هنگام چیدن اتاق نشیمن این اشتباهات را مرتکب نشوید

6
۰
(۰)
چیدمان اتاق نشیمن
چیدمان اتاق نشیمن

بی توجهی به قانون ۹۰ سانتیمتر

بهتر است حدود ۹۰ سانتیمتر میان مبلمان و میز جلو مبلی فاصله قرار دهید. این فاصله فضایی است که شما به راحتی می‌توانید در آن راه بروید بدون اینکه به میز و مبلمان‌ برخورد کنید. همچنین نزدیک ترین مبل به ورودی باید به اندازه ۹۰ سانتیمتر از در فاصله داشته باشد تا مانعی برای باز و بسته شدن و ورود و خروج افراد نباشد.

فرش برای اتاق نشیمن

فرش برای اتاق نشیمن

لق خوردن مبل روی فرش

دقت کنید که چینش مبل و صندلی‌ها به صورتی نباشد که باعث تکان خوردن و یا به عبارتی باعث لق زدن صندلی‌ها بر روی فرش شود. سعی کنید فرش‌ها و قالی‌ها را در وسط اتاق قرار دهید به شکلی که کناره‌ها و گوشه‌های فرش در مسیر اصلی رفت و آمد نباشند. با رعایت این نکته فرصتی به وجود می‌آید که افراد به راحتی در سرتاسر اتاق قدم بردارند و کمتر از گوشه و کناره‌ها حرکت کنند.

نورپردازی اتاق نشیمن

نورپردازی اتاق نشیمن

بی توجهی به زاویه و تاثیر نور

اگر آباژوری بر روی میز قرار می‌دهید مطمئن شوید سایه و نور آن مناسب باشد و شدت آن موجب ناراحتی چشم افراد حاضر در اتاق نشود. در واقع آباژور یک منبع نور دکوراتیو است که بیش از آنکه شدت روشنایی آن اهمیت داشته باشد، زاویه تابش و تاثیر آن بر سایر لوازم دکوراتیو مورد توجه قرار می گید. از نکات دیگری که در اتاق نشیمن باید به آن توجه کنیم سیم‌کشی وسایل برقی است که باید از دید افراد پنهان شود.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.