نگاهی به Nectar یکی از بهترین تشک‌های خوش خواب دنیا

4
۰
(۰)
تشک خوش خواب Nectar یکی از بهترین تشک های خوش خواب دنیا
تشک خوش خواب Nectar یکی از بهترین تشک های خوش خواب دنیا

تشک خوش خواب Nectar محصولی ساخته از فوم حافظه‌دار (memory foam) است. فوم حافظه‌دار که نام‌های دیگری نظیر مموری فوم، فوم حرارتی یا فوم هوشمند نیز شناخته می‌شود نخستین بار در سال ۱۹۶۶ توسط واحد تحقیقات سازمان فضانوردی آمریکا (ناسا) برای ساخت لباس‌هایی برای جلوگیری از افزایش قد فضانوردان در شرایط عدم جاذبه مورد استفاده قرار گرفت.

بعدها از مموری فوم برای ساخت لوازمی نظیر تشک‌های طبی برای بیمارانی با مشکلات حرکتی نیز استفاده شد تا ضمن کاهش فشار بر روی نواحی مختلف بدن موجب افزایش گردش خود و رفع خستگی و کوفتگی نیز شود.تشک‌های خوش خواب مموری فوم نخستین بار در سال ۱۹۹۱ پا به بازار گذاشتند. این محصولات اگرچه در آن زمان از قیمت بالایی برخوردار بودند اما به مرور با بهبود تکنولوژی ساخت قیمت مقرون‌به‌صرفه تری پیدا کردند.

استفاده از مموری فوم در تشک خوش خواب Nectar

استفاده از مموری فوم در تشک خوش خواب Nectar

استفاده از مموری فوم در تشک خوش خواب Nectar

مموری فوم ماده‌ای است که تحت فشار و حرارت تغییر شکل می‌دهد. استفاده از این ماده موجب می‌شود تا تشک خوش خواب به تناسب فشار وزن و حرارت بدن افراد در هر قسمت شکلی منحصربه‌فرد و متناسب با شکل عضلات در آن ناحیه بگیرد.

با این وصف، میزان فشار وارد شده به قسمت‌های مختلف بدن در تشک خوش خواب Nectar متفاوت است و در نهایت این ویژگی موجب خون‌رسانی بهتر به عضلات و جلوگیری از دردهای عضلانی و بی‌خوابی می‌شود. همچنین، این فشار متفاوت باعث می‌شود تا ستون مهره کاربران این تشک در بهترین حالت ممکن قرار گیرد و حتی در هنگام خوب نیز گودی کمر توسط تشک پر شود.

ساختار تشک خوش خواب Nectar یکی از بهترین تشک های خوش خواب دنیا

ساختار تشک خوش خواب Nectar یکی از بهترین تشک های خوش خواب دنیا

ساختار تشک خوش خواب Nectar

تشک خوش خواب Nectar از قطری نزدیک به ۲۸ سانتیمتر (۱۱ اینچ) و ۴ لایه مجزا ساخته شده است. این چهار لایه عبارتند از:

  • لایه راحتی بالایی به قطر ۲.۵۴ سانتیمتر (۱ اینچ). این لایه از جنس فوم ساخته شده و علاوه بر ایجاد پوشش سطحی تشک، موجب بهبود جریان هوا، نرمی و کاهش فشار به بدن افراد می‌شود.
  • لایه پشتیبانی به قطر ۲.۵۴ سانتیمتر (۱ اینچ). این لایه از جنس مموری فوم ژله‌ای ساخته شده که در کنار راحتی و خنک‌کنندگی، نقش پشتیبان لایه بالایی دارد. همچنین این لایه بلافاصله پس از بلند شدن افراد از روی تشک به حالت اولیه خود بازمی‌گردد.
  • لایه انتقالی به قطر ۷.۶ سانتیمتر (۳ اینچ). این لایه از فوم حاوی ژل خنک‌کننده ساخته شده که ضمن پشتیبانی از دو لایه بالایی، تأثیر زیادی در خنک‌کنندگی سطح تشک دارد.
  • لایه اولیه به قطر ۱۵ سانتیمتر (۶ اینچ). این لایه فوم ضخیم با تراکم بالا به‌عنوان پایه تشک عمل می‌کند و با پشتیبانی از سه لایه بالایی را بر عهده دارد به‌گونه‌ای که تشک از استحکام خوبی برخوردار باشد.

قابلیت ایزولاسیون حرکتی در تشک خوش خواب Nectar

ایزولاسیون حرکتی به قابلیت جذب حداکثر انرژی جنبشی و محدودسازی اثرات آن در یک تشک خوش خواب گفته می‌شود. به بیان ساده در یک تشک دو نفره غیر استاندارد، حرکت‌های ناگهانی بدن یکی از کاربران به‌سرعت در سرتاسر تشک پخش می‌شود و موجب برهم خوردن خواب کاربر دیگر می‌شود. با این حال، مموری فوم‌های به کار رفته در تشک خوش خواب Nectar از قابلیت جذب انرژی بالایی برخوردارند و محدوده انتشار انرژی در این تشک خوش خواب تنها چند سانتیمتر بیشتر از فضایی است که در زیر بدن کاربر قرار گرفته است.

افزون بر این، در اغلب تشک‌های خوش خواب افراد سنگین وزن اصطلاحاً بیشتر به پایین فرو می‌روند. این موضوع سبب می‌شود تا تشک خوش خواب تأثیری که بر روی یک فرد سبک وزن می‌گذارد را بر روی آنها نداشته باشد. اما تشک خوش خواب Nectar به دلیل تراکم بالای مموری فوم‌های خود مقاومت بیشتری در برابر فشار بدن کاربر نشان می‌دهد و انسجام خود را از دست نمی‌دهد. البته شاید تصور شود که افراد سبک وزن بر روی تشک احساس راحتی نکنند اما در نظر داشته باشید میزان تراکم مموری فوم‌های به کار رفته در مدل‌های مختلف این شکل (Twin، Twin XL، Full، Queen، King و Cal King) به یکدیگر متفاوت است.

عدم انتشار بوی مموری فوم در تشک خوش خواب Nectar

عدم انتشار بوی مموری فوم در تشک خوش خواب Nectar

عدم انتشار بوی مموری فوم در تشک خوش خواب Nectar

تشک‌های خوش خواب مموری فوم معمولاً از راحتی و دوام بالا برخوردارند. با این حال، گاهی برخی مشتریان از انتشار بوی مموری فوم در هوا گلایه دارند. خوشبختانه تشک خوش خواب Nectar از موادی با کمترین میزان انتشار گاز ساخته می‌شود به‌گونه‌ای که در قیاس با محصولات مشابه بوی کمتری دارد و تقریباً ۲۴ ساعت پس از باز شدن بسته‌بندی بوی آن رفع می‌شود.

تراکم بالا در گوشه‌ها

تراکم بالا در گوشه‌ها

تراکم بالا در گوشه‌ها

تراکم بالای مموری فوم در تشک خوش خواب Nectar یک ویژگی دیگر نیز به همراه دارد. در بسیاری از تشک‌های خوش خواب، گوشه‌ها به‌اندازه قسمت‌های مرکزی از تراکم و استقامت کافی برخوردار نیستند. بنابراین این نواحی، تأثیر چندان مثبتی بر سلامت جسم کاربران ندارند. اما در تشک خوش خواب Nectar میزان تراکم مموری فوم حتی در گوشه‌ها نیز به‌اندازه قسمت‌های میانی است. بنابراین چندان تفاوتی ندارد.

تهویه هوا در تشک خوش خواب Nectar

یکی موارد پراهمیت که در بهترین تشک‌های خوش خواب دنیا به آن توجه می شود، میزان سرعت تهویه هوا در لایه سطحی آنهاست. در واقع مموری فوم با حرارت بدن کاربر تغییر شکل می‌دهد، بنابراین افزایش زمان خنک شوندگی به این معناست که تشک به زمان بیشتری برای بازگشت به حالت اولیه نیاز دارد. بر اساس تصاویر حرارتی ضبط‌شده از تشک خوش خواب Nectar مدت زمان خنک شوندگی تشک پس از بلند شدن کاربر از روی آن حدود ۱۲ ثانیه است. اگرچه این زمان در تشک‌های معمولی ۱۰ ثانیه است اما باید ضخامت و تراکم مموری فوم‌های به کار رفته در این تشک را نیز در نظر گرفت.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.