هفت تیپ برای چیدمان اتاق خواب

33
۰
(۰)

از آنجا که اتاق خواب از ساده ترین فضاها است معمولا نادیده گرفته می شود. یکی از گام های ابتدایی برای طراحی خوب اتاق خواب داشتن نقشه کاربردی و با طراحی خوب است که به شما هر آنچه که می خواهید را بدهد. میزان فضا اهمیتی ندارد و نقشه در اینجا مهم است. هفت راهکار زیر به شما کمک می کند بیشترین استفاده را از اتاق خواب کنید.

برای دایره ای ساده نقشه بکشید

سعی کنید دایره و کروی بودن را در یک سمت اتاق حفظ کنید. هتل ها در این زمینه عملکرد فوق العاده ای دارند. به همین دلیل هم هست که ۹۰ درصد مواقع هتل ها نقشه یکسانی دارند: چون این نقشه ساده و کاربردی است.

پلان های دایره ای در اتاق خواب های مستر دار که دستشویی هم دارند کمی چالش برانگیزتر است. منظور این نیست که اتاق دوار باشد اما چیدمان وسایل باید مثل یک دایره نرم و آرام از قطعه ای به قطعه ای دیگر حرکت کنند. اتاق خواب هایی که دری به بیرون دارند هم به همین شکل هستند. برای ذخیره کردن فضا، به مکانی که قرار است اتاق خواب و کمد دیواری در آنجا قرار بگیرد توجه کنید. در اتاق خواب هایی که مستر یا کمد دیواری در سمت چپ قرار گرفته راهروی بلندتری لازم دارند.

اگر طراحی کروی شکل را طوری انجام دهید که مستر و کمد دیواری از سمت راست دسترسی داشته باشند دیگر به راهروی بلندتر نیازی نخواهید داشت و از طرفی باعث می شود اتاق هم بزرگ تر جلوه کند.برای دایره ای ساده نقشه بکشید

روی چشم انداز متمرکز شوید

اتاق خواب هایی که چشم انداز زیبایی از پنجره به بیرون دارند همیشه جذاب تر به نظر می رسند مخصوصا اگر چشم انداز از درون تخت خواب قابل دیدن باشد. اگر اتاق خواب جدیدی می سازید یا قبلی را بازسازی می کنید سعی کنید طرحی داشته باشید که منظره و چشم انداز را هم در نظر داشته باشد. لازم نیست این چشم انداز چیز خاصی باشد بلکه اگر به حیاط هم باشد کافی است. فقط حواستان باشد پنجره یعنی صدا و گرد و خاک بیشتر و اگر می خواهید اذیت نشوید باید از پنجره دوجداره استفاده کنید.

 

متمرکز شدن بر روی چشم انداز

به حریم خصوصی توجه کنید

اینکه بتوانید از اتاق خواب خارج شوید و لازم نباشد برای حفظ حریم خصوصی حتما در را ببندید یکی از جنبه های مثبتی که بهتر است به آن توجه کنید. تصویر زیر نشان می دهد چگونه راهرویی کوچک اتاق خواب را از اتاق نشیمن جدا کرده است. بهتر است از طراحی هایی که منجر به دید مستقیم از آشپزخانه، نشیمن یا سایر فضاهای عمومی تر به اتاق خواب می شود پرهیز کنید.

 

3- توجه به حریم خصوصی :

با فضای بیرون ارتباط برقرار کنید

مرتبط کردن اتاق با فضای بیرون راهی عالی برای بزرگ تر نشان دادن اتاق و داخل کردن نور طبیعی بیشتر به اتاق است که البته این شاید در همه شرایط آب و هوایی جواب ندهد. اگر واحد شما در طبقه همکف و رو به حیاط است می توانید دری اضافه کنید. برای طبقات بالاتر هم ساخت بالکن راه حل خوبی است.

 

 

برقراری ارتباط با فضای بیرون

 

روشنایی و تهویه هوا را افزایش دهید

قرار دادن اتاق خواب در گوشه خانه به شما امکان داشتن پنجره را می دهد. مزیت داشتن پنجره هم نور طبیعی و تهویه مناسب است.

افزایش روشنایی و تهویه هوا

 

عجله نکنید

طراحی خوب زمان بر است و نیاز به بررسی مجدد و چندباره دارد. برای پیاده کردن طراحی عجله نکنید. ارزشش را دارد که برای داشتن نقشه کاربردی تر و مفیدتر زمان بیشتری صرف کنید و همه جوانب را درنظر بگیرید.

واقعیت این است که طراحی عالی لزوما به این معنا نیست که باید چیزی پیچیده و با هزینه گزاف بسازید. فضایی که بهره وری بالایی دارد و هزینه کمتری برای ساختش صرف شده کاربردی تر است و در این صورت است که می توان گفت خوب طراحی شده.

بعد از ارائه این ۷ ایده برای پلان اتاق خواب باید گفت اگر چشم اندازی خوب یا پنجره بزرگ رو به بیرون یا فضای کافی برای گذاشتن وسایل کار در اتاق خواب ندارید جای نگرانی نیست. مسئله کاربردی بودن و راحتی اتاق خواب برای شما است و سعی کنید طراحی یا بازسازی را طوری انجام دهید که حداکثر استفاده را از اتاق خواب ببرید.

 

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.