هر آنچه باید درباره طراحی دو رنگ کابینت‌های آشپزخانه بدانید!

9
۵
(۱)
ترکیب دو رنگ در آشپزخانه
ترکیب دو رنگ در آشپزخانه

در طراحی‌های جدید فضای آشپزخانه، استفاده از یک رنگ برای کابینت‌ها چندان متداول نیست و طراحان در پی ترکیب‌بندی‌های دو رنگ هستند که بسیار جذاب و متناسب عمل ‌می‌کند. استفاده از کابینت‌های دو رنگ موجب می‌شود تا فضایی را که زمان زیادی در آن هستید به اندازه کافی جذاب کنید و از کار کردن در آن لذت ببرید. همچنین باعث می‌شود که این فضا دیگر به‌عنوان بخشی جدا و نامربوط در خانه به‌شمار نرود و هماهنگی بیشتری با دکوراسیون پذیرایی و رنگ های به کار رفته در آن داشته باشد. در این مطلب به بررسی چند نکته ساده در استفاده از کابینت‌های دو رنگ می‌پردازیم که با به‌کار گیری آن‌ها در منزل می‌توانید به طراحی ویژه خود دست پیدا کنید.

انتخاب یک نقطه کانونی در آشپزخانه

انتخاب یک نقطه کانونی در آشپزخانه

یک نقطه کانونی انتخاب کنید

با انتخاب یک نقطه کانونی در آشپزخانه، می‌توانید از رنگ‌هایی قوی در آن استفاده کنید. به این منظور کافی است که ابتدا این نقطه را پیدا کنید و با قرار دادن آن به‌عنوان بخش اصلی کابینت‌ها و استفاده از رنگ قوی بر روی آن‌ها، یک نقطه کانونی و خیره کننده به وجود آورید. در مرحله بعد باید دیگر کابینت‌ها را با رنگ روشن‌تری پوشش دهید تا از شلوغی پرهیز شود. همچنین توجه کنید که نقطه کانونی می‌تواند جزیره، کمد انتهایی آشپزخانه، کابینت‌های بالایی و … باشد.

به جنس کابینت‌ها توجه کنید

به جنس کابینت‌ها توجه کنید

به جنس کابینت‌ها توجه کنید

یکی دیگر از کارهایی که می‌تواند به شما در طراحی فضای آشپزخانه کمک کند، توجه به جنس مواد مورد استفاده در کابینت‌ها است. در یک گروه از کابینت‌ها می‌توانید از چوب و ام‌دی‌اف استفاده کنید و در قسمتی دیگر می‌توانید از لمینت بهره گیرید. تنها باید توجه داشته باشید که این مواد با یکدیگر هماهنگی داشته باشند و در فضای کوچک آشپزخانه نامرتبط جلوه نکنند. شما می‌توانید از ترکیب کابینت‌های فلزی و براق در کنار یک گروه کابینت به رنگ مات به طراحی جدیدی برسید.

کابینت‌های پایین را تیره کنید

کابینت‌های پایین را تیره کنید

از رنگ تیره برای کابینت‌های پایین استفاده کنید

یکی از روش‌هایی که می‌تواند در طراحی کابینت دو رنگ به شما کمک کند، انتخاب رنگ تیره برای کابینت‌های پایین است. شما با استفاده از رنگ تیره در پایین می‌توانید فضایی متفاوت و زیبا در آشپزخانه خود خلق کنید و با انتخاب رنگ روشن برای کابینت های بالا نیز محیط آشپزخانه را بزرگتر جلوه دهید.

از رنگ های مورد علاقه خود برای کابینت ها استفاده کنید

از رنگ های مورد علاقه خود برای کابینت ها استفاده کنید

به علایقتان ‌توجه کنید

این که شما به چه رنگی علاقه دارید و یا چه طرحی را می‌پسندید، تنها مربوط به اتاق‌ها و یا پذیرایی نمی‌شود، بلکه شما می‌توانید با استفاده از سلیقه خود، آشپزخانه‌ای طراحی کنید که نشانه‌هایی از روحیات شما را داشته باشد. این کار به شما امکان می دهد تا حوزه انتخاب گسترده تری داشته باشید و به طراحی‌های جدیدتری برسید. ممکن است در این طراحی، شما رنگ سبز یا زرشکی را در کنار هم یا با یک رنگ خنثی مثل خاکستری استفاده کنید. در این مورد دست شما همیشه باز است، اما باید توجه داشته باشید از شلوغی فاصله بگیرید!

فرم کلاسیک را فراموش نکنید

فرم کلاسیک را فراموش نکنید

فرم کلاسیک را فراموش نکنید

یکی دیگر از کارهایی که می‌توانید انجام دهید، استفاده از ترکیب دو چوب تیره و روشن در کنار یکدیگر است. چوب به تنهایی فضای آشپزخانه شما را کلاسیک می‌کند، اما شما می‌توانید با استفاده از دو رنگ تیره و روشن، هم فضایی به روزتر بسازید و هم ویژگی کلاسیک را در آشپزخانه خود حفظ کنید.

از کنتراست رنگ‌‌ها برای رنگ کابیت ها کمک بخواهید

از کنتراست رنگ‌‌ها برای رنگ کابیت ها کمک بخواهید

از کنتراست رنگ‌‌ها کمک بخواهید

اگر شما عاشق رنگ‌آمیزی هستید، خود را به رنگ‌های خنثی و یا تیره محدود نکنید. با یک رنگ شاد نظیر زرد و ترکیب آن با هر رنگ دیگر می‌توانید یک ترکیب بصری زیبا ایجاد کنید. رنگ های گرمی نظیر قرمز یا زرد می توانند نقطه کانونی کابینت های آشپزخانه شما باشند و در میان یک طراحی کاملا سفید توجه همه را به خود جلب کنند.

سفید و مشکی، دو یار دوست داشتنی

سفید و مشکی، دو یار دوست داشتنی

سفید و مشکی، دو یار دوست داشتنی

حتما شما هم در اکثر آشپزخانه‌های دو رنگ با ترکیب سفید و مشکی روبه‌رو شده‌اید. این دو رنگ، دو یار جدانشدنی هستند که یکدیگر را به خوبی کامل می‌کنند. شما می‌توانید با ترکیب این رنگ‌ها هم فضای آشپزخانه را از یکدست بودن نجات دهید و همچنین جذابیت بصری کافی را در آن ایجاد کنید. فقط توجه داشته باشید که سفید، رنگی است که به‌سرعت کثیف می‌شود و باید در قسمت‌هایی استفاده شود که کمتر در معرض چربی و آلودگی قرار دارد. همچنین بر روی رنگ مشکی به‌سرعت گرد و غبار و خاک می‌نشیند و به‌چشم می‌آید پس بهتر است در مقابل پنجره قرار نگیرد.

کابینت طرح چوب

کابینت طرح چوب

طرح چوب را فراموش نکنید

چوب از عناصری است که مورد پسند بسیاری از افراد قرار می گیرد و گرمای زیادی به دکوراسیون می بخشد. جالب است که چوب هم می تواند به‌تنهایی در آشپزخانه‌ استفاده شود و فضایی کلاسیک بسازد و هم با دیگر مواد ترکیب شود و فضایی مدرن تر را به شما ارائه دهد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۵ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.