترک آن نداشته باشید.

اهمیت نور طبیعی در افزایش نشاط در محیط کار

اهمیت نور طبیعی در افزایش نشاط در محیط کار

نور خورشید را جدی بگیرید

داشتن نور طبیعی در هر دکوراسیونی چه اداری و چه خانگی و با هر مساحتی بسیار مهم است. جدا از نیازهای اساسی بدن شما به نور خورشید، به لحاظ روحی نیز شما به دریافت نور طبیعی نیاز دارید و از آنجا که بخش زیادی از روز خود را در حال کار می گذرانید، پنجره ها می توانند این نیاز شما را به خوبی پاسخ دهند. بنابراین، با پرده های ضخیم این منبع خدادادی و بی هزینه را از خود و همکاران خود دریغ نکنید.

استفاده از قطعات مبلمان اضافه در محیط کاری برای افزایش راحتی و نشاط

استفاده از قطعات مبلمان اضافه در محیط کاری برای افزایش راحتی و نشاط

تنوع مبلمان داشته باشید

اگر فضای کافی در دفتر کار خانگی یا شرکت خود در اختیار دارید قرار دادن قطعات مبلمان اضافه نیز می تواند به احساس راحتی بیشتر شما و دیگر کارکنان کمک زیادی کند. در واقع نشستن بر روی یک مبلمان دیگر در زمان استراحت تاثیر زیادی در کاهش خستگی و رضایت خاطر افراد از انجام کار خواهد داشت چراکه به نوعی احساس آزادی عمل خواهند کرد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.