پروژه درخت

14
۰
(۰)

برای ایجاد هویت یک غرفه فروشگاهی، برای یک نام تجاری معتبر، نوعی کیک کوچک(cupcake)،استودیو معماری لاک(Lukstudio) به فکر ایجاد یک زمینه مشترک بین کیک کوچک و فضای داخلی افتاد. از نظر آنها ایده مجسمه سازی می توانست مناسب باشد.از این رو تصمیم گرفتند با شبیه سازی درختی در فضای داخلی که با الهام از نقاشی یک پرنده،که در گرافیک بصری نام برند تجاری وجود داشت، این زمینه مشترک را ایجاد نمایند. با ایجاد درخت Lukstudio می توانست تجربه حس راحتی وآرامش را نیز برای مشتریان زیر سایه درخت فراهم کند.پس از انتخاب ایده درخت به عنوان موضوع طراحی، رایزنی ها برای خلق ایده و بررسی محدودیتهای سایت آغاز شد.

به دلیل وجود ستون بزرگ در وسط غرفه، Lukstudio تصمیم گرفت که آنرا به یک تنه بزرگ درخت تبدیل کند و با گسترش آن به صورت مواج روی سقف ،شاخ وبرگ درخت را ایجاد نماید، این مرحله با الهام از مخلوط شکر و تخم مرغ سفید رنگ روی کیک ممکن شد.سوراخهای موجود روی تنه درخت برای ایجاد حس کنجکاوی برای کودکان و پی بردن به رازهای پنهان تنه درخت و با الهام از دارکوب شکل گرفتند.

مجموعه میزهای این غرفه از دو بخش تشکیل شده است ،بخش اول با الهام از طرح شاخه های درخت ((پایه های آن به صورت شاخه شاخه)) و ایجاد حالتی قلاب مانند برای آویزان کردن کیف مشتری و بخش دوم به صورت عمودی با شاخه شاخه شدن میله ها، نماینگر رشد و ریشه درخت طراحی شده است.به عبارت دیگر می توان گفت طراحی این غرفه نمایشی از تلفیق هنر و تجارت است.

دامنه : طراحی مبلمان، سیستمهای روشنایی
طراحی : نوامبر ۲۰۱۴- ژانویه ۲۰۱۵
ساخت و ساز : آوریل ۲۰۱۵
تیم طراحی:Christina Luk/Cai Jin Hong/ Pao Yee/ Wesley Shu
مکان:Shanghai/China

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.