نگاهی به صندلی اداری Klimastuhl محصولی از شرکت Klöber

13
۰
(۰)
صندلی اداری Klimastuhl محصولی از شرکت Klöber
صندلی اداری Klimastuhl محصولی از شرکت Klöber

امروزه در بیشتر اداره‌ها تهویه هوا توسط یک سیستم کنترل مرکزی انجام می‌گیرد؛ بنابراین، در تمام بخش‌های محیط اداری تقریباً دما یکسان خواهد بود. از سوی دیگر واکنش و ادراک انسان‌ها نسبت به دمای یک محیط مشابه هم نیست. در بسیاری از موارد مشاهده شده که در یک هوای معتدل مردان همچنان احساس گرما می‌کنند، در حالی که زنان از سرمای محیط گلایه دارند. در این شرایط یک صندلی اداری که در کنار برخورداری از ویژگی‌های ارگونومیک، دمای مناسب هر فرد را نیز تأمین کند، می‌تواند به یکی از محصولات پرکاربرد در محیط‌های اداری تبدیل شود.

سیستم گرمایش و تهویه هوا در صندلی اداری Klimastuhl

سیستم گرمایش و تهویه هوا در صندلی اداری Klimastuhl

صندلی اداریKlimastuhl از یک سیستم گرمایش و تهویه هوا در قسمت پشتی و نشیمن‌گاه برخوردار است. این سیستم با کمک یک باتری قابل شارژ بی‌سیم با نمایشگر کنترل، کار می‌کند. باتری این صندلی می‌تواند برق مورد نیاز سیستم را برای ۱۶ ساعت استفاده پیوسته تامین کند. همچنین صندلی اداری Klimastuhl به سنسور هوشمندی مجهز است که در هنگام برخاستن کاربر از روی آن به طور خودکار خاموش می‌شود.

صندلی اداری Klimastuhl

صندلی اداری Klimastuhl

چرا هر دفتر باید صندلی اداری Klimastuhl داشته باشد؟

بر اساس یک مطالعه بیش از نیمی از کارشناسان، «محیط کار بهینه» را یکی از نگران کننده‌ترین موضوعات در ۱۵ سال آینده عنوان کرده‌اند. مطالعه ‌«ما چگونه در آینده زندگی و کار می‌کنیم؟» را موسسه Fraunhofer IAO، در سال ۲۰۱۲ انجام داده است. موسسه‌ای که به پژوهش در زمینه «رابطه انسان و فناوری در دنیای کاری دیجیتال» می‌پردازد. نتایج این مطالعه و نمونه‌های مشابه بر اهمیت همه ابعاد محیط کار تاکید دارد.

در حالی که طراحان مبلمان اداری لوازم مطابق با استانداردهای ارگونومیک تولید می‌کنند تا میزان خستگی و بروز بیماری‌های مفصلی و استخوانی را کاهش دهند، یک نکته کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد. آن نکته تهویه هوای مناسب برای هر یک از کارکنان است. از این رو، طراحان به فکر ساخت صندلی اداری Klimastuhl افتاده‌اند. این صندلی دمای شخصی هر کارمند را کنترل می‌کند. دمای مناسب، میزان بهره‌وری را افزایش و نرخ خطای کاری را نیز کاهش می‌دهد. از سوی دیگر، استفاده از آن می‌تواند موجب صرفه جویی در مصرف انرژی شود.

سیستم تهویه در صندلی اداری Klimastuhl

سیستم تهویه در صندلی اداری Klimastuhl

سیستم تهویه در صندلی اداری Klimastuhl

سیستم تهویه در صندلی اداری Klimastuhl قادر است تا دمای پشتی و نشیمن‌گاه را تا ۳۷ درجه سانتی‌گراد افزایش دهد. این میزان، معادل با دمای بدن یک انسان سالم است. همچنین این سیستم، گرمای مازاد را از بدن کاربر دور می‌کند و اجازه می‌دهد تا ۹۵ درصد از رطوبت نشیمن‌و ۷۴ درصد از رطوبت پشتی صندلی تبخیر شود. افزون بر این، صندلی اداری Klimastuhl دارای یک سنسور هوشمند تصرف صندلی است که با بلند شدن کاربر بلافاصله سیستم تهویه را خاموش می‌کند.

صندلی اداری Klimastuhl

صندلی اداری Klimastuhl

در دورانی قرار داریم که هزینه‌های انرژی روزبه‌روز افزایش پیدا می‌کند و حفاظت از منابع و مدیریت انرژی به یکی از موضوعات مهم برای شرکت‌ها تبدیل شده است. در این زمینه، سیستم گرمایش و تهویه مطبوع از جمله عوامل اصلیِ هزینه‌ساز برای شرکت‌هاست. حال صندلی اداری Klimastuhl می‌تواند با شخصی‌سازی تهویه برای هر کارمند، میزان مصرف انرژی سیستم گرمایش و تهویه مطبوع و در نتیجه هزینه را کاهش دهد.

نتایج مطالعات موسسه IFMA بین سال‌های 1991 تا 2009 درباره مشکلات محیط های اداری

نتایج مطالعات موسسه IFMA بین سال‌های ۱۹۹۱ تا ۲۰۰۹ درباره مشکلات محیط های اداری

صندلی اداری Klimastuhl پاسخگوی شکایات کارکنان

طبق نتایج مطالعات موسسه IFMA بین سال‌های ۱۹۹۱ تا ۲۰۰۹ درجه حرارت اتاق در محل کار علت اصلی شکایت در دفاتر اداری است. همچنین یک مطالعه میدانی در مرکز تحقیقات هوش مصنوعی آلمان (Kaiserslautern) به وضوح نشان می‌دهد که صندلی اداری با قابلیت تهویه هوا تأثیر قابل‌توجهی بر عملکرد بدن کارمندان در محل کار دارد.

نتایج پژوهش صورت گرفته در دانشگاه برکلی پیرامون تاثیر صندلی‌هایی با قابلیت تهویه هوا بر راحتی و عملکرد کاربران

نتایج پژوهش صورت گرفته در دانشگاه برکلی پیرامون تاثیر صندلی‌هایی با قابلیت تهویه هوا بر راحتی و عملکرد کاربران

دما در محل کار یک متغیر کلیدی برای بهره‌وری است. سرما و گرمای بیش از حد در محل کار استرس زیادی به بدن انسان وارد می‌کند و مانع از عملکرد بهینه آن می‌شود. در یک پژوهش ۲۳ داوطلب به مدت ۶۹ هفته و روزانه ۲.۵ ساعت بر روی صندلی‌هایی با قابلیت تهویه هوا نشستند. نتیجه این تحقیق که در دانشگاه برکلی صورت گرفت، قانع‌کننده بود. به طور متوسط ۸۵ درصد از داوطلبان با نشستن بر روی یک صندلی تهویه‌دار، در اتاقی با دمای ۱۸ تا ۲۹ درجه سانتی گراد، راحتی بیشتری را نسبت به قبل و نشستن روی صندلی عادی تجربه کرده‌اند. همچنین عملکرد و کارایی بهتری نیز از خود نشان داده‌اند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.