هرمان میلر، غول کهنه کار صنعت مبلمان اداری آمریکا

34
۰
(۰)
هرمان میلر یکی از تولیدکنندگان مطرح مبلمان و تجهیزات اداری و خانگی در کشور آمریکا محسوب می‌شود که کارخانه اصلی آن در ایالت میشیگان واقع شده است. این کمپانی به‌عنوان یکی از نخستین شرکت‌های تولیدکننده مبلمان مدرن شناخته می‌شود. در میان محصولات هرمان میلر تولیدات مطرحی نظیر صندلی اداری Aeron وجود دارد که با عرضه بیش از ۷ میلیون عدد از آن پرفروش‌ترین صندلی اداری تاریخ آمریکا است. افزون بر این، می‌توان از صندلی اداری Equa، میز Noguchi و مبل راحتی Marshmallow نیز به‌عنوان آثار ماندگار این کمپانی بزرگ یاد کرد.

تاریخچه

کارخانه هرمان میلر در سال ۱۹۰۵ در ایالت میشیگان با نام اولیه Star Furniture تأسیس شد. این شرکت در ابتدا به تولید مبلمان و به‌خصوص تجهیزات مربوط به اتاق خواب می‌پرداخت. در سال ۱۹۰۹ دریک جان د پری (Dirk Jan De Pree) به‌عنوان یک کارمند در این شرکت مشغول به کار شد و در سال ۱۹۱۹ بود که به سمت رئیس آن درآمد. او به همراه هرمان میلر پدر ناتنی خود توانستند ۵۱ درصد از سهام این شرکت را در سال ۱۹۲۳ خریداری کنند و نام آن را نیز به هرمان میلر تغییر دهند.

نمایی از کارخانه هرمان میلر

نمایی از کارخانه هرمان میلر

تا سال ۱۹۳۰ هرمان میلر تنها به تولید مبلمان چوبی می‌پرداخت. با ظهور نشانه‌های رکود اقتصادی این شرکت مجبور بود تا برای بقا در بازار به دنبال طراحی محصولاتی جدیدتر با قیمت‌هایی مناسب‌تر باشد. این موضوع آغاز همکاری هرمان میلر با طراحان مطرحی نظیر گیلبرت رود (Gilbert Rohde) بود. همکاری هرمان میلر با رود موجب شد تا این شرکت در سال ۱۹۴۲ برای نخستین بار به تولید مبلمان مورد نیاز ادارات روی آورد.

صندلی اداری Herman Miller Aeron

صندلی اداری Herman Miller Aeron

با ورود طراحان جدیدی نظیر دون چادویک (Don Chadwick) و بیل استپف (Bill Stumpf) به هرمان میلر رفته رفته از نفوذ جورج نلسون کاسته شد اما این شرکت همچنان به موفقیت خود ادامه داد و با تولید محصولاتی نظیر صندلی Aeron سهم قابل توجهی از بازار آمریکا را به خود اختصاص می‌داد. در حال حاضر شرکت هرمان میلر سالانه بیش از ۲.۱ میلیارد دلار درآمد دارد و یکی از تولیدکنندگان مهم مبلمان اداری آمریکا محسوب می‌شود.

صندلی اداری Embody

صندلی اداری Embody

صندلی اداری Embody نیز یکی دیگر از محصولات شرکت هرمان میلر است که توسط Bill Stumpf طراحی شده و با توجه به ساختار خود برای نشستن‌های طولانی‌مدت بسیار مناسب است. تکیه‌گاه این صندلی به‌طور خودکار با حرکات کمر تغییر می‌کند و با پشتیبانی از کمر و ستون مهره‌ها در گردش بهتر خون و جلوگیری از کمردرد تأثیرگذار است. این صندلی شگفت‌انگیز توانسته جایزه معتبر Silver را از NeoCon دریافت کند.

صندلی Eames Lounge به همراه ottoman

صندلی Eames Lounge به همراه ottoman

صندلی Eames Lounge به همراه ottoman محصولی تولید شده از چرم و تخته سه‌لایی است که توسط چارلز و ری ایمز در سال ۱۹۵۶ طراحی شد. طراحی متفاوت این صندلی موجب شد تا نمونه‌های از آن در موزه هنرهای مدرن نیویورک، موزه هنری فورد در میشیگان و موزه هنرهای بوستون به نمایش درآید.

میز Noguchi

میز Noguchi

میز Noguchi تکه‌ای از یک مبلمان به سبک مدرنیست بود که در سال ۱۹۴۷ توسط ایزامو نگوچی (Isamu Noguchi) برای کمپانی هرمان میلر طراحی شد. این میز از یک پایه چوبی منحنی با جنس گردو و سطحی شیشه‌ای ساخته شده بود. میز Noguchi نیز به دلیل طراحی بیوفورمیک و منحصر به فرد خود در موزه هنرهای مدرن نیویورک و موزه هنری فورد میشیگان به نمایش گذاشته شده است.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.